Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] RedSn0w RC13 Untethered Jailbreak 4.3.2 (Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1204 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   minovg

minovg

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 18:14

εαν κολλας στο ramdisc πηγαινε στο redsn0w.exe δεξι click-> properties -> compatibility mode-> windows xp. Μετα καντε run to redsnow.exe as administrator. Για windows 7.... μαλλον ισχυει και για vista

κατεβασε την 4.3.2 απο την αρχικη του φορουμ (βαλτην στην επιφανεια εργασιας για να ξερεις που βρισκεται ) και με Μετα ακολουθεις την διαδικασια του j/b πιστα

A δε παίζω. Δε μου το είπατε αυτό χθες και παιδευόμουν!! :lol: Έχω vista. Τελικά κατάφερα στο desktop να ολοκληρώσω τη διαδικασία που εκεί έχει XP.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 18:18

:lol: :lol: Τα γράφουμε σελίδα παρά σελίδα αλλά δεν τα διάβασες ...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#828   evolutioner

evolutioner

    iPH Member

  • 289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 18:40

ερωτηση ισως λιγο χαζη... μετα το πρωτο βημα που κανουμε το restore, κανουμε και set up as new το τηλεφωνο η κλεινουμε το itunes και συνεχιζουμε με το redsnow;;;

#829   kotsorider2

kotsorider2

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/04/2011 - 18:43

ερωτηση ισως λιγο χαζη... μετα το πρωτο βημα που κανουμε το restore, κανουμε και set up as new το τηλεφωνο η κλεινουμε το itunes και συνεχιζουμε με το redsnow;;;

set up as new και μετα redsnow.

#830   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/04/2011 - 18:50

ερωτηση ισως λιγο χαζη... μετα το πρωτο βημα που κανουμε το restore, κανουμε και set up as new το τηλεφωνο η κλεινουμε το itunes και συνεχιζουμε με το redsnow;;;

για να εισαι καλυμενος ωστε να μην μεταφερεις σκουπιδια απο το προηγουμενο firmware τοτε as new .Tωρα αν δυσκολευεσαι πολυ κανε απο backup .Eγω προτείνω το πρωτο :)

#831   auber002b

auber002b

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 18:57

εαν κολλας στο ramdisc πηγαινε στο redsn0w.exe δεξι click-> properties -> compatibility mode-> windows xp. Μετα καντε run to redsnow.exe as administrator. Για windows 7.... μαλλον ισχυει και για vista

κατεβασε την 4.3.2 απο την αρχικη του φορουμ (βαλτην στην επιφανεια εργασιας για να ξερεις που βρισκεται ) και με Μετα ακολουθεις την διαδικασια του j/b πιστα



σε ευχαριστώ πολύ φίλε , μόλις τέλειωσε η διαδικασία χωρίς να μου κολλήσει !
είμαι στο 1ο restart και βλέπω επιτέλους το CYDIA !!

υπάρχει κανένα άλλο θέμα που πρέπει να ξέρω από εδώ και πέρα ??

p.s. επίσης ευχαριστώ και τον kostasrodos29 για τις οδηγίες φυσικά !

#832   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/04/2011 - 19:02

σε ευχαριστώ πολύ φίλε , μόλις τέλειωσε η διαδικασία χωρίς να μου κολλήσει !
είμαι στο 1ο restart και βλέπω επιτέλους το CYDIA !!

υπάρχει κανένα άλλο θέμα που πρέπει να ξέρω από εδώ και πέρα ??

p.s. επίσης ευχαριστώ και τον kostasrodos29 για τις οδηγίες φυσικά !

εαν βλεπεις cydia ,μπαινεις κανονικα μεσα τοτε συγχαρητηρια τα καταφερες

να σαι καλα φιλε μου να την χαρεις την συσκευη σου :)

#833   minovg

minovg

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 19:33

Σήμερα που έκανα στο τρίτο 4άρι το jailbreak, έκανα το redsnow--> compatibility Windows XP, run as administrator, αλλά και πάλι το redsnow.exe τερματίζεται. Ε απλά το δοκίμασα στον δεύτερο μου υπολογιστή και όλα οκ. Απορώ όμως γιατί μου βγάζει αυτό στο λαπτοπ που τρέχει vista. :unsure:

#834   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 19:37

Πολλά μπορεί να είναι φίλε μου αλλά δεν μπορούμε να τα αναλύσουμε σε αυτό το topic γιατί θα βγούμε off topic..

Το αποτέλεσμα είναι ότι σου έγινε το jb και καθάρισες.....;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#835   Kingmaker

Kingmaker

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 22:43

Λοιπόν παιδιά δοκίμασα την 4.3.2 και την Redsnow για αυτήν αλλά υπάρχει ενα μικρό προβληματάκι εκεί που λέει το Redsnow να κάνω browse την 4.3.2 εγώ έκανα μια άλλη έκδοση browse ποιο παλλιά άνοιξε όμως το κινητό έγινε Jailbreak αλλά μου έκανε νούμερα π.χ πήγα να βάλω τον κωδικό για το wi-fi και έκλεινε η εφαρμογή των ρυθμίσεων, με αποτέλεσμα να κοιτάξω να το κάνω restart μπας και στρώσει. 'Εκλεισε αλλά δεν ανοίγει κολλάει στην οθόνη της εκκίνησης. Ξέρει κανείς τρόπο να ανοίξει έτσι ωστε να το κάνω Restore?

#836   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 22:47

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς να ανοίξει..

Αν σου κάνει κόλπα πάρε ένα back up και πάτα όπως είσαι restore as new στο iTunes και μετά κατέβασε την σωστή ipsw για το κινητό σου και ξεκίνα τον οδηγό από το jailbreak κατ ευθείαν χωρίς να ξανά κάνεις εκ νέου και άλλο restore όπως γράφω ...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#837   Kingmaker

Kingmaker

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 22:51

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς να ανοίξει..

Αν σου κάνει κόλπα πάρε ένα back up και πάτα όπως είσαι restore as new στο iTunes και μετά κατέβασε την σωστή ipsw για το κινητό σου και ξεκίνα τον οδηγό από το jailbreak κατ ευθείαν χωρίς να ξανά κάνεις εκ νέου και άλλο restore όπως γράφω ...




Σε ευχαριστώ Κώστα για την γρήγορη απάντηση αλλά αδυνατό να το κάνω αυτό. Να ανοίξει εννοό να δώ την επιφάνεια του κινητού πατάω Power button και βλέπω μόνο το μηλαράκι της Apple και την το σήμα του load να γυρνάει γύρω του.

#838   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 22:54

Aν σου κόλλησε βάλε το σε dfu έχω και βιντεάκι στον οδηγό αν δεν ξέρεις και σύνδεσε το στο iTunes και πάτα restore ...

Back up έχεις κρατήσει...?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#839   Kingmaker

Kingmaker

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 22:59

Aν σου κόλλησε βάλε το σε dfu έχω και βιντεάκι στον οδηγό αν δεν ξέρεις και σύνδεσε το στο iTunes και πάτα restore ...

Back up έχεις κρατήσει...?




Ναι backup έχω κρατήσει αλλά σε άλλο pc το οποίο pc βρίσκεται σε άλλη πόλη. Υπάρχει πρόβλημα πάνω σε αυτό?
btw θα σου στείλω και e-mail να βγάλεις και κάνα φράγκο να βοηθήσεις μια φίλη απο Ρόδο που δεν ξέρει τπτ από αυτά!!!

#840   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 23:01

Δεν βγάζω λεφτά φίλε μου από χόμπι το κάνω και προσπαθώ να βοηθάω όσα παιδιά μπορώ που έχουν πρόβλημα με τις συσκευές τους...

Άνοιξε ένα άλλο topic γιατί το πρόβλημα σου είναι off topic για να σε βοηθήσουμε να το λύσεις ..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες