Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] RedSn0w RC13 Untethered Jailbreak 4.3.2 (Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1204 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2011 - 20:47

** Τα Windows 7 οι χρήστες μπορούν να δοκιμάστε να τρέξετε redsn0w ως διαχειριστής στα Windows Vista ή XP σε λειτουργία συμβατότητας, αν αντιμετωπίσετε δυσκολίες.

To έκανες...?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 23/04/2011 - 20:48

Παιδιά καλησπέρα και καλή ανάσταση σε όλους!
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?
Κατά την διαδικασία του jb (3gs) σε windows vista κρασάρει το redsnOw κατά το φόρτωμα των RAMdisk (Βήμα 12 του οδηγού που υπάρχει στο forum) και τελικά το κλείνουν εντελώς τα windows γιατί δεν αποκρίνεται?
Καμιά ιδέα γιατί το κάνω πρώτη φορά?

σε οσους κολλαει στο ramdisk πηγαινετε στο redsn0w.exe δεξι click-> properties -> compatibility mode-> windows xp. Μετα καντε run to redsnow.exe as administrator. Για windows 7.... μαλλον ισχυει και για vista

#423   lazyd2

lazyd2

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:LazyDog2

Δημοσίευση 23/04/2011 - 20:48

Το τρεχεις με WinXP compatability και "run as administrator";

#424   idimpo

idimpo

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/04/2011 - 21:58

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Τσεκάρω στα properties compatibility με WinXP SP2 και τρέχω to redsnow ως administrator, αλλά κρασάρει στο ramdisk.
Δοκίμασα και restart στο PC, μια από τα ίδια...
Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει!

#425   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 23/04/2011 - 22:12

Φίλε μου κι εμένα σαν αρχείο zip μου κατεβαίνει, μην ανυσηχείς απλώς μετονόμασε το αρχείο σε ipsw και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Επίσης αν έχεις τα windows 7 πήγαινε στο κέντρο ενεργειών άνοιξε το και πήγαινε στην προβολή πληροφοριών επιδόσεων άνοιξε την , πάτα εργαλεία για προχωρημένους και ανοιξε τη διαχείριση εργασιών , ψάξε το redsn0w.exe και με δεξί κλικ πατα ορισμος συνάφειας και κλίκαρε μόνο το CPU 1.



Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Τσεκάρω στα properties compatibility με WinXP SP2 και τρέχω to redsnow ως administrator, αλλά κρασάρει στο ramdisk.Δοκίμασα και restart στο PC, μια από τα ίδια...Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει!

Δεν σε αφηνει να επιλεξεις winxp sp3? δοκιμασε και το απο πανω, αλλαξε και θυρα στο pc, μην το βαζεις σε μπροστινη.

#426   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 24/04/2011 - 03:30

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Τσεκάρω στα properties compatibility με WinXP SP2 και τρέχω to redsnow ως administrator, αλλά κρασάρει στο ramdisk.
Δοκίμασα και restart στο PC, μια από τα ίδια...
Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει!



Εν ανάγκη άλλαξε και pc, έχεις κάποιο άλλο εύκαιρο για να κάνεις αυτή τη δουλειά ?

#427   ipan7

ipan7

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 24/04/2011 - 05:30

Παιδια δεν ξερω αλλα μου σβηστηκαν τα παντα που ειχα μεσα στο κινητο μου και τα μονο που περασα ειναι τα app!! Μηπως υπαρχει περιπτωση να βρω εστω τις επαφες μου?

Ειναι η πρωτη φορα που εβαλα το jailbreak και παρολο που εκανα την εγκατασταση δεν ειδα διαφορα!!

#428   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 07:48

Λεβέντη μου όταν λες διαφορά...?

Σαν τι περίμενες..?

Όταν κάνουμε jb το μηλόφωνο μας το μόνο που ξεχωρίζει είναι το Cydia από εκεί και πέρα πρέπει να μπεις και να το στήσεις για να μπορέσεις να δεις τα πλεονεκτήματα, αλλά και τα μειονεκτήματα αν κάνεις λάθος σε κάποιο tweak, που μπορεί να βρεθείς προ εκ πλήξεων ....


Για να δεις αναλυτικά τι είναι το jb αρκεί να δεις εδώ Τελικά τι είναι το jailbreak...?

Kαλό Πάσχα και ότι ποθείς σου εύχομαι να το βρεις..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#429   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 24/04/2011 - 08:04

Λεβέντη μου όταν λες διαφορά...?

Σαν τι περίμενες..?

Όταν κάνουμε jb το μηλόφωνο μας το μόνο που ξεχωρίζει είναι το Cydia από εκεί και πέρα πρέπει να μπεις και να το στήσεις για να μπορέσεις να δεις τα πλεονεκτήματα, αλλά και τα μειονεκτήματα αν κάνεις λάθος σε κάποιο tweak, που μπορεί να βρεθείς προ εκ πλήξεων ....


Για να δεις αναλυτικά τι είναι το jb αρκεί να δεις εδώ Τελικά τι είναι το jailbreak...?

Kαλό Πάσχα και ότι ποθείς σου εύχομαι να το βρεις..;-)



Καλημέρα Κωστή, Χριστός Ανέστη, χρόνια καλά & πολλά να έχεις!!!
Να έχεις ένα όμορφο Πάσχα!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 24/04/2011 - 08:04


#430   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 08:07

Καλημέρα Χρήστο και καλό Πάσχα πάω να ψήσω θα τα πούμε μετά πάλι...;-)


Και μια μαντινάδα...

Το Θείο φως της Ανάστασης
να λάμψει στη ζωή σου
Κι όλου του κόσμου οι χαρές
να’ ναι πάντα μαζί σου

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#431   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 24/04/2011 - 08:09

Καλημέρα Χρήστο και καλό Πάσχα πάω να ψήσω θα τα πούμε μετά πάλι...;-)


Και μια μαντινάδα...

Το Θείο φως της Ανάστασης
να λάμψει στη ζωή σου
Κι όλου του κόσμου οι χαρές
να’ ναι πάντα μαζί σου


Ωραίο, καλημέρα αγαπητέ, καλό ψήσιμο!!!!!!

#432   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 10:59

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους τους φίλους του forum.
Έχω ένα πρόβλημα με το iphone μου και καθώς είμαι νέος χρήστης θα ήθελα την συμβουλή σας.
Πραγματοποίησα τον οδηγό για το jailbreak που πολύ αναλυτικά υπάρχει εδώ και ενώ πήγαν όλα καλά και εγκαταστάθηκε το cydia (στην συνέχεια έβαλα και το installous και κατέβασα και δυο τρία προγράμματα χωρίς χρέωση)παρατήρησα ότι εξαφανίστηκε το δίκτυο μου(cosmote)και δεν μπορούσα να το επαναφέρω με κανέναν τρόπο από τις ρυθμίσεις.Έψαξα στο forum κάτι σχετικό αλλά δεν βρήκα τίποτα.Οπότε έκανα ξανά restore στο κινητό στην προηγούμενη κατάσταση και όλα επανήρθαν σωστά και φυσικά το σήμα του cosmote ..καμπάνα ξανά!
Τα χαρακτηριστικά του κινητού μου είναι:

iphone 4 16Gb
μοντέλο:MC603GB
αριθμός σειράς 69113LZ4A4S
έκδοση 4.3.2(8Η7) (το είχα κάνει update μέσω itunes μόλις το αγόρασα.Από την μαμά ήταν έκδοση 4.3)

Να σημειώσω ότι χρησιμοποίησα για το jailbreak τα παρακάτω όπως έγραφε και ο σχετικός οδηγός για το 4.3.2
Redsn0w RC14
την τελευταία firmware 4.3.2
ενώ το itunes είναι η τελευταία έκδοση 10.2.2


Σας ευχαριστώ για την υπομονή σας να διαβάσετε το post μου και για όποιες λύσεις μπορέσετε να μου δώσετε.
Γιάννης.

#433   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 24/04/2011 - 12:08

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους τους φίλους του forum.
Έχω ένα πρόβλημα με το iphone μου και καθώς είμαι νέος χρήστης θα ήθελα την συμβουλή σας.
Πραγματοποίησα τον οδηγό για το jailbreak που πολύ αναλυτικά υπάρχει εδώ και ενώ πήγαν όλα καλά και εγκαταστάθηκε το cydia (στην συνέχεια έβαλα και το installous και κατέβασα και δυο τρία προγράμματα χωρίς χρέωση)παρατήρησα ότι εξαφανίστηκε το δίκτυο μου(cosmote)και δεν μπορούσα να το επαναφέρω με κανέναν τρόπο από τις ρυθμίσεις.Έψαξα στο forum κάτι σχετικό αλλά δεν βρήκα τίποτα.Οπότε έκανα ξανά restore στο κινητό στην προηγούμενη κατάσταση και όλα επανήρθαν σωστά και φυσικά το σήμα του cosmote ..καμπάνα ξανά!
Τα χαρακτηριστικά του κινητού μου είναι:

iphone 4 16Gb
μοντέλο:MC603GB
αριθμός σειράς 69113LZ4A4S
έκδοση 4.3.2(8Η7) (το είχα κάνει update μέσω itunes μόλις το αγόρασα.Από την μαμά ήταν έκδοση 4.3)

Να σημειώσω ότι χρησιμοποίησα για το jailbreak τα παρακάτω όπως έγραφε και ο σχετικός οδηγός για το 4.3.2
Redsn0w RC14
την τελευταία firmware 4.3.2
ενώ το itunes είναι η τελευταία έκδοση 10.2.2


Σας ευχαριστώ για την υπομονή σας να διαβάσετε το post μου και για όποιες λύσεις μπορέσετε να μου δώσετε.
Γιάννης.


Εισαι σιγουρος οτι το επαθες μετα το installous και οχι μετα το j/b?
Οπως και να χει, κανε την διαδικασια απ την αρχη, κανε set up as new στο itunes, τσεκαρε αν εισαι οκ απο δικτυο και προχωρα στο j/b.

#434   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 12:51

Εισαι σιγουρος οτι το επαθες μετα το installous και οχι μετα το j/b?
Οπως και να χει, κανε την διαδικασια απ την αρχη, κανε set up as new στο itunes, τσεκαρε αν εισαι οκ απο δικτυο και προχωρα στο j/b.

Κατά πάσα πιθανότητα το έπαθα μετά το jailbreak αλλά δεν το πήρα χαμπάρι.
Το set up as new στο itunes να το κάνω πριν το jailbreak?Και αν το κάνω θα χάσω ότι προγράμματα έχω στην νόμιμη έκδοση του τηλεφώνου?
Ακόμη μια ερώτηση.Πως γίνεται το set up as new στο itunes?Ρωτάω γιατί το μόνο που έχω δει στο itunes είναι το restore!
Τελικά τι μπορεί να συνέβηκε και έχασα το σήμα του cosmote?Ρωτάω για να μην ξανακάνω το ίδιο λάθος κάνοντας την διαδικασία από την αρχή.
Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην κουράζω με τις χαζές ερωτήσεις μου.Είπαμε είμαι ψάρι ακόμα.

#435   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2011 - 13:25

Αφού τώρα έχεις την 4.3.2 δεν χρειάζεται να ξανά κάνεις restore μόνο jb απλά θα χρειαστεί να κατεβάσεις την ipsw μόνο και προχωράς χωρίς restore....

Aν κολλήσεις κάπου ξανά πόσταρε ...

Καλό Πάσχα φίλε μου ..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες