Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με μηνύματα SMS (Default apple app)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 11:52

Λοιπον μου συμβαινει το εξης κουλό με το iPhone (κι άλλο;)

Στελνοντας μηνυματα με ελληνικα (με το καινουργιο πληκτρολογιο του O.S 3.0) και συνηθως πάνω απο 160 χαρακτήρες, ο παραλήπτης μου λεει οτι τα περνει μισα ή ακομα και οτι μπερδευονται με αλλα παλαιότερα μηνυματα που εχω στείλει (και οχι απαραιτητα στον ίδιο).
Αυτό το είχα παρατηρήσει και επί O.S 2.2.1 με το biteSMS και υπεθεσα οτι είναι προβλημα του application, οποτε το έβγαζα και το ξαναβαζα και για λιγο καιρο ολα καλα μεχρι βεβαια να του την ξαναβαρεσει...
Τωρα το ιδιο συμβαινει και με το Μessages.app .

Και συν τοις αλλοις δοκιμασα και τα εγραψα όλα κεφαλαία μηπως και είχε πρόβλημα υπερφόρτωσης απο το encoding των μικρων γραμματων αλλά τίποτα. Τα γίδια!

Κανεις αλλος με ιδιο προβλημα ή ειμαι μονο εγω; Καμια ιδεα του τι μπορει να φταίει; Καμια λύση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2,395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 29/07/2009 - 17:49

μηπως γραφεις πολλα και δεν τα ανεχεται το κινητο του αλλου προσωπου ?

#3   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2009 - 13:15

Η αληθεια είναι οτι αυτο παρουσιαζεται πιο συχνα οταν το μηνυμα ξεπερναει το 1.
Αλλα έχει παρουσιαστει σε πολλαπλα κινητα που στελνω...
Ειλικρινα δεν ξερω τι να σκεφτω... :unsure:

#4   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2,395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 30/07/2009 - 15:13

τι να πω δοκιμασα και εγω αλλα ολοι πηραν τα μηνυματα και γρηγορα μαλιστα ...

#5   kourtesg

kourtesg

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2009 - 21:20

καπου ειδα αλλα δεν μπορω να το βρω, οτι υπαρχει εφαρμογη που στελνεις μηνυματα με 160 χαρακτηρες αλλα χρεωνεσαι μονο ενα μηνυμα. ισχυει αυτο? και αν ναι ποια εφαρμογη ειναι? εχω 3gs οs3.0.1

#6   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2009 - 21:35

Λοιπον μου συμβαινει το εξης κουλό με το iPhone (κι άλλο ;)

Στελνοντας μηνυματα με ελληνικα (με το καινουργιο πληκτρολογιο του O.S 3.0) και συνηθως πάνω απο 160 χαρακτήρες, ο παραλήπτης μου λεει οτι τα περνει μισα ή ακομα και οτι μπερδευονται με αλλα παλαιότερα μηνυματα που εχω στείλει (και οχι απαραιτητα στον ίδιο).
Αυτό το είχα παρατηρήσει και επί O.S 2.2.1 με το biteSMS και υπεθεσα οτι είναι προβλημα του application, οποτε το έβγαζα και το ξαναβαζα και για λιγο καιρο ολα καλα μεχρι βεβαια να του την ξαναβαρεσει...
Τωρα το ιδιο συμβαινει και με το Μessages.app .

Και συν τοις αλλοις δοκιμασα και τα εγραψα όλα κεφαλαία μηπως και είχε πρόβλημα υπερφόρτωσης απο το encoding των μικρων γραμματων αλλά τίποτα. Τα γίδια!

Κανεις αλλος με ιδιο προβλημα ή ειμαι μονο εγω; Καμια ιδεα του τι μπορει να φταίει; Καμια λύση;

Φίλε έχεις δύο επιλογές, αν πράγματι το πρόβλημα εμφανίζεται όταν γράφεις μήνυμα που ξεπερνά τους 160 χαρακτήρες τότε πολύ απλά μπορείς να στελενεις δύο ξεχωριστά μηνύματα κάθε φορά ή αν έχεις να γράψεις-πεις τόσα πολλά καλύτερα να παίρνεις τηλέφωνο το άτομο που θες να επικοινωνήσεις!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες