Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] RedSn0w RC13 Untethered Jailbreak 4.3.2 (Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1204 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 13:49

Αφού τώρα έχεις την 4.3.2 δεν χρειάζεται να ξανά κάνεις restore μόνο jb απλά θα χρειαστεί να κατεβάσεις την ipsw μόνο και προχωράς χωρίς restore....

Aν κολλήσεις κάπου ξανά πόσταρε ...

Καλό Πάσχα φίλε μου ..;-)

Οταν γράφεις την ipsw εννοείς την τελευταία firmware 4.3.2(iPhone3,1_4.3.2_8H7_Restore) που θα χρειαστεί να την επιλέξω στο browse του Redsn0w έτσι?
Αν ναι, αυτό έκανα και την προηγούμενη φορά αλλά έχασα το δίκτυο.Για να μην έχω πάλι τα ίδια γιαυτό επιμένω και ξαναρωτάω.Συγνώμη και πάλι αν γίνομαι κουραστικός.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 24/04/2011 - 13:50

Αφού τώρα έχεις την 4.3.2 δεν χρειάζεται να ξανά κάνεις restore μόνο jb απλά θα χρειαστεί να κατεβάσεις την ipsw μόνο και προχωράς χωρίς restore....

Aν κολλήσεις κάπου ξανά πόσταρε ...

Καλό Πάσχα φίλε μου ..;-)

Κώστα ο φίλος έχει πρόβλημα με το δίκτυο. Δύσκολο το βλέπω να διορθωθεί χωρίς restore.
Τα χρόνια μου πολλά.

#438   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 13:51

Οταν γράφεις την ipsw εννοείς την τελευταία firmware 4.3.2(iPhone3,1_4.3.2_8H7_Restore) που θα χρειαστεί να την επιλέξω στο browse του Redsn0w έτσι?
Αν ναι, αυτό έκανα και την προηγούμενη φορά αλλά έχασα το δίκτυο.Για να μην έχω πάλι τα ίδια γιαυτό επιμένω και ξαναρωτάω.Συγνώμη και πάλι αν γίνομαι κουραστικός.

Καλό Πάσχα και σε σένα φίλε μου.

#439   evolutioner

evolutioner

    iPH Member

  • 289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2011 - 13:52

Χριστος Ανεστη σε ολους!!
Προσπαθησα να κανω jb και αφου το redsnow μου εγραψε ενα λαθος, το τηλεφωνο δεν ανοιγει τωρα ουτε με itunes.. τι κανω??

#440   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 13:58

Χριστος Ανεστη σε ολους!!
Προσπαθησα να κανω jb και αφου το redsnow μου εγραψε ενα λαθος, το τηλεφωνο δεν ανοιγει τωρα ουτε με itunes.. τι κανω??

Φίλε μου Καλό Πάσχα σου έυχομαι.
Το έπαθα και εγώ αυτό που λες αλλά ξαναέκανα όλη την διαδικασία από την αρχή.Αυτήν την φορά όμως τα προγράμματα τα τοποθέτησα στην επιφάνεια εργασίας και όχι μέσα στον φάκελο Pwnage όπως γράφεται στην διαδικασία.Μετά από αυτό όλα πήγαν καλά στο jailbreak αλλά δυστυχώς όταν το τηλέφωνο μπούταρε δεν είχα δίκτυο.

#441   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:09

Φίλε μου Καλό Πάσχα σου έυχομαι.
Το έπαθα και εγώ αυτό που λες αλλά ξαναέκανα όλη την διαδικασία από την αρχή.Αυτήν την φορά όμως τα προγράμματα τα τοποθέτησα στην επιφάνεια εργασίας και όχι μέσα στον φάκελο Pwnage όπως γράφεται στην διαδικασία.Μετά από αυτό όλα πήγαν καλά στο jailbreak αλλά δυστυχώς όταν το τηλέφωνο μπούταρε δεν είχα δίκτυο.

Φίλε μάλλον τυχαίο ήταν, δεν παζει ρόλο η θέση των αρχείων, ο φίλος ας κάνει την διαδικασία από την αρχή, set up as new, εφαρμογές δεν θα χαθούν, αφού θα είναι εντάξει το δίκτυο προχωράει σε j/b.

#442   ipan7

ipan7

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:12

Λεβέντη μου όταν λες διαφορά...?

Σαν τι περίμενες..?

Όταν κάνουμε jb το μηλόφωνο μας το μόνο που ξεχωρίζει είναι το Cydia από εκεί και πέρα πρέπει να μπεις και να το στήσεις για να μπορέσεις να δεις τα πλεονεκτήματα, αλλά και τα μειονεκτήματα αν κάνεις λάθος σε κάποιο tweak, που μπορεί να βρεθείς προ εκ πλήξεων ....


Για να δεις αναλυτικά τι είναι το jb αρκεί να δεις εδώ Τελικά τι είναι το jailbreak...?

Kαλό Πάσχα και ότι ποθείς σου εύχομαι να το βρεις..;-)



Οχι υπαρχει διαφορα μου φιλε μου τελικα γιατι δεν ειχα δει οτι ειχε περαστει το cydia απο τον πανικο που επαθα οταν εχασα φωτο,μηνυματα,επαφες και εφαρμογες!!!
Υπαρχει ομως η δυνατοτητα να τα ξαναβρω ολα αυτα (εκτος απο τις εφαρμογες)??

Παρεπιμπτοντως δεν εχω και γω σημα και δεν μου βρισκει τον φορεα!!

Συγγνωμη και απο μενα αν ημουν κουραστικος! Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη με υγεια σε ολους!

#443   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:15

Χριστος Ανεστη σε ολους!!
Προσπαθησα να κανω jb και αφου το redsnow μου εγραψε ενα λαθος, το τηλεφωνο δεν ανοιγει τωρα ουτε με itunes.. τι κανω??

Home και off ταυτόχρονα, ξανακάνε την διαδικασία, αφού έχεις ακολουθήσει τις οδηγίες καταγραμα.
Οι περισσότεροι έχετε πρόβλημα επειδή δεν διαβάζετε τον οδηγό προσεκτικά.

#444   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:23

Χριστος Ανεστη σε ολους!!
Προσπαθησα να κανω jb και αφου το redsnow μου εγραψε ενα λαθος, το τηλεφωνο δεν ανοιγει τωρα ουτε με itunes.. τι κανω??


Σε 3gs ή σε 4άρι..?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#445   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:27

Οχι υπαρχει διαφορα μου φιλε μου τελικα γιατι δεν ειχα δει οτι ειχε περαστει το cydia απο τον πανικο που επαθα οταν εχασα φωτο,μηνυματα,επαφες και εφαρμογες!!!
Υπαρχει ομως η δυνατοτητα να τα ξαναβρω ολα αυτα (εκτος απο τις εφαρμογες)??

Παρεπιμπτοντως δεν εχω και γω σημα και δεν μου βρισκει τον φορεα!!

Συγγνωμη και απο μενα αν ημουν κουραστικος! Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη με υγεια σε ολους!


Ρε παιδιά ψάχνω πραγματικά αυτό με το σήμα και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

Σε όσα έχω κάνει εγώ ή με τα παιδιά που μιλήσαμε στο τηλέφωνο και τους είπα τι να κάνουν όλοι το έκαναν και πήγαν μια χαρά και αν κάποιος δεν είχε ξανά έκανε την διαδικασία από την αρχή και όλα καλά...

Όποιος ή όποια δεν έχει σήμα και ξανά έκανε τη διαδικασία και πάλι τα ίδια ας μου στείλει ένα πμ να του δώσω το τηλέφωνο μου να τα πούμε τηλεφωνικά σίγουρα κάποιο λάθος ή κάτι δεν κάνει σωστά, να προσπαθήσω να του δώσω λύση στο πρόβλημα του...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#446   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:42

Οχι υπαρχει διαφορα μου φιλε μου τελικα γιατι δεν ειχα δει οτι ειχε περαστει το cydia απο τον πανικο που επαθα οταν εχασα φωτο,μηνυματα,επαφες και εφαρμογες!!!
Υπαρχει ομως η δυνατοτητα να τα ξαναβρω ολα αυτα (εκτος απο τις εφαρμογες)??

Παρεπιμπτοντως δεν εχω και γω σημα και δεν μου βρισκει τον φορεα!!

Συγγνωμη και απο μενα αν ημουν κουραστικος! Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη με υγεια σε ολους!

Τις επαφες λογικα τις συχρονιζες με outlook, θα κανεις παλι συγχρονισμο και θα περαστουν, τις φωτογραφιες λογικα τις συγχρονιζες με καποιο φακελο στο pc σου, τις συγρονιζεις παλι και θα περαστουν, το προβλημα με το δικτυο, οφειλεται στο οτι δεν κανετε set up us new και περνατε σκουπιδια απο προηγουμενη version στην νεα.
Οταν κανουμε j/b το πρωτο που κοιταμε ειναι το backup.
Αν διαβασετε τουλαχιστον τις 3 τελευταιες σελιδες του θεματος, θα βρειτε λυση στο οποιοδηποτε προβλημα εχετε.

Φιλικα αδερφια μου.

#447   evolutioner

evolutioner

    iPH Member

  • 289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:43

Σε 3gs ή σε 4άρι..?


σε 3gs.. το εκανα τελικα, αλλα δεν εχει σημα τωρα.. No Service λεει :(((

#448   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:44

Ρε παιδιά ψάχνω πραγματικά αυτό με το σήμα και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

Σε όσα έχω κάνει εγώ ή με τα παιδιά που μιλήσαμε στο τηλέφωνο και τους είπα τι να κάνουν όλοι το έκαναν και πήγαν μια χαρά και αν κάποιος δεν είχε ξανά έκανε την διαδικασία από την αρχή και όλα καλά...

Όποιος ή όποια δεν έχει σήμα και ξανά έκανε τη διαδικασία και πάλι τα ίδια ας μου στείλει ένα πμ να του δώσω το τηλέφωνο μου να τα πούμε τηλεφωνικά σίγουρα κάποιο λάθος ή κάτι δεν κάνει σωστά, να προσπαθήσω να του δώσω λύση στο πρόβλημα του...

Κωστα απ οτι εχω καταλαβει, γινεται οταν κανουν restore και οχι set up as new.

#449   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 14:50

Πάντα set up as new παιδιά και όποιος εξακολουθεί να μην έχει σήμα ας μου στείλει ένα πμ να μιλήσουμε στο τηλέφωνο να τον βοηθήσω να δώσει λύση στο πρόβλημα του...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#450   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 15:47

Λοιπόν εγώ επανέλαβα την διαδικασία από την αρχή χωρίς να κάνω restore ή set up as new μιας και ήδη το iphone μου είναι στην έκδοση 4.3.2.Αυτήν την φορά όλα έχουν πάει μια χαρά και έχω σήμα κανονικά!!!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έγινε αυτό την πρώτη φορά!!!Συγνώμη για την αναστάτωση.
Απλά αναρωτιέμαι μήπως έχει να κάνει σε κάτι το αντιβιοτικό του pc.Για καλό και για κακό αυτήν την φορά το είχα απενεργοποιήσει.Λέω εγώ τώρα....υποθέσεις κάνω.Ας απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες