Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3089 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:17

αντε σε λιγο ερχεται και η σειρα του δικου μου μιλοφωνου! βαρεθηκα τοσους μηνες στην 4.0.1 καλη μου επιτυχια :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   funn

funn

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:18

OK ΤΕΛΙΚΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ αα και το εκανα χωρις να κραταω πατημενο το home

#573   giorgostsd

giorgostsd

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:19

Γεια σε όλους. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Έχω ένα iphone 4 με ios 4.2.1 και baseband 3.10.01 το αγόρασα απο Αμερική και είναι κλειδωμένο τι πρόβλημα υπάρχει αν το κάνω jb με το greenpoison? η baseband είναι η τελευαταία σωστά?? ή κάνω λάθος και unlock για την ώρα δεν υπάρχει.

Παρακαλώ ας μου εξηγήσει κάποιος...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

#574   AgrinioTypeS

AgrinioTypeS

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:19

Να σας πω και την δικια μου εμπειρια ???? Μολις το εκανα το jb διχως να κανω restore η κατι τετοιο τελοσπαντων.μου εκανε 1st boot κ ανοιξε κανονικα....βεβαια μεσα στο κιν μου δεν υπερχε καποιος loader (φανταζομαι γτ ειχα ηδη το cydia προεγκατεστημενο) το ανοιξα και το εκλεισα το κιν μου 3 φορες και ανοιξε κανονικα....και τις 3 φορες αυτες μπηκα και στο cydia να δω μηπως δεν δουλευει και κανω κανονικα search βλεπω κανονικα τα packages και ta sources μου.να υποθεσω οτι τελειωσα με το jb σωστα ??? ενα ακομα ερωτιματικο που εχω ειναι οτι στην εφαρμογη greenpois0n δεν με εγραψε ποτε complete jailbreak.......

#575   akisbeat7

akisbeat7

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:21

Εμένα το 3g μπαινει συνεχεια σε recovery mode και μετα δεν ανοιγει παρα μονο μεσω itune και restore. Τι κανω λάθος?
Υ.Γ. Το power και το home button ειναι χαλασμενα και δεν πατιουντε παντα. Μήπως ειναι αυτό το πρόβλημα?

#576   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:21

Να σας πω και την δικια μου εμπειρια ???? Μολις το εκανα το jb διχως να κανω restore η κατι τετοιο τελοσπαντων.μου εκανε 1st boot κ ανοιξε κανονικα....βεβαια μεσα στο κιν μου δεν υπερχε καποιος loader (φανταζομαι γτ ειχα ηδη το cydia προεγκατεστημενο) το ανοιξα και το εκλεισα το κιν μου 3 φορες και ανοιξε κανονικα....και τις 3 φορες αυτες μπηκα και στο cydia να δω μηπως δεν δουλευει και κανω κανονικα search βλεπω κανονικα τα packages και ta sources μου.να υποθεσω οτι τελειωσα με το jb σωστα ??? ενα ακομα ερωτιματικο που εχω ειναι οτι στην εφαρμογη greenpois0n δεν με εγραψε ποτε complete jailbreak.......



ετσι οπως μας τα λες ναι φιλε μου...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#577   biliou

biliou

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:21

ξεκινας φιλε μου...back up μην ξεχασεις να παρεις...


ok ξεκιναω τη διαδικασια αμεσως! Την 4.2.1 πρεπει να τη κατεβασω απο τη πρωτη σελιδα του τοπικ η κανει και η επισημη απο το itunes??? Μη παθω καμια νιλα! :rolleyes:

#578   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:23

αντε σε λιγο ερχεται και η σειρα του δικου μου μιλοφωνου! βαρεθηκα τοσους μηνες στην 4.0.1 καλη μου επιτυχια :P


Συνfirmwaριτη...το ίδιο θα πράξω και εγώ!

#579   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:23

ok ξεκιναω τη διαδικασια αμεσως! Την 4.2.1 πρεπει να τη κατεβασω απο τη πρωτη σελιδα του τοπικ η κανει και η επισημη απο το itunes??? Μη παθω καμια νιλα! :rolleyes:



καλυτερα απο την αρχικη φιλε μου...με shift restore και περασε την...καλη επιτυχια....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#580   Bender

Bender

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:24

Να ειστε καλα παιδια σας ευχαριστω πολυ.

Εκανα jailbreak κανονικα και εγκατεστησα το Cydia.

#581   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:25

Συνfirmwaριτη...το ίδιο θα πράξω και εγώ!



καλη επιτυχια και σε εσενα φιλε

Τελευταία επεξεργασία από: Noshiz, 06/02/2011 - 16:25


#582   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:25

ok ξεκιναω τη διαδικασια αμεσως! Την 4.2.1 πρεπει να τη κατεβασω απο τη πρωτη σελιδα του τοπικ η κανει και η επισημη απο το itunes??? Μη παθω καμια νιλα! :rolleyes:


Το ίδιο είναι αλλά από itunes θα μπλοκάρει λόγω φόρτου ειδάλλως είναι το ίδιο!!!
Καλλίτερα από εδώ με shift+restore

#583   tsapardas

tsapardas

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:26

γεια σας κι απο μενα εκανα για πρωτη φορα jailbreak ολα πηγαν καλα.Το installous απο που μπορου να το κατεβασω;και πως το βρισκω;ειμαι εντελως καινουργιος σε θεμα jailbreak και cydia.

#584   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:26

Να σας πω και την δικια μου εμπειρια ???? Μολις το εκανα το jb διχως να κανω restore η κατι τετοιο τελοσπαντων.μου εκανε 1st boot κ ανοιξε κανονικα....βεβαια μεσα στο κιν μου δεν υπερχε καποιος loader (φανταζομαι γτ ειχα ηδη το cydia προεγκατεστημενο) το ανοιξα και το εκλεισα το κιν μου 3 φορες και ανοιξε κανονικα....και τις 3 φορες αυτες μπηκα και στο cydia να δω μηπως δεν δουλευει και κανω κανονικα search βλεπω κανονικα τα packages και ta sources μου.να υποθεσω οτι τελειωσα με το jb σωστα ??? ενα ακομα ερωτιματικο που εχω ειναι οτι στην εφαρμογη greenpois0n δεν με εγραψε ποτε complete jailbreak.......





αυτο ειναι...ετσι γινεται..

#585   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 06/02/2011 - 16:27

καλη επιτυχια και σε εσενα φιλε


Θα ενημερώσω μόλις το κάνω!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες