Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] RedSn0w RC13 Untethered Jailbreak 4.3.2 (Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1204 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1141   minovg

minovg

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 17:57

Παιδιά υπάρχει περίπτωση μετά το jailbreak να "κολλάει" η ένδειξη ισχύος του σήματος GSM στην μία/καμία γραμμή χωρίς όμως αυτό να έχει επίπτωση στην ομιλία (μιλάω κανονικά χωρίς διακοπές); Μόνο ο δείκτης δηλαδή είναι κολλημένος στη μία γραμμή είτε έχω φουλ σήμα είτε όχι (το γνωρίζω από την περιοχή μου). Τσεκαρισμένο σε 2 iphone 4 αυτό που το έκανα jailbreak. Ψάχνω να δω τι φταίει, είχα την εντύπωση ότι έφταιγαν τα custom greek logos από αυτό το φόρουμ, αλλά τα απεγκατέστησα και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1142   minovg

minovg

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:19

Απορώ πώς δεν το γνώριζε κανείς πουθενά. Βρηκα τη λυση μετα απο μερες στο google. Όσοι έχετε αυτό το πρόβλημα ( μονο καμια και μια γραμμη σημα ακομα και σε περιοχη που ειχατε φουλ σημα) βαλτε το ultrasn0w απο cydia. Αυτο λύνει το πρόβλημα. Επιτελους βλεπω τις γραμμες στο σημα μια χαρα. Πρόκειται για bug στο jailbreak της 4.3.2.

Αποτι καταλαβα δε συστηνεται αυτη η λυση σε αυτους που εχουν κλειδωμενο κινητο απο εξωτερικό.

#1143   timxon

timxon

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:24

Καλησπερα σε ολους,,,,ειμαι ετοιμος να κανω το πρωτο μου jailbreak,,,εχω την 4.2.1 και θα το κανω με Greenpois0n RC5...
δεν καταλαβα αυτο το σημειο στον οδηγο

¨Κάνετε Restore στην 4.2.1 και set up as new για να έχετε "καθαρό" λογισμικό ανεξάρτητα με το σε ποια έκδοση είστε.
δηλαδη εγω που ειμαι στην 4.2.1 τι να κανω? Οταν παταω restore στο itunes μου λεει πως θα περασει την τελευταια εκδοση...
πως κανω το set up as new????

ευχαριστω

#1144   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:28

Καλησπερα σε ολους,,,,ειμαι ετοιμος να κανω το πρωτο μου jailbreak,,,εχω την 4.2.1 και θα το κανω με Greenpois0n RC5...
δεν καταλαβα αυτο το σημειο στον οδηγο

¨Κάνετε Restore στην 4.2.1 και set up as new για να έχετε "καθαρό" λογισμικό ανεξάρτητα με το σε ποια έκδοση είστε.
δηλαδη εγω που ειμαι στην 4.2.1 τι να κανω? Οταν παταω restore στο itunes μου λεει πως θα περασει την τελευταια εκδοση...
πως κανω το set up as new????

ευχαριστω


Eίσαι σε λάθος οδηγό..
Απλά κατέβασε από εδώ http://www.simonblog...x-ibooks-issue/ την rc6,1 και απλά τρέξτο και θα είσαι έτοιμος..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1145   timxon

timxon

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:39

Eίσαι σε λάθος οδηγό..
Απλά κατέβασε από εδώ http://www.simonblog...x-ibooks-issue/ την rc6,1 και απλά τρέξτο και θα είσαι έτοιμος..


Σε ευχαριστω

#1146   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:41

Να σαι καλά ...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1147   timxon

timxon

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:15

Σε ευχαριστω

SOS Παιδια κατι δεν εκανα σωστα με το να κραταω το home button και το τηλ ειναι νεκρο

#1148   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:19

Kάνε ένα hard reset και πες μας...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1149   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:39

Kάνε ένα hard reset και πες μας...

Και η δική μου πρόταση αυτή είναι!
Ενημέρωσέ μας...

#1150   timxon

timxon

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:50

Kάνε ένα hard reset και πες μας...


Τα καταφερα,,,,,ευχαριστω

#1151   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:51

Τα καταφερα,,,,,ευχαριστω

Μπράβο φίλε μου! Συγχαρητήρια!!!

#1152   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:52

Να σαι καλά φίλε μου καλή συνέχεια..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1153   timxon

timxon

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 22:06

Μου εκανε εντυπωση βεβαια που δεν εχασα τιποτα απο επαφες μην...γιατι αυτο ειχα καταλαβει....παντως ευχαριστω για την βοηθεια

#1154   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/05/2011 - 22:11

Μου εκανε εντυπωση βεβαια που δεν εχασα τιποτα απο επαφες μην...γιατι αυτο ειχα καταλαβει....παντως ευχαριστω για την βοηθεια

εαν εννοεις με το hard reset ναι δεν χανεις τιποτα ,αν εννοεις με το set up as new αν συγχρονιζεις με outlook παλι δεν χανεις τιποτα

#1155   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2011 - 22:14

Μου εκανε εντυπωση βεβαια που δεν εχασα τιποτα απο επαφες μην...γιατι αυτο ειχα καταλαβει....παντως ευχαριστω για την βοηθεια


Είμαστε πλέον βαριά off topic αλλά θα σου απαντήσω για τελευταία φορά για να μην σε αφήσω με την απορία ..

Επειδή είχες την 4.2.1 και έκανες όπως ήσουν το jb δεν έχασες τίποτα ενώ σε άλλη περίπτωση θα τα έχανες όλα και θα έπρεπε να τα ξανά προσθέσεις ..

Καλή συνέχεια..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες