Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] RedSn0w RC13 Untethered Jailbreak 4.3.2 (Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1204 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 03/05/2011 - 00:36

τιποτα φιλε μου καληνυχτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   silvestro

silvestro

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2011 - 00:43

Καλησπερα παιδια ..εχω το 4αρι εχω κανει την διαδικασια 4 φορες και μολις το ανοιγω μου εχει σημα 1 μπαρα και κανενα δικτυο..τι στο καλο συμβαινει..ευχαριστω

#1053   chrisvogia

chrisvogia

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2011 - 00:54

Συγγνωμη για την ερωτηση αλλα μηπως ξερει κανεις που αποθηκευεται το .*ipsw του restore?? θελω να το κανω ανακτηση οταν μου το ζητησει το redsnow (browse) απο το πραγματικο path kai oxi απο την επιφανεια εργασιας που λεει ο οδηγος για jb. θελω να κανω μερικες δοκιμεσ γι αυτο ρωταω! ευχαριστω! (vista)

Τελευταία επεξεργασία από: chrisvogia, 03/05/2011 - 00:58


#1054   Panagpom

Panagpom

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2011 - 00:59

oκ φιλε κωστα τη βρηκα τη λυση..ετρεξα την εφαρμογη σε safe mode στα windows...ευχαριστω για ολα..

#1055   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2011 - 06:39

Καλησπερα παιδια ..εχω το 4αρι εχω κανει την διαδικασια 4 φορες και μολις το ανοιγω μου εχει σημα 1 μπαρα και κανενα δικτυο..τι στο καλο συμβαινει..ευχαριστω


Δυστυχώς πρέπει να ξανά κάνεις restore as new και χωρίς να βάλεις τίποτα μέσα να είναι όπως το αγόρασες να κάνεις το jb και μετά θα είσαι οκ..

Συγγνωμη για την ερωτηση αλλα μηπως ξερει κανεις που αποθηκευεται το .*ipsw του restore?? θελω να το κανω ανακτηση οταν μου το ζητησει το redsnow (browse) απο το πραγματικο path kai oxi απο την επιφανεια εργασιας που λεει ο οδηγος για jb. θελω να κανω μερικες δοκιμεσ γι αυτο ρωταω! ευχαριστω! (vista)


Δεν σε έπιασα φίλε μου τι ακριβώς θες να κάνεις.. ???

oκ φιλε κωστα τη βρηκα τη λυση..ετρεξα την εφαρμογη σε safe mode στα windows...ευχαριστω για ολα..


Να σαι καλά και πάντα χαρούμενος..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1056   nikosal

nikosal

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2011 - 15:18

τελικα μετα απο 8-9 προσπαθειες τσιφος το jb..σε iphone4 καθε φορα γινεται ολη η διαδικασια κανονικα αλλα δεν βρισκει καθολου δικτυο..υπαρχει αλλος τροπος??καμια ιδεα??

#1057   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2011 - 15:28

Τι συσκευή έχεις ?

Την 4.3.2 την κατέβασες από το iTunes ή την πέρασες με shift restore?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1058   akisnitro

akisnitro

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:HadesNItro

Δημοσίευση 03/05/2011 - 15:32

να ρωτησω κατι
Untethered Jailbreak 4.3.2 ξεκλειδωνει 02.10.04 βασεβανδ ?

#1059   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2011 - 15:33

Όχι..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1060   nikosal

nikosal

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2011 - 15:38

To iphone4 εχω..το πηρα χτες με την 4.3.2 ητανε..εκανα τα βηματα οπως εινει στο πρωτο φορουμ ολα,δλδ την κατεβασα απο εκει παλι κ την περασα με shift restore

#1061   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2011 - 15:48

Δεν χρειαζόταν να την ξανά περάσεις αφού την είχες ..

Τώρα στο θέμα μας κάνεις restore as new και μόλις βγει από το iTunes θα είναι σαν να το αγόρασες χτες και χωρίς να περάσεις τίποτα μέσα κάνεις την διαδικασία του jb..

Tην ipsw θα την χρειαστείς μόνο πλέον στο browse που θα στην ζητήσει τίποτα άλλο..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1062   nikosal

nikosal

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2011 - 16:21

Αυτο εκανα 8 φορες..set up as new το κινητο κ το σημα επανερχεται οντως αλλα μετα κανοντας παλι την διαδικασια με το shift restore.....οταν τελειωνει παλι δε μου βρισκει δικτυο..να το κανω χωρις το shift κ να πατησω απλα restore?δεν ξερω κ πολλα κ δε μπορω να καταλαβω τι φταιει

#1063   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2011 - 16:24

Δεν χρειαζόταν να την ξανά περάσεις αφού την είχες ..

Τώρα στο θέμα μας κάνεις restore as new και μόλις βγει από το iTunes θα είναι σαν να το αγόρασες χτες και χωρίς να περάσεις τίποτα μέσα κάνεις την διαδικασία του jb..

Tην ipsw θα την χρειαστείς μόνο πλέον στο browse που θα στην ζητήσει τίποτα άλλο..



Γράφω κάπου για shift restore? ???

Όπως σου είπα θα κάνεις και θα ακολουθήσεις γιατί βλέπω και μπερδεύτηκες τον οδηγό από το βήμα τέταρτο που γράφει από το jailbreak...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1064   nanys

nanys

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2011 - 17:27

ola ok paidia simera ekana jb to iphone 4 proti fora asxolithika kai ola pigan mia xara poli oreos odigos thanksss paides

#1065   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 03/05/2011 - 17:33

ola ok paidia simera ekana jb to iphone 4 proti fora asxolithika kai ola pigan mia xara poli oreos odigos thanksss paides

καλοριζικος ,αντε να την χαρεις και να προσεχεις τι περνας μεσα στην συσκευη .Δεν χρειαζεται η σαρα και η μαρα ,οτι πραγματικα χρειαζομαστε αυτο ειναι το μυστικο .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες