Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τις κλήσεις στην OS 3.0


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 20/07/2009 - 20:12

Πρόσφατα έκανα αναβάθμιση στην 3.0. Για κακή μου τύχη μετά από 2-3 μέρες ανακάλυψα πως όσοι με έπαιρναν τηλέφωνο καμία φορά δεν εβρισκαν γραμμή(τους έλεγε πως ήταν κλείστο), παρ'ολο που εγώ μπορούσα να πάρω τηλέφωνα και να στείλω μηνύματα κανονικά.

Επίσης τα μηνύματα αργουσαν να μου έρθουν. Εννοείται πως είχα σήμα. Επειδή διάβασα σε foroums ότι μπορεί να φταίει το baseband, αναβάθμισα σε 3.1 beta 1. Έκανα downgrade στην 3.0, με αποτέλεσμα να έχω την 3.0 με το 5.08.01 baseband.

Μετά από λίγες ώρες, παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα.Να σημειωθεί ότι έχω Cosmote και το πρόβλημα παρεμεινε παρ'ολο που έκανα update στα carrier settings.

Το iPhone δεν έχει πρόβλημα καθώς το ίδιο παρουσιάζεται όταν βάζω την sim μου και σε άλλο iPhone 3G. Υποψιαζομαι ότι είναι καθαρά πρόβλημα της sim. Επίσης η sim σε αλλά κινητά δουλεύει κανονικά.

Παρακαλώ οποίος γνωρίζει τίποτα, να με βοηθήσει γιατί δεν μπορώ να χαρώ το θαυματάκι της apple.

iPhone 3G non-jailbroken.   

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 20/07/2009 - 21:21

Αν έχεις what's up το παθαίνουν πάρα πολλοί (όχι με iPhone). Δεν ξέρω τι να πω...ίσως υπερφορτώνεται το δίκτυο. Τουλάχιστον σε μένα και σε όλους τους φίλους μου συμβαίνει συνεχώς.

#3   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 20/07/2009 - 21:56

Δεν είναι πρόβλημα του δικτύου γιατί δεν τους κλείνει την γραμμή αλλά δείχνει ότι είναι κλειστό. What's up είναι.

#4   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2009 - 23:22

Εχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο προβλημα με cosmote what's up και δεν φταει το what's up τουλαχιστον για αυτο το προβλημα...Σιγουρα!!

Περιμενω την 3.1 να δω αν θα λυθει... iPhone 3G οχι jailbroken και εγω...

#5   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2009 - 23:29

restore μεσω itunes και ολα οκ..

#6   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2009 - 23:34

Μακαρι να ειχα δοκιμασει μονο μια φορα... :P Η 3.1 οτι κανει...μακαρι να λυθει εκει... :)

#7   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2009 - 23:58

restore και επαναφορα ρυθμισεων δοκιμασες?

#8   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2009 - 00:06

Μεσα απο το iPhone? Ναι! ;) και ρυθμισεων δυκτιου ακομα και επαναφορα ολων αλλα τιποτα :( και εμφανιστηκε με το που εβαλα την 3.0 γιατι ενα χρονο τωρα δεν ειχε εμφανισει τιποτα...και το προσεχω παρα πολυ...ακομα δεν μου εχει πεσει...ουτε μια φορα :P

#9   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2009 - 00:21

restore και set up as new phone τοτε...
εχεισ περασει καποια εφαρμογη με το back μετα το restore η οποια δημιουργει αυτο το προβλημα...

#10   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2009 - 00:31

Και γιατι δεν το δημιουργουσε παλαιοτερα? Ακομα και να μην εχει βγει σε καποια update που να λεει tested for OS 3.0 δεν νομιζω οτι δημιουργει αυτη το προβλημα εκτος και αν ειναι ρατσιστρια και δεν γουσταρει την cosmote και το whats up που σε αλλο τηλεφωνο λειτουργει κανονικα :P

#11   arnidis

arnidis

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2009 - 06:31

Φίλε μου έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και έχω σύνδεση cosmote δεν μου το κάνει συνέχεια αλλά είναι υπαρκτό αφού σκέφτομαι να αλλάξω εταιρεία και να πάω στη vodafone..

#12   krem456

krem456

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:krem456

Δημοσίευση 21/07/2009 - 06:39

Και γιατι δεν το δημιουργουσε παλαιοτερα? Ακομα και να μην εχει βγει σε καποια update που να λεει tested for OS 3.0 δεν νομιζω οτι δημιουργει αυτη το προβλημα εκτος και αν ειναι ρατσιστρια και δεν γουσταρει την cosmote και το whats up που σε αλλο τηλεφωνο λειτουργει κανονικα :P


μήπως έχεις ενεργοποιήσει το push στα email?
είχα το ίδιο πρόβλημα και όταν απενεργοποίησα το email push λύθυκε!
από ότι καταλαβαίνω είναι bug της 3.0

#13   arnidis

arnidis

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2009 - 08:33

όχι φίλε μου και με το push κλειστό το ίδιο συμβαίνει και σε μένα τουλάχιστον δεν συμβαίνει πάντα δεν ξέρω τι να πώ αν είναι πρόβλημα δικτύου ή πρόβλημα του κινητού..στην 2.2.1 πάντος δεν είχα τέτοια προβλήματα.

#14   twood

twood

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:burnedcells

Δημοσίευση 10/08/2009 - 09:43

Έχεις μήπως εγκατεστημένες και ενεργοποιημένες push notifications εφαρμογές όπως το beehive3, notifyme, reqall κλπ;
Άν έχεις κάνει jailbreak μπορείς με mobileterminal και top να δεις τα processes της συσκευής την στιγμή που εμφανίζεται το πρόβλημα....
Άν όχι το ίδιο παρόμοιο θέμα έχω και εγώ ρίξε μια ματιά εδώ

#15   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/08/2009 - 13:02

καλημερα εχω το ιδιο προβλημα με την 3.0.δεν εχει σχεση η εταιρια κινητης αλλα η εκδοση 3.0.εκανα downgrade σε 2.1 και ολα καλα.το εχω ξαναπαει στιν 3.0 αλλα τα ιδια και τελικα το εχω αφησει 2.1.δεν καταλαβαινω πωσ γινεται αφου την εκδοση την βαζουν ολοι στην 3.ο αναφερομαι.το εχω καθαρο το τηλ απο cydia και εχω κανει τα παντα.κανεισ δεν βρισκει λυση ισωσ μονο η 3.1.οποτε φιλε για την ωρα 2.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες