Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3089 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2896   stefanosgeo

stefanosgeo

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/03/2011 - 17:50

Στέφανε το τηλέφωνο όταν το πήρες δεν το δήλωσες στην Αpple....Mέσω iTunes....?


Ναι Κώστα κανονικότατα, και τώρα όποτε το συνδέσω και ανοίξω το itunes μου βγάζει κανονικά name, capacity, serial number κτλ. Που μπορώ να σιγουρευτώ ότι το έχω κάνει?

Τελευταία επεξεργασία από: stefanosgeo, 30/03/2011 - 17:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2897   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2011 - 17:53

Eάν στα δείχνει όλα αυτά τότε είναι δηλωμένο...
Το loader το βρήκες...?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2898   stefanosgeo

stefanosgeo

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/03/2011 - 17:57

Eάν στα δείχνει όλα αυτά τότε είναι δηλωμένο...
Το loader το βρήκες...?


Όχι όταν το κάνω επανεκκίνηση ενώ έχει κολλήσει σε DFU... δεν μου εμφανίζει κάν το Logo του gp στην αρχή...το τηλ ξεκινά σαν καινουριο δεν υπάρχει άλλο εικονίδιο στο springboard

Τελευταία επεξεργασία από: stefanosgeo, 30/03/2011 - 17:58


#2899   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2011 - 17:59

Kάνε μου μια χάρη και κατέβασε από εδώ http://www.simonblog...x-ibooks-issue/ το gp rc6,1 και ξανά κάνε την διαδικασία και πες μου....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2900   stefanosgeo

stefanosgeo

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/03/2011 - 18:03

Kάνε μου μια χάρη και κατέβασε από εδώ http://www.simonblog...x-ibooks-issue/ το gp rc6,1 και ξανά κάνε την διαδικασία και πες μου....


Στο link που έχει το site που μου έδωσες με πάει στο official site της Chronic-Dev Team, από εκεί το κατέβασα αυτό που έκανα και απέτυχε... το λινκ το βρήκα από το iphonehellas, και η έκδοση που χρησιμοποίησα είναι η rc6.1...Θα ξαναδοκιμάσω άλλη μια και μετά θα το αφήσω στην ησυχία του για σήμερα γιάτι μόλις το πήρα και το έχω βάλε βγάλε στο lap top και είναι αμαρτία

Σε ευχαριστώ πάντως.

Τελευταία επεξεργασία από: stefanosgeo, 30/03/2011 - 18:04


#2901   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2011 - 18:14

Στο link που έχει το site που μου έδωσες με πάει στο official site της Chronic-Dev Team, από εκεί το κατέβασα αυτό που έκανα και απέτυχε... το λινκ το βρήκα από το iphonehellas, και η έκδοση που χρησιμοποίησα είναι η rc6.1...Θα ξαναδοκιμάσω άλλη μια και μετά θα το αφήσω στην ησυχία του για σήμερα γιάτι μόλις το πήρα και το έχω βάλε βγάλε στο lap top και είναι αμαρτία

Σε ευχαριστώ πάντως.



δοκίμασε να τρέξεις το exe απο την επιφάνεια εργασίας και χωρίς να είναι μέσα σε φάκελο

#2902   stefanosgeo

stefanosgeo

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/03/2011 - 18:25

δοκίμασε να τρέξεις το exe απο την επιφάνεια εργασίας και χωρίς να είναι μέσα σε φάκελο


Γ...ω τα Windows μου μέσα...
Σε ευχαριστώ πολύ ρε φίλε αυτό ήταν

#2903   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2011 - 18:26

Γ...ω τα Windows μου μέσα...
Σε ευχαριστώ πολύ ρε φίλε αυτό ήταν


τιποτα να σαι καλα και τωρα απολαυσε το καταπληκτικο κινητο που θα καταληξεις να αγαπησεις :rolleyes:

#2904   stefanosgeo

stefanosgeo

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/03/2011 - 18:32

τιποτα να σαι καλα και τωρα απολαυσε το καταπληκτικο κινητο που θα καταληξεις να αγαπησεις :rolleyes:


Σωστός... το 3g το ερωτεύτηκα...τώρα ωρίμασα και αυτό θα το αγαπώ... :rolleyes:
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Πάω για να εγκαταστήσω τα repos μου.. έχω δουλειά μπροστά μου

#2905   chrisgarger

chrisgarger

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 21:18

παιδια θελω την βοηθεια σας,εχω Iphone 3gs με 4.2.1 ,,,δεν εκανα restore Κ οπωσ ηταν ξεκιναω την διαδικασια με redsnow για jailbreak(δεν ηταν σπασμενο πρωτη φορα σπαει).εφτασα μεχρι ενα σημειο,μεχρι ποθ το cydia(εικονιδιο) ηταν λευκο.το διορθωσα και λειτουργει κανονικα το cydia.απλα ειναι tethered νομιζω και καθε φορα που κλεινω το κινητο χρειαζεται συνδεση με υπολογιστη για να ανοιξει,το cydia για shsh που αναφερετε λεει this device has a pending TSS request.δοκιμασα να βαλω το greenpoison απο πανω μηπως να γινει untetheres αλλα ξεκιναει η διαδικασια κ μολις φτανει στο σημειο jailbreak κανει fail.τι μπορω να κανω για να μην χρειαζεται να το συνδεω με τον υπολογιστη για να ανοιγει το Iphone?

και κατι τελευταιο μηπως τελειωσα με διαδικασια rednsnow εκανα αγκατασταση απο cydia το ultrasnow απο την αναζητηση.δεν εχω κανει καποιο αλλο προγραμμα εγκατασταση...χρειαζεται τιποτα αλλο?

δωστε μου τα φωτα σας!!!!

#2906   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2011 - 21:20

Το ultrasnow...?Γιατί...?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2907   chrisgarger

chrisgarger

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 21:22

να σου πω δεν ξερω...το ειδα στον οδηγο σαν τελευταιο βημα...μπορει να ειναι ασχετο

#2908   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2011 - 21:25

Τώρα δεν ξέρω αν πιάσει αλλά μπορείς να δοκιμάσεις κατέβασε από την παρακάτω διεύθυνση το gp rc6,1 και ξαναδοκίμασε να το βάλεις στην τελευταία εντολή συνεχίζεις και κρατάς το home button μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία....
http://www.simonblog...x-ibooks-issue/

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2909   chrisgarger

chrisgarger

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 21:33

θεοςςς....απλα αφηνα το Home button και εκανε fail...το κρατησα μεχρι τελος κρατημενο...στο προγραμμα στον υπολογιστη εγραψε οτι εγινε...στην οθονη του κινητου φορτωσε καποια αρχεια...και τωρα εχει μεινει κολλημενο σε κατι ασπρα γραμματα πολλα...τωρα τι κανω??εν το μεταξυ στο φακελο του υπολογιστη μου εμφανισε 2 αρχεια...1)kernelcachel n88 kai 2)iBSS

#2910   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2011 - 21:36

Περίμενε μέχρι να τελειώσει το jb και θα είσαι έτοιμος...

Μετά σβήσε το τηλέφωνο σου και ξανά άναψε το έτσι για να το δεις και να χαρείς το untethered και τέλος χαμογελάμε και πάμε παρακάτω....;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες