Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τις κλήσεις στην OS 3.0


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/08/2009 - 22:20

φιλαρακι κανε restore στην 3.0 χωρισ την καρτα sim.και μετα συνχρονισμο ενα ενα.πρωτα μουσικη μετα app και παει λεγοντασ.θα δεισ ολα καλα.)))

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/08/2009 - 17:28

Και εμένα μου το κάνει αυτό σε cosmote what's up ανα τακτά χρονικά διαστήματα..κάνω μερικά respring και reboot βάζω βγάζω σιμ και κάτι γίνεται..αλλά συνήθως στρώνει αν πάρω κάποιον τηλ και μιλήσω 3-4 λεπτά οπότε ενώ μιλάω μου ερχοντε σε μνμ οι κλήσεις όλων όσων με κάλεσαν..σπαστικο πολύ και ελπίζω να διορθωθεί κάποια στιγμή..

#18   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 16/08/2009 - 09:24

Παιδιά το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ... Αλλά πιστεύω ότι φταίει κάτι από cydia. δεν ξέρω τι. Πλέον το μόνο που έχω είναι το ultrasnow και το appSync 3.0. τίποτα άλλο...ως τώρα πάει καλά... αν το κάνετε σαν εμένα κάντε restore και όχι απεγκατάσταση.... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ... δώστε μου λίγο χρόνο και θα σας πω.

#19   jimmas

jimmas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2009 - 10:18

Και εγω τα ιδια...

#20   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2009 - 10:41

Διαβαζοντας και τις 2 σελιδες παρατηρησα οτι ολοι (τουλαχιστον οσοι το αναφερετε) εχετε ενα κοινο... Cosmote!!! Ας χαλασει καποιος 5€ να παρει ενα wind f2g και να δοκιμασει να το περνει τηλεφωνο συνεχεια... Εγω με wind δεν ειχα ποτε προβλημα...

#21   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/08/2009 - 16:11

Παιδιά εγώ έχω το πρόβλημα με τις κλήσεις μόνο στη cosmote. Στη cu που έχω με παίρνουν κανονικά και χτυπάει...
Το πρόβλημα όμως που καθυστερούν τα sms είναι και στις δύο και φταίει καθαρά κάτι στο iPhone!
Είναι πραγματικά απίστευτα σπαστικό αυτό το πράγμα έχω αγανακτήσει!

Η λύση που έχω βρεί είναι να κάνεις μιά αναπάντητη σε κάποιον ή να στείλεις ένα μήνυμα και ώς απο μηχανής θεός έρχονται όλα τα μηνύματα μαζί...
Υποψιάζομαι οτι φταίει το jailbreak όχι κάποια εφαρμογή του αλλά το ίδιο το jailbreak

#22   jakeduth

jakeduth

    iPH Enthousiast

  • 440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Rambokouklo

Δημοσίευση 17/08/2009 - 08:21

Είναι 2 δεύτερη μέρα σήμερα που έχω το Iphone με jail+ultra+appSync 3 και το κινητό φαίνεται να χτυπάει παντού και πάντα... Πιστεύω πως φταίει κάτι από το cydia , κάποιο πρόγραμμα αλλά δεν ξέρω ποιο...Δεν ρισκάρω να βάλω άλλη εφαρμογή...

#23   eisaisobaros

eisaisobaros

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2009 - 09:03

Κοιτάξτε αν έχετε ενεργοποιημένα από τα Settings τα Notifications...
Αν είναι ON βάλτε τα OFF και μετά ένα reboot.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες