Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Paypal


  • Please log in to reply
88 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 21/11/2011 - 22:40

Έχω visa της Πειραιώς και μου στέλνει δωρεάν email λίγα δευτερόλεπτα μετά την συνναλαγή και βλέπω άμεσα το ποσό της χρέωσης σε ευρώ.
Από ότι ξέρω και άλλες τράπεζες έχουν την δυνατότητα να σε ενημερώνουν με email ή sms για τις συναλλαγές της κάρτας σου άμεσα.


Ευχαριστώ για την πληροφορία θα ενημερώθω αύριο κιόλας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2011 - 22:58

Παιδια, εχω κι εγω μια απορια: Στο site της Paypal εκανα κανονικα λογαριασμο, τον επαληθευσα κλπ και ηρθε η ωρα να βαλω καρτα. Εχω μια χρεωστικη (οχι προπληρωμενη, προσοχη) καρτα Debit Visa της Εμπορικης, ξερετε, αυτες που κανουμε αναληψη απο το ΑΤΜ. Μολις την εδωσα μου ειπε οτι η καρτα αυτη ειναι κλειδωμενη απο την τραπεζα και οτι πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους. Το ερωτημα ειναι: Δεχονται χρεωστικες καρτες και η δικια μου εχει καποιο προβλημα η πρεπει να υπαρχει πιστωτικη απαραιτητα?

#48   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:01

Παιδια, εχω κι εγω μια απορια: Στο site της Paypal εκανα κανονικα λογαριασμο, τον επαληθευσα κλπ και ηρθε η ωρα να βαλω καρτα. Εχω μια χρεωστικη (οχι προπληρωμενη, προσοχη) καρτα Debit Visa της Εμπορικης, ξερετε, αυτες που κανουμε αναληψη απο το ΑΤΜ. Μολις την εδωσα μου ειπε οτι η καρτα αυτη ειναι κλειδωμενη απο την τραπεζα και οτι πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους. Το ερωτημα ειναι: Δεχονται χρεωστικες καρτες και η δικια μου εχει καποιο προβλημα η πρεπει να υπαρχει πιστωτικη απαραιτητα?


Ξέρω ότι έχεις τον πόνο σου και σόρρυ για το offtopic αλλά ο λογαριασμός που δημιούργησες στο paypal είναι premier ή personal?(το γράφει στην αρχική σελίδα αφού κάνεις log in)

#49   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:10

Παιδια, εχω κι εγω μια απορια: Στο site της Paypal εκανα κανονικα λογαριασμο, τον επαληθευσα κλπ και ηρθε η ωρα να βαλω καρτα. Εχω μια χρεωστικη (οχι προπληρωμενη, προσοχη) καρτα Debit Visa της Εμπορικης, ξερετε, αυτες που κανουμε αναληψη απο το ΑΤΜ. Μολις την εδωσα μου ειπε οτι η καρτα αυτη ειναι κλειδωμενη απο την τραπεζα και οτι πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους. Το ερωτημα ειναι: Δεχονται χρεωστικες καρτες και η δικια μου εχει καποιο προβλημα η πρεπει να υπαρχει πιστωτικη απαραιτητα?


αφου η καρτα σου συνδεεται αμεσα με τραπεζικο λογαριασμο, κανονικα δεν θα επρεπε να εχεις προβλημα, μιλα με την τραπεζα σου

#50   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:18

Ξέρω ότι έχεις τον πόνο σου και σόρρυ για το offtopic αλλά ο λογαριασμός που δημιούργησες στο paypal είναι premier ή personal?(το γράφει στην αρχική σελίδα αφού κάνεις log in)

Χαχα, ποιον πονο φιλε μου, σιγα το πραγμα. Δεν θα πεθανουμε κιολας!!! Premier ειναι ο λογαριασμος μου!

#51   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:20

Χαχα, ποιον πονο φιλε μου, σιγα το πραγμα. Δεν θα πεθανουμε κιολας!!! Premier ειναι ο λογαριασμος μου!


Χεχε ωραίος ;) Ευχαριστώ

#52   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 22/11/2011 - 19:26

Προέκυψε ένα ακόμα προβληματάκι με την κάρτα/paypal. Πήγα σε ένα ATM και ρώτησα το υπόλοιπό μου και ήμουν -1€ από αυτό που θα πρεπε. Πήρα τηλ στην τράπεζα και μου είπαν ότι το 1€ το τσίμπησε η paypal! Και ότι εκτός του 1,5€ που σου παίρνουν και σου επιστρέφουν, σου πέρνουν και 1€ και το κρατάνε :S .. Το ακούω πρώτη φορά αυτό. Ισχύει?

#53   melvin

melvin

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 19:38

[quote name='mais' timestamp='1321982814' post='736781']
Προέκυψε ένα ακόμα προβληματάκι με την κάρτα/paypal. Πήγα σε ένα ATM και ρώτησα το υπόλοιπό μου και ήμουν -1€ από αυτό που θα πρεπε. Πήρα τηλ στην τράπεζα και μου είπαν ότι το 1€ το τσίμπησε η paypal! Και ότι εκτός του 1,5€ που σου παίρνουν και σου επιστρέφουν, σου πέρνουν και 1€ και το κρατάνε :S .. Το ακούω πρώτη φορά αυτό. Ισχύει?
[/q



εγω εχω καρτα απο τραπεζα κυπρου.αυτο που ξερω ειναι οτι οταν κανεις λλγαριασμο paypal σου
παιρνει 1.5 ευρω και μετα οταν επιβεβαιωσεις το λογαριασμο στο επιστρεφει.
επισης καθε φορα που Κανεις καταθεση σου περνει η ΤΡΑΠΕΖΑ 1 ευρω και οχι το PAYPAL

#54   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16,726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/11/2011 - 19:41

Έχω χρεωστική από alpha bank.Ποτέ μα ποτέ δεν μου έχει κρατήσει το οτιδήποτε από κατάθεση.Το paypal ανάλογα με το ποσό που πληρώνεις κρατάει ένα ποσοστό,που δεν ξέρω πόσο είναι ακριβώς.Μικρό είναι πάντως...Εννοείται το 1,5 E στο επιστρέφει..Δεν ξέρω τι γίνεται και σας κρατάνε σε μερικούς 1E σε κάθε κατάθεση..Κάντε παράπονα.

Αναρτημένη εικόνα


#55   melvin

melvin

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 19:46

Έχω χρεωστική από alpha bank.Ποτέ μα ποτέ δεν μου έχει κρατήσει το οτιδήποτε από κατάθεση.Το paypal ανάλογα με το ποσό που πληρώνεις κρατάει ένα ποσοστό,που δεν ξέρω πόσο είναι ακριβώς.Μικρό είναι πάντως...Εννοείται το 1,5 E στο επιστρέφει..Δεν ξέρω τι γίνεται και σας κρατάνε σε μερικούς 1E σε κάθε κατάθεση..Κάντε παράπονα.



φιλε μου πιστευω οτι ολες οι τραπεζες κρατανε προμηθεια. ο αδερφος μου εχει καρτα απο eurobank και του κραταει και αυτουνου 1 ευρω
μηπως να παρεις την τραπεζα σου να ρωτησεις?/???

#56   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16,726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/11/2011 - 19:48

Επειδή το ελέγχω από web-banking και δεν αφήνω πολλά λεφτά μέσα ποτέ,μπορώ να σου πω ότι δεν μου έχουν κρατήσει ποτέ.Ας πούμε έχω μέσα 5 ευρώ και βάζω 50 εμφανίζει 55.Εχτές το έκανα αυτό.Άρα δεν κρατάει.Το έχω τσεκάρει αρκετές φορές και δεν κρατάει..

Αναρτημένη εικόνα


#57   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 22/11/2011 - 19:54

Η τράπεζα επιμένει πως δεν κρατάει τπτ για κάθε κατάθεση. Το paypal πώς μπορώ να μάθω αν μου το πήρε? Στο history δεν αναφέρει κάτι.

#58   melvin

melvin

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 19:59

Επειδή το ελέγχω από web-banking και δεν αφήνω πολλά λεφτά μέσα ποτέ,μπορώ να σου πω ότι δεν μου έχουν κρατήσει ποτέ.Ας πούμε έχω μέσα 5 ευρώ και βάζω 50 εμφανίζει 55.Εχτές το έκανα αυτό.Άρα δεν κρατάει.Το έχω τσεκάρει αρκετές φορές και δεν κρατάει..



θα το κοιταξω και εγω και αμα ισχυει αυτο που λες με βλεπω για αλλαγη τραπεζας... ενα ενα ταευρω μαζευονται

#59   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2011 - 17:31

καλησπερα!!!θελω να φτιαξω μια καρτα για ΑΣΦΑΛΕΣ αγορες μεσω internet η χρεωστικη που αναφερατε πιο πριν ειναι ηδια με την πεισελφ η διαφορετικη?δηλαδη αυριο που θα παω στην τραπεζα κυπρου τι θα ζητησω?και κατι αλλο για να κανω οτιδηποτε συναλλαγη θα πρεπει να βαλω το νουμερο της καρτας στο παιπαλ η αυτο γινεται μονο σε περιπτωσεις?ευχαριστω

#60   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1,095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2011 - 17:35

καλησπερα!!!θελω να φτιαξω μια καρτα για ΑΣΦΑΛΕΣ αγορες μεσω internet η χρεωστικη που αναφερατε πιο πριν ειναι ηδια με την πεισελφ η διαφορετικη?δηλαδη αυριο που θα παω στην τραπεζα κυπρου τι θα ζητησω?και κατι αλλο για να κανω οτιδηποτε συναλλαγη θα πρεπει να βαλω το νουμερο της καρτας στο παιπαλ η αυτο γινεται μονο σε περιπτωσεις?ευχαριστω


Πας απλα στην τραπεζα σου, πχ εγω πηγα Τραπεζα Πειραιως, κανεις αιτηση για μια χρεωστικη καρτα, μετα φτιαχνεις εναν λογαριασμο paypal την κανεις link στο paypal σου, και τσουπ εισαι ετοιμος, κανεις και ενα verify μετα και εισαι κομπλε, παιρνεις και ενα e-banking και τα κανεις ολα απο τον καναπε σου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες