Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έλεος πλέον βαρέθηκα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 14/06/2011 - 13:58

Και συγνώμη που δεν μπήκαμε στον κόπο να διαβάσουμε όλα τα 132εκαττομμυρια ποστς στο φορουμ της apple (καθώς ΔΕΝ μας αφορούν αφού δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα)

Δεν είπα ότι σε (σας) αφορούν αλλά δείχνουν το πραγματικό μέγεθος του προβλήματος.Και εγώ είμαι από αυτούς που έκανα το λάθος και έφυγα για λίγο (13 ημέρες) για να δοκιμάσω την τύχη μου σε Android και επέστρεψα πάλι στο μηλόφωνο γιατί με βόλευε στην δουλεία μου λόγο συγκεκριμένων εφαρμογών και μόνο.
Αλλά το εάν υπάρχει πρόβλημα δεν πρέπει να το πούμε? B) 8)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 14/06/2011 - 14:14

δεν μπορω να καταλαβω τι τρωγεστε με το μπλε δοντι? οπως σε παρα πολλες συσκευες υπαρχουν συμβατα κ μη συμβατα bt το MW600 δεν ειναι συμβατο τι να κανουμε τωρα! Εγω εχω δοκιμασει 5 bt κ του αμαξιου μου κ ολα δουλευουν τελεια! Μπορει να υπαρχουν ομως κ bt που δεν ειναι συμβατα μεγαλη συζητηση για το τιποτα! φιλικα μιλαω κ χωρις παρεξηγησεις! :rolleyes:

#108   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 14/06/2011 - 14:15

Εγώ άλλο κατάλαβα. Συγνώμη εάν ήμουν επιθετικός,
Φιλικά ??? ???

Απλά δεν αναφερόμουν σε αυτό που ενώ δούλευε, σταμάτησε να δουλεύει με κάποιο update.
Αναφέρομαι γενικά σε ασυμβατότητα απο την αρχή.

#109   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2011 - 14:53

Σχετικά με τις ελλείψεις που αναφέρεις ότι όλοι προσπερνάμε γιατί είμαστε funboys όπως μερικοί έχετε την εντύπωση στο κομματι "Αναφορά παράδοσης" και ραδιόφωνο έχεις δίκιο..Σχετικά όμως με την αποστολή Bluetooh ειλικρινά απορώ ΠΟΤΕ ο Ελληνας θα σταματήσει να είναι πρωτόγονος..Μια τεχνολογία την οποία την πουλούσαν οι μέχρι τότε εταιρίες για ανεβάσουν την τιμή πώλησης μαζί με δώρο ένα φλασακι - ακουστικά - κάρτες μνήμης(Μονό τον ιδιοκτήτη της εταιρίας δεν έβαζαν μέσα για να το αγοράσεις) και ένα σορό αλλά σήμερα την έχουμε κάνει θεό..

Γιατί στην Αναφορά παράδοσης και στο ραδιόφωνο έχω δίκιο? Μάλλον γιατί τα χρειάζεσαι κι εσύ έτσι? Το ίδιο και εμένα μου χρειάζεται το bluetooth ή το flash στον browser! Το bluetooth από πότε έγινε ξεπερασμένο? Υπάρχει κάποιο άλλο πρότυπο μεταφοράς αρχείων ανάμεσα στα κινητά και δεν το γνωρίζω? Γιατί εγώ δεν έχω καμία όρεξη να πληρώνω 3g internet και να στέλνω τις φώτος με μειλ, και να περιμένω από τον άλλον να έχει smartphone, επίσης με ίντερνετ, για να τις παραλάβει! Και αν είμαι σε κάνα βουνό η καμιά παραλία και δεν έχει σήμα... καμπάνα :P, τρέχα γύρευε! Και μην κολλάτε στις φώτος. Υπάρχουν ένα κάρο άλλα αρχεία. Έχει τύχει άπειρες φορές λόγω δουλειάς να θέλω να ανταλλάξω κάποια word, και άλλα αρχεία αλλά δεν...
Επίσης με το nokia 5800 προ διετίας-τριετίας, έμπαινα στο δωμάτιο μου και μέσω bluetooth έκανε συγχρονισμό χωρίς καν να το καταλαβαίνω! Είμαι υποχρεωμένος να έχω wifi για να γίνει αυτό (από Σεπτέμβρη και μετά με iOS5!)?
Τέλος ΟΛΑ τα κινητά το υποστηρίζουν. Γιατί άραγε?

Το Flash ΠΕΘΑΝΕ - Δεχτείτε το το πλέον..
Ένα ακόμα σημαντικό είναι ότι το JAilbreak είναι θέμα χρόνου να πεθάνει εξολοκλήρου...

Έχετε περίεργη άποψη για το τι έχει πεθάνει τελικά έτσι! Οκτώ στις δέκα σελίδες που μπαίνω έχουν φλας! Και μπαίνοντας από το iphone σε πολύ μεγάλο ποσοστό δεν μπορώ καν να κάνω την δουλειά μου! Και αν σε κάποιες το κάνω είναι γιατί λόγω δημοτικότητας του iphone έχουν κάτσει και έχουν φτιάξει ειδικές εκδόσεις για αυτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ο κανόνας όμως!

Με τη δική σου λογική, και το ράδιο ξεπερασμένο είναι. Να μπαίνεις στο ιντερνετ που έχει και πιο πολλούς σταθμούς!

Δεν είναι έτσι τα πράγματα παιδιά. Όταν κάτι το προσφέρει αβέρτα ο ανταγωνισμός και είναι απαραίτητο για συγκεκριμένς χρήσεις, όταν κάποιος δεν το προσφέρει, είναι απλά έλλειψη. Είτε μας αρέσει, είτε όχι.

Το jb θα πεθάνει μόνο όταν/αν καταφέρουν να το κλειδώσουν! Δεν υπάρχει τίποτα που να μην βελτιώνεται. Και το jb προσφέρει βελτίωση όπως σε οτιδήποτε άλλο λειτουργικό έχει σπάσει και έχει περάσει σε ελεύθερους developers. Οι γνώσεις και οι ιδέες των πολλών είναι καλύτερες από των λίγων...

Πολύ απλά κύριοι θα πρέπει να καταλάβετε ότι στο iPhone η Apple ΤΗΝ ΧΑΡΗ μας κάνει που μπορούμε και παίρνουμε τηλέφωνο...

Ασχολίαστο!

Το iPhone είναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ δουλειάς και όχι συσκευή για να στέλνουμε εικόνες και να βάζουμε θεματάκια και φρου φρου..Όταν το αποδεχθείτε αυτό τότε το συζητάμε το θέμα με επιχειρήματα δυνατά και όχι με πεπαλαιωμένα μοντέλα Marketing ναυαγημένων εταιριών.

Νομίζω σου απάντησα παραπάνω σε αυτό. Και τα laptop εργαλεία δουλειάς είναι και υποστηρίζουν bluetooth!

Εν κατά κλειδί τα πράγματα είναι πολύ απλά..Όσοι δεν θέλετε τα κολλήματα της Apple μπορείτε πολύ απλά να περάσετε σε αλλά λειτουργικά,να τα γευτείτε και όπως έχει αποδειχθεί περίτρανα πολλάκις και από φόρουμ να επιστρέψετε σε αυτο το τόσο κλειδωμένο για εσάς λειτουργικό...

ΟΧΙ!!! Πολύ απλά, όσοι έχουμε πρόβλημα για τα κολλήματα της Apple θα βγαίνουμε και θα τα λέμε για να ενημερώνεται ο κόσμος και να κρίνει μόνος του αν του κάνει κάτι ή όχι. Το ότι έχουμε iphone λέει πολλά (αυτονόητα) για την ποιότητα, την ευχρηστία και τις δυνατότητες του, αλλά πρέπει να ακούγονται και τα αρνητικά.

Και ξαναλέω για εσάς τους... fanboys. Εγώ(εμείς) που δεν είμαι fanboy (αλλά ούτε και hater), βγαίνω και "τα χώνω" στην Apple για τις ελλείψεις της (και μόνο) και όχι σε εσάς! Εσείς γιατί βγαίνετε και "τα χώνετε" σε εμένα και προσπαθείτε να με πείσετε ότι δεν χρειάζομαι πράγματα που θεωρώ βασικά?

#110   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2011 - 14:55

Οι λόγοι είναι δυο..

Το Flash ΠΕΘΑΝΕ - Δεχτείτε το το πλέον..
Το Bluetooh επίσης περνάει στο χρονοντούλαπο της τεχνολογίας..

Ένα ακόμα σημαντικό είναι ότι το JAilbreak είναι θέμα χρόνου να πεθάνει εξολοκλήρου..


Καλα ΘΑΝΑΣΗ αυτα που λες δεν πιστευω να πολυ στεκουν..Το jaikbrake δεν θα πεθανει μεχρι ο saurik να δουλεψει για την apple, πολυ απλα γιατι τον Steve τον συμφερει να υπαρχουν οι εφαρμογες τριτων ...δες wifi sync ..δες ειδοποιησεις ταα πιο πολλα πρωτα δοκιμαζονται απο την jaikbrake σκηνη και μετα περνανε στα ios...νομιζω?

Το flash και το bluetooh αφου ακομα υπαρχουν ...οταν καποιος στα στερει λες γιατι ρε π@υστη μου ..αφου ολες οι ιστιοσελιδες ειναι ετσι γραμμενες και εχουν το flash σαν απαιτουμενω εργαλειο για καποια πραγματα..Το bluetooh η Apple το εχει κανει να δουλευει αψογα μονο με το δικο της που κανει καπου αν θυμαμαι καλα 80 ευρω..

Παρτο χαμπαρι η apple σου πουλαει κατι που ποτε δεν θα γινει κατοχος του αλλα μονο χειριστης...

Πολύ απλά κύριοι θα πρέπει να καταλάβετε ότι στο iPhone η Apple ΤΗΝ ΧΑΡΗ μας κάνει που μπορούμε και παίρνουμε τηλέφωνο...

Το iPhone είναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ δουλειάς και όχι συσκευή για να στέλνουμε εικόνες και να βάζουμε θεματάκια και φρου φρου..Όταν το αποδεχθείτε αυτό τότε το συζητάμε το θέμα με επιχειρήματα δυνατά και όχι με πεπαλαιωμένα μοντέλα Marketing ναυαγημένων εταιριών.


Γιατι τοτε δεν εχιες παρει ενα iPod και εχεις iphone εφοσον μας κανει την χαρη και παιρνει τηλεφωνο...

Ας μην το κανει αυτο στο επομενο μοντελο και θα δουμε για ποια εταιρια θα μιλαμε αν υπαρχει δηλαδη μετα..

Εν κατά κλειδί τα πράγματα είναι πολύ απλά..Όσοι δεν θέλετε τα κολλήματα της Apple μπορείτε πολύ απλά να περάσετε σε αλλά λειτουργικά,να τα γευτείτε και όπως έχει αποδειχθεί περίτρανα πολλάκις και από φόρουμ να επιστρέψετε σε αυτο το τόσο κλειδωμένο για εσάς λειτουργικό...


Ετσι πως πανε τα πραγματα πολλοι θα εγκαταλειψουν το ios και θα πανε αλλου..Βγαζουν ολοι συγκριτικους πινκες και λενε κοιταξτε τι κανει το νεο ios 5 σε συγκριση με τα αλλα τα λειτουργικα...

Οταν στο android μπορουσες να κανεις update μεσω της συσκευης χρησιμοποιοντας το wifi ..εμεις λεγαμε σε ολους που ειχανε προβλημα με το ρεστορ ...αλλαξε θυρα usb ή υπολογιστη...

Θαναση προσωπικαα μααζι σου δεν εχω τιποτα..αλλα παντα υπαρχει και διαφορετικη αποψη απο την δικια μας...

#111   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 14/06/2011 - 14:57

Γιατί στην Αναφορά παράδοσης και στο ραδιόφωνο έχω δίκιο? Μάλλον γιατί τα χρειάζεσαι κι εσύ έτσι? Το ίδιο και εμένα μου χρειάζεται το bluetooth ή το flash στον browser! Το bluetooth από πότε έγινε ξεπερασμένο? Υπάρχει κάποιο άλλο πρότυπο μεταφοράς αρχείων ανάμεσα στα κινητά και δεν το γνωρίζω? Γιατί εγώ δεν έχω καμία όρεξη να πληρώνω 3g internet και να στέλνω τις φώτος με μειλ, και να περιμένω από τον άλλον να έχει smartphone, επίσης με ίντερνετ, για να τις παραλάβει! Και αν είμαι σε κάνα βουνό η καμιά παραλία και δεν έχει σήμα... καμπάνα :P, τρέχα γύρευε! Και μην κολλάτε στις φώτος. Υπάρχουν ένα κάρο άλλα αρχεία. Έχει τύχει άπειρες φορές λόγω δουλειάς να θέλω να ανταλλάξω κάποια word, και άλλα αρχεία αλλά δεν...
Επίσης με το nokia 5800 προ διετίας-τριετίας, έμπαινα στο δωμάτιο μου και μέσω bluetooth έκανε συγχρονισμό χωρίς καν να το καταλαβαίνω! Είμαι υποχρεωμένος να έχω wifi για να γίνει αυτό (από Σεπτέμβρη και μετά με iOS5!)?
Τέλος ΟΛΑ τα κινητά το υποστηρίζουν. Γιατί άραγε?


Έχετε περίεργη άποψη για το τι έχει πεθάνει τελικά έτσι! Οκτώ στις δέκα σελίδες που μπαίνω έχουν φλας! Και μπαίνοντας από το iphone σε πολύ μεγάλο ποσοστό δεν μπορώ καν να κάνω την δουλειά μου! Και αν σε κάποιες το κάνω είναι γιατί λόγω δημοτικότητας του iphone έχουν κάτσει και έχουν φτιάξει ειδικές εκδόσεις για αυτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ο κανόνας όμως!

Με τη δική σου λογική, και το ράδιο ξεπερασμένο είναι. Να μπαίνεις στο ιντερνετ που έχει και πιο πολλούς σταθμούς!

Δεν είναι έτσι τα πράγματα παιδιά. Όταν κάτι το προσφέρει αβέρτα ο ανταγωνισμός και είναι απαραίτητο για συγκεκριμένς χρήσεις, όταν κάποιος δεν το προσφέρει, είναι απλά έλλειψη. Είτε μας αρέσει, είτε όχι.

Το jb θα πεθάνει μόνο όταν/αν καταφέρουν να το κλειδώσουν! Δεν υπάρχει τίποτα που να μην βελτιώνεται. Και το jb προσφέρει βελτίωση όπως σε οτιδήποτε άλλο λειτουργικό έχει σπάσει και έχει περάσει σε ελεύθερους developers. Οι γνώσεις και οι ιδέες των πολλών είναι καλύτερες από των λίγων...


Ασχολίαστο!


Νομίζω σου απάντησα παραπάνω σε αυτό. Και τα laptop εργαλεία δουλειάς είναι και υποστηρίζουν bluetooth!


ΟΧΙ!!! Πολύ απλά, όσοι έχουμε πρόβλημα για τα κολλήματα της Apple θα βγαίνουμε και θα τα λέμε για να ενημερώνεται ο κόσμος και να κρίνει μόνος του αν του κάνει κάτι ή όχι. Το ότι έχουμε iphone λέει πολλά (αυτονόητα) για την ποιότητα, την ευχρηστία και τις δυνατότητες του, αλλά πρέπει να ακούγονται και τα αρνητικά.

Και ξαναλέω για εσάς τους... fanboys. Εγώ(εμείς) που δεν είμαι fanboy (αλλά ούτε και hater), βγαίνω και "τα χώνω" στην Apple για τις ελλείψεις της (και μόνο) και όχι σε εσάς! Εσείς γιατί βγαίνετε και "τα χώνετε" σε εμένα και προσπαθείτε να με πείσετε ότι δεν χρειάζομαι πράγματα που θεωρώ βασικά?

+1 από εμένα 8) 8)

#112   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2011 - 15:13

Το Flash ΠΕΘΑΝΕ - Δεχτείτε το το πλέον..
Το Bluetooh επίσης περνάει στο χρονοντούλαπο της τεχνολογίας..

Ένα ακόμα σημαντικό είναι ότι το JAilbreak είναι θέμα χρόνου να πεθάνει εξολοκλήρου..

Το iPhone είναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ δουλειάς και όχι συσκευή για να στέλνουμε εικόνες και να βάζουμε θεματάκια και φρου φρου..Όταν το αποδεχθείτε αυτό τότε το συζητάμε το θέμα με επιχειρήματα δυνατά και όχι με πεπαλαιωμένα μοντέλα Marketing ναυαγημένων εταιριών.


Πόσο συμφωνώ..

Απο την άλλη το Marketing είναι υπεύθυνο που τα ζητάνε όλα αυτά.

Και δυστυχώς δεν πρόκειται να αλλάξουν.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#113   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2011 - 15:18

Καλα ΘΑΝΑΣΗ αυτα που λες δεν πιστευω να πολυ στεκουν..Το jaikbrake δεν θα πεθανει μεχρι ο saurik να δουλεψει για την apple, πολυ απλα γιατι τον Steve τον συμφερει να υπαρχουν οι εφαρμογες τριτων ...δες wifi sync ..δες ειδοποιησεις ταα πιο πολλα πρωτα δοκιμαζονται απο την jaikbrake σκηνη και μετα περνανε στα ios...νομιζω?


Με τη διάθεση του iOS 5 το Σεπτέμβρη, το JB δε θα είναι το ίδιο. Τελειώνει σιγά σιγά και αυτό.. (έχει ξεκινήσει καιρό τώρα)
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#114   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2011 - 15:24

Φιλε μου πιστευω οτι παντα το jaikbrake πατουσε στις ελλειψεις των ios ...αρα ifile και μερικα ακομα δεν γινεται να εκλειψουν ...
και οπως ειδα με τις νεες δυνατοτητες του ios οι dev που δραστηριοποιουνται στην jaikbrake σκηνη τις πανε παρακατω και τις δινουν νεες δυνατοτητες ..που αυτα θα τα δουμε στα ios 5.2-5.3 αν αποφασισει ο steve...

Με καταλαβες τι θελω να πω...

#115   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2011 - 15:28

Και επειδή έχω κουραστεί να γράφω τα ίδια και τα ίδια εδώ και 4 χρόνια θα σας πω κατι τελευταίο μόνο όσον αφορά το κομμάτι Saurik που ανέφερε κάποιος,πως να είστε σίγουροι ότι η Apple ΔΕΝ κοιμάται τόσο όρθια όσο νομίζετε κάποιοι..Δεν θα επεκταθώ παραπέρα και κλείνοντας εδώ θα πω απλά ότι o Saurik "δεν είναι ότι νομίζετε".

Απλά θα σας θέσω μια ερώτηση που δεν θέλω απάντηση...Απλά να σκεφτείτε μονοί σας το αποτέλεσμα...Γιατί στο Gizmodo η Apple απαγόρευσε την είσοδο στα WDCC(?!) έπειτα από την αποκάλυψη του πρωτότυπου iPhone και τον Saurik (Τον θεωρητικά μεγαλύτερο αντίπαλο της )τον άφηνε/τον αφήνει και θα συνεχίσει να τον αφήνει?


Αναρωτηθείτε και δώστε μόνοι σας τις απαντησεις..

Καλή συνέχεια στην συζήτηση σας και στις απόψεις σας..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 14/06/2011 - 15:31

ezgif_com_crop_2.gif


#116   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2011 - 16:10

θα πω απλά ότι o Saurik "δεν είναι ότι νομίζετε".

Ναι, ειναι illuminati, και δουλευει και αυτος για τη νεα ταξη των πραγματων... Ελα ρε Θαναση, συμφεροντα τρεχουν πισω απο το Cydia. (βλ. cydia store, διαφημισεις,traffic κτλ)

#117   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2011 - 16:12

Τώρα μιλάμε την ίδια γλώσσα GadgetMaciac απλά εσύ το διατύπωσες διαφορετικά :)

ezgif_com_crop_2.gif


#118   antmor

antmor

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2011 - 16:48

Για αυτόν τον λόγο θα εξακολουθήσει να υπάρχει το jailbreak....Είναι ένα είδος co-marketing και αυτό...Τα "παίρνουμε" από 2 πλευρές...

#119   ivas75

ivas75

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 14/06/2011 - 17:33

Εξαρτάται τι θεωρεί ο καθένας αυτόνόητο αγαπητέ.
Εσύ δηλαδή όπου βλέπεις bluetooth φαντάζεσαι ανταλλαγή αρχείων?
Αν ναι, γιατι δεν το διεκδικείς και σε ένα ηχοσύστημα αυτοκινήτου, που ανακάλυψες εκ των υστέρων οτι δεν στέλνει/λαμβάνει αρχεία? κι αυτό bluetooth έλεγε οτι έχει!
Δεν είπε κανείς οτι είναι και θετικό απλά δεν είναι όσο τραγικό όσο το περιγράφεις.
Κοντά ένα χρόνο τωρα και μου έχει χρειαστεί 1-2 φορές.
Δε χάθηκε και ο κόσμος αν μοιραστείς μια φωτο αργότερα.



Κύριοι τα πράγματα είναι ΠΑΡΑ πολύ απλά και όμορφα.!ΜΗΝ μου πείτε ότι το iPhone το πρώτο συναντήσατε σε μια βιτρίνα και είπατε ΑΑΑΑΑ τι ωραία συσκευή είναι αυτή,Πως την λένε...?!Και εν συνέχεια μάθατε και το πως την λένε..

Δεν είναι θέμα funboyσμου ούτε θέμα iPhoneforum..Είναι θέμα επιλόγων..ΟΛΟΙ όσοι είστε κάτοχοι της συγκεκριμένης συσκευής ΠΡΩΤΑ την πιάσατε στα χέρια σας από κάποιο φίλο (Και σίγουρα ρωτήσατε τι είναι και τι κάνει) και επειτα βάλατε το χέρι στην τσέπη.

Δεν είμαστε 30 χρόνια πίσω που ήρθε ο θείος από την Αμερική με κάτι που ΔΕΝ το είχατε ξαναδεί και ούτε το είχατε ακούσει..ΟΛΟΙ πριν δώσουμε ένα μηνιάτικο ρωτήσαμε,μάθαμε,το πιάσαμε στα χέρια μας,διαβάσαμε στο ίντερνετ και έπειτα το πληρώσαμε.

Οπότε όσοι έχετε παράπονα μπορείτε ΠΟΛΥ απλά να πάτε σε άλλα λειτουργικά συστήματα και να κερδίσετε (Την ΑΝΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΠΕΠΑΛΑΙΩΜΕΝΗ τεχνολογία αποστολής αρχείων με bluetooh).Φυσικά το παλαιωμένο πλέον θεωρείται και στάνταρ στην Ελλάδα...

Όσο για το ακουστικό αγοράστε ένα Plantronics και δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα.



Πέστα Θανάση διότι εαν αρχισώ να μιλάω θα καταλήξω να κάνω Banακι και δεν έχω καμία όρεξη.


Τί λέτε ρε παλικάρια? Πάτε με τα καλά σας???
Ανούσια και πεπαλαιωμένη τεχνολογία το Bluetooth λέει ο ένας, ο άλλος για το BT στο αυτοκίνητο για μεταφορά αρχείων ή για ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗ μιας φοράς αποστολής φωτογραφίας και ο τρίτος σιγοντάρει. :o
Μιλάμε για την πλήρη πλύση εγκεφάλου.
Το v3.0 του ΒΤ βγήκε άνοιξη του 2009 και το v4.0 καλοκαίρι του 2010, Ιούνιο συγκεκριμένα. Ποια "πεπαλαιωμένη" τεχνολογία?
Fanboyσμος σε όλο του το μεγαλείο λέμε.
Αντί να κράξετε τα στραβά, τα τρώτε και λέτε και ευχαριστώ.
Αλλά έτσι είναι. Ό'τι μακακία αγοράσαμε πρέπει ντε και σώνει να την υποστηρίξουμε, λες και θα εξαλείψουμε τα αρνητικά της...
Βάλτε μυαλό και γίνετε συνηδειτοποιημένοι καταναλωτές γιατί με τη λογική αυτή μια ζωή θα είμαστε ριγμένοι.
Και δε μιλάω μόνο για τα κινητά, αλλά για ΟΛΑ όσα μας αφορούν. Από την καθημερινότητα με την οποία συμβιβαζόμαστε, μέχρι την πολιτική της χώρας.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ξεκολλήστε και ΞΥΠΝΗΣΤΕ. Το forum είναι και για τα αρνητικά και για τα θετικά. Μην κλείνετε τα μάτια πιστεύοντας πως επειδή δεν βλέπετε κάτι αυτό παύει να υπάρχει.
Κι ας παω για banaki...

#120   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2011 - 17:39

Τους λόγους που αναβαθμίστηκε το πρότυπο του bluetooh θα με ενδιέφερε να μας πεις..Μήπως για να μπορούν ακόμα να πωλούν οι εταιρίες που προανέφερα στις τωρινές συσκευές τους λαγούς με πετραχήλια που μας έχουν πασάρει τόσα χρόνια??

Πολύ απλά το πρότυπο αυτό είναι ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ να αναβαθμιστεί ώστε να μπορεί να τρέξει και Android και στο κάθε νέο περιβάλλον.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 14/06/2011 - 17:42

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες