Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα απο eBay!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
168 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:25

Κύριοι , σας ευχαριστω όλους ! Το έχω αυτο το app φίλε μου , και το χρησημοποιω ,αλλα δεν ξέρω πως να παρεμβω στο paypal!


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 18/04/2011 - 23:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:31

Και κάτι σημαντικό να ξέρετε όσοι χρησιμοποιείται το paypal.


Να μην αφηνεις το paypal να κανει την αλλαγη νομισματος αλλα να χρεωνεις την πιστωτικη σου με συναλλαγμα. Της τραπεζας η αλλαγη θα ειναι με τις τρεχουσες τιμες την ωρα της χρεωσης της πιστωτικης σου...
Δοκιμασμενα πιο φθηνο (ειδικα στα μεγαλα ποσα) και απλο...

Για να το κάνετε αυτό θα μπείτε στο λογαριασμό σας και θα ακολουθήσετε την εξής διαδρομή:


Paypal.com -> Profile -> Financial Information μενού -> My preapproved payments -> Set available funding resources -> Conversion options (στην πιστωτική που μας ενδιαφέρει, αν έχουμε περισσότερες από μία) -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Και αυτό, γιατί βάζουν ότι ισοτιμία θέλουν. Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές και πάντα είχα την απορία γιατί ενώ το δολάριο έναντι του ευρώ είχε πχ. τη στιγμή της αγοράς μου 1,41 η χρέωση της κάρτας μου γινόταν με 1,37. :mad: Ω ναι!! Και μου άνοιξαν τα μάτια πριν λίγο καιρό κι΄εμένα, τυχαία. Αποτέλεσμα η τελευταία χρέωση που έγινε ήταν με την ισοτιμία εκείνης της στιγμής. Απλό... ;)

Εδώ είχε ξαναγίνει η συζήτηση πριν 20 μέρες My link

Τελευταία επεξεργασία από: Mensana, 18/04/2011 - 23:34


#18   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:36

 ωραίος! Το έφτιαξα φίλε mensana ... Σε ευχαριστω θερμά!


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 18/04/2011 - 23:45


#19   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:39

απο αγγλια κανιε καμια 10 μερες...αλλα παλι παιζεται...εξαρταται απο πολλους παραγοντες κ ενας απο αυτους ειναι τι συνεργασια κανιε ο πωλητης κ με ποια μεταφορικη..οσο για την αλλαγη νομισματος να μπαινεις στο xe currency απο google..yparxei k se app στο iphone


Μα βρε φίλε masser τι σχέση έχει πάλι αυτό που λες, με αυτό που λέω εγώ στο παλικάρι να προσέχει. Εγώ εννοώ να μπει στο λογαριασμό του στο paypal, και να μην του επιτρέπει να κάνει την αλλαγή τις ισοτιμίας, αλλά η αλλαγή να γίνεται τη στιγμή της αγοράς από την τράπεζα. :blink: :blink:

#20   johnmak

johnmak

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:44

Και κάτι σημαντικό να ξέρετε όσοι χρησιμοποιείται το paypal.


Να μην αφηνεις το paypal να κανει την αλλαγη νομισματος αλλα να χρεωνεις την πιστωτικη σου με συναλλαγμα. Της τραπεζας η αλλαγη θα ειναι με τις τρεχουσες τιμες την ωρα της χρεωσης της πιστωτικης σου...
Δοκιμασμενα πιο φθηνο (ειδικα στα μεγαλα ποσα) και απλο...

Για να το κάνετε αυτό θα μπείτε στο λογαριασμό σας και θα ακολουθήσετε την εξής διαδρομή:


Paypal.com -> Profile -> Financial Information μενού -> My preapproved payments -> Set available funding resources -> Conversion options (στην πιστωτική που μας ενδιαφέρει, αν έχουμε περισσότερες από μία) -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Και αυτό, γιατί βάζουν ότι ισοτιμία θέλουν. Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές και πάντα είχα την απορία γιατί ενώ το δολάριο έναντι του ευρώ είχε πχ. τη στιγμή της αγοράς μου 1,41 η χρέωση της κάρτας μου γινόταν με 1,37. :mad: Ω ναι!! Και μου άνοιξαν τα μάτια πριν λίγο καιρό κι΄εμένα, τυχαία. Αποτέλεσμα η τελευταία χρέωση που έγινε ήταν με την ισοτιμία εκείνης της στιγμής. Απλό... ;)

Εδώ είχε ξαναγίνει η συζήτηση πριν 20 μέρες My link

εχω δοσει μεχρι τωρα για αγορες απο ιντερνετ πανω απο 8000 ευρω και παντα εβριζα το paypal για το συγκεκριμενο θεμα...
λες τωρα που το εκανα και εγω να γλυτωσουμε κανενα φραγκο??
για να δουμε στην επομενη αγορα!!??
thanks για το tip!

#21   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:46

 ωραίος! Το έφτιαξα φίλε mensana ... Σε ευχαριστω θερμά!


Sent from my iPad using Tapatalk




Sent from my iPad using Tapatalk

#22   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:51

εχω δοσει μεχρι τωρα για αγορες απο ιντερνετ πανω απο 8000 ευρω και παντα εβριζα το paypal για το συγκεκριμενο θεμα...
λες τωρα που το εκανα και εγω να γλυτωσουμε κανενα φραγκο??
για να δουμε στην επομενη αγορα!!??
thanks για το tip!

Το συζητάς; Ξέρεις τι μπινελίκια είχα ρίξει εγώ με το paypal? Ενώ πριν χρεώσω την κάρτα μου έψαχνα την επίσημη ισοτιμία ευρώ δολαρίου, και την έβρισκα, λέμε τώρα 1,40 μόλις έκανα την αγορά και έλεγχα το paypal νάτο το αγγούρι. Να το λογαριάζει πάντα λιγότερο κατά 5 λεπτά. Δεν είναι δραματική η διαφορά ειδικά στα μικρά ποσά, απλά είναι η απατεωνιά τους. Το έψαξα λίγο, και να το κόλπο που σας περιέγραψα. Από τότε η ισοτιμία χρέωσης σε κάθε αγορά μου είναι η επίσημη.

#23   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 23:56

Φίλε mpatakis να εκμεταλλευτώ λίγο το topic σου για να μην σηκώνω άλλο, μιας και αυτό που θέλω να δείτε έχει σχέση με το ebay και θέλω να μου πείτε αν τις γνωρίζετε αυτές τις θήκες, και εφόσον το ερώτημα το οποίο έθεσες νομίζω ότι λύθηκε;

My link Καμιά γνώμη;

#24   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:00

Καλησπέρα παιδιά.... Μια βοήθεια! Είναι η πρώτη μου αγορα απο eBay!
Μετα την αγορά μου ήρθε ένα mail και έλεγε κάτι για επιβεβαίωση ....παρόλο που έχουν πάρει τα χρήματα απο την κάρτα μου και μου είπε ότι η συναλαγη πραγματοποιήθηκε ....να το αγνοησω το mail? λέει "Please send us your postal address and payment. The following payment methods
are accepted: Money Order/Banker's Draft, Personal Cheque, PayPal

Sent from my iPad using Tapatalk

σου ζητησαν επιβεβαιωση διευθυνσης επειδη εισαι νεος χρηστης (στο μελλον η διευθυνση σου παλι θα φαινεται σαν ανεπιβεβαιωτη, καθοτι ειμαστε στην ελλαδα..:()

συνηθως αντικειμενα απο αγγλια κανουν γυρω στην 1 βδομαδα για να φτασουν ελλαδα

βασικη σημειωση
προς ολους τους χρηστες του paypal:
εχετε υπ οψην οτι χρηματα μπορουν να τραβηχτουν απο την καρτα που εχετε δηλωσει ανετα,
αλλα σε περιπτωση επιστροφης χρηματων, μπαινουν στο λογαριασμο σας του paypal, αλλα ΔΕΝ μπορει να γινει καταθεση σε καρτα, ΜΟΝΟ σε τραπεζικο λογαριασμο

#25   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:02

Φίλε mpatakis να εκμεταλλευτώ λίγο το topic σου για να μην σηκώνω άλλο, μιας και αυτό που θέλω να δείτε έχει σχέση με το ebay και θέλω να μου πείτε αν τις γνωρίζετε αυτές τις θήκες, και εφόσον το ερώτημα το οποίο έθεσες νομίζω ότι λύθηκε;

My link Καμιά γνώμη;

δεν θα εδινα 41$ για να αγορασω απο χονκ κονγκ, το βρισκω πολυ ακριβο με αμφιβολη ποιοτητα, τους εχω παντα σαν εσχατες λυσεις

#26   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:04

σου ζητησαν επιβεβαιωση διευθυνσης επειδη εισαι νεος χρηστης (στο μελλον η διευθυνση σου παλι θα φαινεται σαν ανεπιβεβαιωτη, καθοτι ειμαστε στην ελλαδα..:()

συνηθως αντικειμενα απο αγγλια κανουν γυρω στην 1 βδομαδα για να φτασουν ελλαδα

βασικη σημειωση
προς ολους τους χρηστες του paypal:
εχετε υπ οψην οτι χρηματα μπορουν να τραβηχτουν απο την καρτα που εχετε δηλωσει ανετα,
αλλα σε περιπτωση επιστροφης χρηματων, μπαινουν στο λογαριασμο σας του paypal, αλλα ΔΕΝ μπορει να γινει καταθεση σε καρτα, ΜΟΝΟ σε τραπεζικο λογαριασμο


Ίσως και να ζητάει το paypal να κάνει την κάρτα που έχει συνδέσει με αυτό verified.(ταυτοποίηση) To έχεις κάνει αυτό;

#27   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:05

δεν θα εδινα 41$ για να αγορασω απο χονκ κονγκ, το βρισκω πολυ ακριβο με αμφιβολη ποιοτητα, τους εχω παντα σαν εσχατες λυσεις


θα την λάβω υπόψη την γνώμη σου.

#28   koz

koz

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:06

Και κάτι σημαντικό να ξέρετε όσοι χρησιμοποιείται το paypal.


Να μην αφηνεις το paypal να κανει την αλλαγη νομισματος αλλα να χρεωνεις την πιστωτικη σου με συναλλαγμα. Της τραπεζας η αλλαγη θα ειναι με τις τρεχουσες τιμες την ωρα της χρεωσης της πιστωτικης σου...
Δοκιμασμενα πιο φθηνο (ειδικα στα μεγαλα ποσα) και απλο...

Για να το κάνετε αυτό θα μπείτε στο λογαριασμό σας και θα ακολουθήσετε την εξής διαδρομή:


Paypal.com -> Profile -> Financial Information μενού -> My preapproved payments -> Set available funding resources -> Conversion options (στην πιστωτική που μας ενδιαφέρει, αν έχουμε περισσότερες από μία) -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Και αυτό, γιατί βάζουν ότι ισοτιμία θέλουν. Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές και πάντα είχα την απορία γιατί ενώ το δολάριο έναντι του ευρώ είχε πχ. τη στιγμή της αγοράς μου 1,41 η χρέωση της κάρτας μου γινόταν με 1,37. :mad: Ω ναι!! Και μου άνοιξαν τα μάτια πριν λίγο καιρό κι΄εμένα, τυχαία. Αποτέλεσμα η τελευταία χρέωση που έγινε ήταν με την ισοτιμία εκείνης της στιγμής. Απλό... ;)

Εδώ είχε ξαναγίνει η συζήτηση πριν 20 μέρες My link

Εγω φτανω εδω Paypal.com -> Profile -> Financial Information μενού -> My preapproved payments -> Set available funding resources και δε μου χει πουθενα επιλογη για Conversion options...Γιατι?

#29   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:09

Εγω φτανω εδω Paypal.com -> Profile -> Financial Information μενού -> My preapproved payments -> Set available funding resources και δε μου χει πουθενα επιλογη για Conversion options...Γιατι?


Δεν γίνεται αυτό που λες. Έχεις συνδέσει κάρτα/ες στο paypal?

#30   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:12

Ίσως και να ζητάει το paypal να κάνει την κάρτα που έχει συνδέσει με αυτό verified.(ταυτοποίηση) To έχεις κάνει αυτό;

ναι, αλλα ακομη δεν φαινεται σαν ταυτοποιημενη (επιβεβαιωμενη) η διευθυνση μου (μετα 10 χρονια χρησης :lol: )
σε ερωτηση που τους ειχα κανει ( γιατι δεινχει ετσι ?) μου ειχαν απαντησει πως ειναι εξαιτιας της χωρας μας, κ πως πολλες διευθυνσεις δεν δειχνουν ετσι επειδη ειναι εκτος ηπα
αλλα οταν οι πωλητες βλεπουν την πληρωμη, αφου εχουν λαβει τα χρηματα, δεν ενοχλουνται, παρ ολο που θελουν να στελνουν σε ταυτοποιημενες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες