Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] RedSn0w RC13 Untethered Jailbreak 4.3.2 (Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1204 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#811   Majestic

Majestic

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 10:20

Ευχαριστώ πολύ για τον νέο οδηγό(ναι είναι ελληνικό απο cosmote). Και για την πληροφορία περί αναβάθμισης. Απλά ρώτησα γιατί μελλοντικά μπορεί να το κάνω το jb μη περάσω τώρα με λάθος τρόπο στην 4.3.2 και στη συνέχεια πρέπει να το ξηλώσω και να το κάνω απο την αρχή.

Ευχαριστώ πολύ, πάρα πολύ καλό φόρουμ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#812   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 10:22

Να σαι καλά καλή συνέχεια να έχεις ..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#813   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/04/2011 - 10:22

Ευχαριστώ πολύ για τον νέο οδηγό(ναι είναι ελληνικό απο cosmote). Και για την πληροφορία περί αναβάθμισης. Απλά ρώτησα γιατί μελλοντικά μπορεί να το κάνω το jb μη περάσω τώρα με λάθος τρόπο στην 4.3.2 και στη συνέχεια πρέπει να το ξηλώσω και να το κάνω απο την αρχή.

Ευχαριστώ πολύ, πάρα πολύ καλό φόρουμ!

τιποτα απλα συνδεεις την συσκευη στο itunes kαι πατας update (σε παει μετα αυτο στην 4.3.2 )ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους :)

#814   Majestic

Majestic

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 10:44

τιποτα απλα συνδεεις την συσκευη στο itunes kαι πατας update (σε παει μετα αυτο στην 4.3.2 )ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους :)

όλα υποέλεγχο...ούτε 10 λεπτά δε πήρε.τώρα καταλαβαίνω γιατί αγοράζουν όλοι iphone. Και τίποτα να μη ξέρεις απο τεχνολογία, το χειρίζεσαι άνετα, τα κάνει μόνο του όλα.

#815   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/04/2011 - 10:47

Αμα η συσκευη ειναι πληρως λειτουργικη και εχεις και το εικονιδιο cydia εισαι κομλε, σημα εχεις?

Απο όλα έχω :-)

#816   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/04/2011 - 10:47

όλα υποέλεγχο...ούτε 10 λεπτά δε πήρε.τώρα καταλαβαίνω γιατί αγοράζουν όλοι iphone. Και τίποτα να μη ξέρεις απο τεχνολογία, το χειρίζεσαι άνετα, τα κάνει μόνο του όλα.

ωραια ολα καλα .Μεινε εκει λιγο καιρο μαθε την συσκευη σου και μετα το j/b θα ερθει και αυτο με την σειρα του :)

#817   Billovia

Billovia

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 14:00

Καλησπέρα,

Εχω 3gs σε 4.0.1 και μετα απο πολυ καιρο σκεφτομαι να αναβαθμισω σε νεότερη εκδοση(δεν εχω καποιο προβλημα απλα διαβασα οτι η μπαταρια κραταει περισσοτερο). Μπορει καποιος που γνωρίζει να μου πει ποια ειναι η καλυτερη εκδοση για 3gs και αν αναβαθμισω πρακτικα τι θα κερδισω; Αξιζει τον κοπο;
Ευχαριστω.

#818   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/04/2011 - 14:02

Καλησπέρα,

Εχω 3gs σε 4.0.1 και μετα απο πολυ καιρο σκεφτομαι να αναβαθμισω σε νεότερη εκδοση(δεν εχω καποιο προβλημα απλα διαβασα οτι η μπαταρια κραταει περισσοτερο). Μπορει καποιος που γνωρίζει να μου πει ποια ειναι η καλυτερη εκδοση για 3gs και αν αναβαθμισω πρακτικα τι θα κερδισω; Αξιζει τον κοπο;
Ευχαριστω.

για το 3gs θα σου προτεινα εαν δεν εχεις προβληματα μεγαλα μεινε εκει . :)

#819   Billovia

Billovia

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 14:04

για το 3gs θα σου προτεινα εαν δεν εχεις προβληματα μεγαλα μεινε εκει . :)

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

#820   minovg

minovg

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 14:07

Παιδιά πάντως αυτό που διαβάζω από πολλούς ότι καλύτερα να επιλέγουμε setup as new απο το restore from backup δε νομιζω οτι είναι τόσο πια απαραίτητο. Εφόσον δεν είχαμε προβλήματα (αλλά και να είχαμε αφού μόνο τα data κάνει restore, όχι αρχεια συστηματος) κάνουμε restore from backup και γλιτώνουμε τεράστιο κόπο από ρυθμίσεις κλπ.

Και τα sms στη θεση τους και η call list και ολα. Κανουμε και restore pkg για cydia εφαρμογές και είμαστε κομπλέ. Appsync μετά, συγχρονισμό μέσω itunes και έχουμε το iPhone που είχαμε στην προηγούμενη έκδοση!!

Διορθώστε με αν λέω κάτι λάθος. :)

#821   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/04/2011 - 14:15

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

τιποτα φιλε μου . :)

#822   ipan7

ipan7

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/04/2011 - 14:50

Μπορω και γω να πω με την σειρα μου οτι ναι, η εγκατασταση ηταν επιτυχεις και μαλιστα με σημα καμπανα μετα απο πολλα restore, back up και δεν συμμαζευεται!!! :D :D

#823   Anastasis55

Anastasis55

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 14:58

ρε παιδια μπορει καποιοσ να μου εξηγησει τι ειναι αυτο το μηνυμα που λεει<<αν ειναι νωριτερο μοντελο απο 3Gs>>?????εγω εχω i phone 3Gs με το νεο bootroom (mc.....)katevasa to firmware gia to 3Gs...Τι ποαταω στο μηνυμα???λιγο γρηγορα αν γινεται γιατι το κανω αυτη τη στιγμη το jailbreak!!!

#824   auber002b

auber002b

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 18:08

καλησπέρα και από εμένα ,

έχω μια ερώτηση , αν μπορείτε να με βοηθήσετε!

έχω ένα iphone4 είχα την 4.3.1 μόλις έβαλα μεσω του Update του itunes την 4.3.2

κάνω βήμα βήμα τις οδιγίες τις 1ης σελίδας ,
(να σημειώσω δε ότι στο βήμα 5 ΔΕΝ με ρωτάει κάτι για αν είναι νεότερη ή όχι η συσκευή μου που λένε οι οδηγίες)

αλλά στο σημείο που πατάς τους συνδιασμούς για να μπει η συσκευή σε λειτουργία DFU με το που ανοίγει η συσκευή και αρχίζει το φόρτωμα των νέων RAM Disk
μετά από λίγο πετάει μήνυμα στα windows ότι σταμάτησε να λειτουργεί το Redsnow και πρέπει να κλείσει !!!

αν το αφήσω αρκετή ώρα πάνω από 10-15 λεπτά τότε κανει πάλι restart η συσκευή και μπαίνει σε κανονικό mode το τηλέφωνο χωρίς να έχει μπει φυσικά το Cydia!!

έχω win7 32bit & Redsn0w 0.9.6rc14


ας με βοηθήσει κάποιος που ξέρει τι κάνω λάθος ??!!!
ευχαριστώ

#825   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/04/2011 - 18:11

καλησπέρα και από εμένα ,

έχω μια ερώτηση , αν μπορείτε να με βοηθήσετε!

έχω ένα iphone4 είχα την 4.3.1 μόλις έβαλα μεσω του Update του itunes την 4.3.2

κάνω βήμα βήμα τις οδιγίες τις 1ης σελίδας ,
(να σημειώσω δε ότι στο βήμα 5 ΔΕΝ με ρωτάει κάτι για αν είναι νεότερη ή όχι η συσκευή μου που λένε οι οδηγίες)

αλλά στο σημείο που πατάς τους συνδιασμούς για να μπει η συσκευή σε λειτουργία DFU με το που ανοίγει η συσκευή και αρχίζει το φόρτωμα των νέων RAM Disk
μετά από λίγο πετάει μήνυμα στα windows ότι σταμάτησε να λειτουργεί το Redsnow και πρέπει να κλείσει !!!

αν το αφήσω αρκετή ώρα πάνω από 10-15 λεπτά τότε κανει πάλι restart η συσκευή και μπαίνει σε κανονικό mode το τηλέφωνο χωρίς να έχει μπει φυσικά το Cydia!!

έχω win7 32bit & Redsn0w 0.9.6rc14


ας με βοηθήσει κάποιος που ξέρει τι κάνω λάθος ??!!!
ευχαριστώ

εαν κολλας στο ramdisc πηγαινε στο redsn0w.exe δεξι click-> properties -> compatibility mode-> windows xp. Μετα καντε run to redsnow.exe as administrator. Για windows 7.... μαλλον ισχυει και για vista

κατεβασε την 4.3.2 απο την αρχικη του φορουμ (βαλτην στην επιφανεια εργασιας για να ξερεις που βρισκεται ) και με Μετα ακολουθεις την διαδικασια του j/b πιστα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες