Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έλεος πλέον βαρέθηκα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   ivas75

ivas75

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 14/06/2011 - 17:53

Τους λόγους που αναβαθμίστηκε το πρότυπο του bluetooh θα με ενδιέφερε να μας πεις..Μήπως για να μπορούν ακόμα να πωλούν οι εταιρίες που προανέφερα στις τωρινές συσκευές τους λαγούς με πετραχήλια που μας έχουν πασάρει τόσα χρόνια??

Πολύ απλά το πρότυπο αυτό είναι ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ να αναβαθμιστεί ώστε να μπορεί να τρέξει και Android και στο κάθε νέο περιβάλλον.

Πολύ απλά γιατί είναι μια ζωντανή τεχνολογία και όχι μια που "πέθανε".
Το wifi γιατί αναβαθμίστηκε? Γιατί βγαίνουν δίκτυα 4G? Γιατί υπάρχει ζήτηση. Και ζήτηση ίσον χρήμα.
H apple γιατί κλειδώνει το ΒΤ? Μήπως γιατί είχει συμφωνήσει με την AT&T για τα data? Θεωρίες συνωμοσίας όσες θες.
Η πραγματικότητα όμως είναι πως το ΒΤ αλλά και το Flash ζουν και βασιλεύουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2011 - 17:57

Δεκτή και σεβαστή η γνώμη σου. :) Εφόσον σου αρέσει να ζεις μέσα σε ένα καλοσχεδιασμένο καθεστώς και μην βλέπεις λίγο παραπέρα την τεχνολογική ανάπτυξη δεν μπορεί να σου πει κανένας τίποτα .

Απλά αγόρασε μια άλλη συσκευή να κάνεις την δουλειά σου και άσε εμάς να είμαστε ένα βήμα πίσω..

ezgif_com_crop_2.gif


#123   papamitsos

papamitsos

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2011 - 18:07

Ρε παιδια εγω που συνδεω το iPhone με παρα πολλα bt headsets αλλα και το εχω μονιμως συνδεδεμενο με το SONY BT-3700 στο αυτοκινητο μου και μου streamαρει μουσικη ακομα και αν παω στο περιπτερο και το ξεχασω στην τσεπη μου, γιατι δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα;

Καθε φορα μολις μπω στο αμαξι, εχω ανοιχτο το bluetooth στο κινητο και συνδεεται αυτοματα. Συν του οτι μπορω να αλλαξω και κομματι απ'την μοναδα, χωρις να χρειαζεται να το βγαλω απ'την τσεπη. Και ως Hands Free κανενα προβλημα και καμια αποσυνδεση. Και τωρα με το iOS 5, θα εχει και πληροφοριες κοματιου κλπ.

Και οποιος δεν πιστευει, μπορουμε να βρεθουμε να το δει με τα ματια του. Το ιδιο ισχυε και για το iPod touch 1st Gen που ειχα πριν, αλλα και το iPhone 3G και τωρα το 4αρι.

To οτι δεν στελενι αρχεια σε αλλα κινητα, εχει να κανει και με το format των αρχειων, αλλα και το μοιρασμα εφαρμογων απο'δω κι απο'κει. Με ενοχλει σε εναν βαθμο, αλλα συμβιβαζομαι, γιατι μπορω να κανω πολλα περισσοτερα πραγματα με ευκολια. Μου λειπει καποιες φορες αλλα οχι τοσο πολυ.

#124   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 14/06/2011 - 18:32

Ρε παιδια εγω που συνδεω το iPhone με παρα πολλα bt headsets αλλα και το εχω μονιμως συνδεδεμενο με το SONY BT-3700 στο αυτοκινητο μου και μου streamαρει μουσικη ακομα και αν παω στο περιπτερο και το ξεχασω στην τσεπη μου, γιατι δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα;

Καθε φορα μολις μπω στο αμαξι, εχω ανοιχτο το bluetooth στο κινητο και συνδεεται αυτοματα. Συν του οτι μπορω να αλλαξω και κομματι απ'την μοναδα, χωρις να χρειαζεται να το βγαλω απ'την τσεπη. Και ως Hands Free κανενα προβλημα και καμια αποσυνδεση. Και τωρα με το iOS 5, θα εχει και πληροφοριες κοματιου κλπ.

Και οποιος δεν πιστευει, μπορουμε να βρεθουμε να το δει με τα ματια του. Το ιδιο ισχυε και για το iPod touch 1st Gen που ειχα πριν, αλλα και το iPhone 3G και τωρα το 4αρι.

To οτι δεν στελενι αρχεια σε αλλα κινητα, εχει να κανει και με το format των αρχειων, αλλα και το μοιρασμα εφαρμογων απο'δω κι απο'κει. Με ενοχλει σε εναν βαθμο, αλλα συμβιβαζομαι, γιατι μπορω να κανω πολλα περισσοτερα πραγματα με ευκολια. Μου λειπει καποιες φορες αλλα οχι τοσο πολυ.


συμφωνω απολυτα μαζι σου κ εγω εχω συνδεσει το κινητο με 5 bt κανενα μα κανενα προβλημα! Ναι δεν μπορω να πω μακαρι να ειχαμε και το bt tranfer file αλλα μου προσφερει πολλα περισσοτερα το κινητο απο αλλα που εχω δοκιμασει ( κ ειναι πολλα desire,milestone, galaxy 1,n8). Τελειο κινητο δεν υπαρχει κοιταξτε σε φορουμ με galaxy s 2 πολλα προβληματα! Το τελειο για μενα συμβαδιζει αναλογα με τις αναγκες σου κ αναμεσα στο hardware & software της συσκευης αυτα πανε πακετο...

#125   papamitsos

papamitsos

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2011 - 18:40

συμφωνω απολυτα μαζι σου κ εγω εχω συνδεσει το κινητο με 5 bt κανενα μα κανενα προβλημα! Ναι δεν μπορω να πω μακαρι να ειχαμε και το bt tranfer file αλλα μου προσφερει πολλα περισσοτερα το κινητο απο αλλα που εχω δοκιμασει ( κ ειναι πολλα desire,milestone, galaxy 1,n8). Τελειο κινητο δεν υπαρχει κοιταξτε σε φορουμ με galaxy s 2 πολλα προβληματα! Το τελειο για μενα συμβαδιζει αναλογα με τις αναγκες σου κ αναμεσα στο hardware & software της συσκευης αυτα πανε πακετο...



+φωνω.

Οπως λεει και καποιος πιο πανω, το πιασαμε, το δουλεψαμε λιγο, το γουσταραμε το πηραμε. Εχει και τα κακά του και τα καλα του οπως ολα, αλλα τα γνωριζαμε τα περισσοτερα πριν το παρουμε.

Δεν ειμαι fanboy και αναγνωριζω οτι δεν ειναι το καλυτερο κινητο. Υπαρχουν αλλα καλυτερα. Αλλα ποιος κανει μοστρα, οι iPhoneακιδες με το design ή οι Galaxακιδες με τους διπυρηνους και τα χρωματα;

Απλα ειναι το καλυτερο σε αυτα που προσφερει. Touch feeling αξεπεραστο (για μενα τουλαχιστον) ποιοτητα κατασκευης που δυσκολα βρισκει αντιπαλο και αρκετα αλλα που υπερεχει.

Έλεος πλέον βαρέθηκα να γινονται συζητησεις για ανουσια θεματα συνεχεια και να αναλωνομαστε στα ιδια και τα ιδια.

Τελευταία επεξεργασία από: papamitsos, 14/06/2011 - 18:44


#126   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2011 - 07:39

Έλεος πλέον βαρέθηκα να γινονται συζητησεις για ανουσια θεματα συνεχεια και να αναλωνομαστε στα ιδια και τα ιδια.


Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Το κακό είναι ότι όλες αυτές οι συζητήσεις προέρχονται από ανθρώπους που δεν θέλουν να ακούνε τίποτα κακό για την "θεα" apple!

Βγαίνει ένα παιδί να πει το παράπονο του, την απορία για κάτι που δεν δουλεύει μήπως και βοηθηθεί από κάποιον που ξέρει, ή ακόμα και να εκφράσει την αγανάκτηση του για κάτι που τον ενοχλεί πάνω στο κινητό ώστε να ενημερώνονται και οι υπόλοιποι, και αμέσως πέφτουν να τον φάνε!

Δηλαδή βγαίνει το παιδί και λέει "Έλεος πλέον βαρέθηκα" να έχω αλλάξει 4-5 bleutooth και να μη δουλεύει σωστά κανένα, περιμένοντας προφανώς κάποια λύση, κάποια βοήθεια, ή έστω απλά για να εκφράσει ότι είναι αρκετά σοβαρό πρόβλημα, και η απάντηση που παίρνει είναι ότι "τα ήξερες από πριν", "πήγαινε πάρε άλλο κινητό", "τι δουλειά έχεις στο forum της apple" (το έχω δει πολλές φορές αυτό δυστυχώς). Είναι λογική αυτή?

Αν λοιπόν υπήρχε κατανόηση, δεν θα υπήρχαν οι ανούσιες συζητήσεις να προσπαθείς να εξηγήσεις στον άλλον ότι έχεις το δικαίωμα κάτι να σε ενοχλεί πάνω σε μια συσκευή που κατα τ'άλλα σου αρέσει και γι'αυτό την αγόρασες...

#127   maverick78

maverick78

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/06/2011 - 09:15

Εχω το bluetooth της i-tech , και λειτοργούσε αξιοπρπέστατα και στο 3GS και στο 4 τώρα , μέχρι που
βαρέθηκα να το φορτίζω και ξαναγύρισα στα ακουστικά με το μικρόφωνο...

Ναι κι εγώ θα ήθελα να έχει ελεύθερο bluetooth , radio FM , που έχουν πολλά καβουρδιστίρια ..... αλλά δέν το αλλάζω με τίποτα

Υγ . Εχω και ένα Motorola RAZR V3 μαύρο που είναι μόνο τηλέφωνο για να έχω για λίγο όταν αλλάζει γενιά το iphone !!!!



παιδια εγω με το "μακαριτικο" 3GS (προ κλοπης) ειχα το itech music clip 801 με την 4,1. ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, εαν εβγαινα εκτος εμβελειας μολισ το πλησιαζα συνδεόταν μονο του...μιλουσα αρκετα κρατουσε 2-3 ημέρες οι μπαταριες του( με προυπόθεση οτι το βραδυ που εμπαινα σπιτι το εκλεινα κ απενεργοποιούσα το BT ΓΙΑ εξοικονομηση μπαταριας στο κινητο).

εαν θες κ ραδιο παιρνεις ενα bt sony ericsson με ενσωματομενο ραδιο με 50 ευρουλακια κ εκανες δουλεια σου

Τελευταία επεξεργασία από: maverick78, 15/06/2011 - 09:16


#128   MikeVe36

MikeVe36

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mikevchq

Δημοσίευση 15/06/2011 - 09:31

Κι εγώ με ένα itech των 20 euro δεν είχα ποτέ πρόβλημα με iphone 4 στην 4.2.1. Ίσα ίσα που νομίζω ότι ο πομπός έχει μεγαλύτερη ένταση από τα προηγούμενα μου τηλέφωνα αφού τριγυρίζω μέσα στο σπίτι σε μεγάλες αποστάσεις (σχετικά για εμβέλεια bt πάντα) και δεν έχω κανένα πρόβλημα!

#129   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konand

Δημοσίευση 15/06/2011 - 21:56

Παιδια πολλες ασυμβατοτητες εμφανιστηκαν απο την 4.3+, εγω δεν χρησιμοποιώ ακουστικα, αλλα γραφτηκαν πολλα παραπονα απο παιδια και ειδικα για ενα μοντελο της sony που δεν θυμαμαι, το οποιο ειχε ενσωματωμένο ραδιοφωνο.
Οπως και να χει το προβλημα υφίσταται και δικαίως παραπονιούνται οι χρηστές, ολα αυτα λογω εμμονών της μηλιας.

#130   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 17/06/2011 - 23:57

Για όποιον ενδειαφέρεται έχω γράψει έναν οδηγό.
http://www.iphonehel...iew__getnewpost

#131   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/06/2011 - 00:08

"Τσάμπα" τον έκανες..Η Apple φταίει που αναβάθμισε το λογισμικό της και πλέον δεν υποστηρίζει τα bluetooh.. :)


Εσύ πως βρήκες την λύση και κάποιοι άλλοι δεν μπόρεσαν δεν ξέρω..Αυτό που ξέρω όμως σίγουρα είναι ότι το να ρίχνεις ευθύνες ότι ποιο εύκολο..

Συγχαρητήρια για τον οδηγό σου φίλε μου.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 18/06/2011 - 00:11

ezgif_com_crop_2.gif


#132   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/06/2011 - 00:14

"Τσάμπα" τον έκανες..Η Apple φταίει που αναβάθμισε το λογισμικό της και πλέον δεν υποστηρίζει τα bluetooh.. :)


Εσύ πως βρήκες την λύση και κάποιοι άλλοι δεν μπόρεσαν δεν ξέρω..Αυτό που ξέρω όμως σίγουρα είναι ότι το ρίχνεις ευθύνες ότι ποιο εύκολο..

Συγχαρητήρια για τον οδηγό σου φίλε μου.

Κοίτα ο οδηγός μου είναι μια μικρή πατέντα για να δουλέψει το Bluetooth πιο σωστά. Πριν την 4.3 το MW600 συνδεόταν αυτόματα χωρίς να χρειάζεται πατέντες. Όντως η apple κάτι άλλαξε στο δικό της πρωτοκολο διασύνδεσης και μετά την 4.3 δεν δούλευε σωστά το συγκεκριμένο headset.
Ελπίζω πάντως να βοηθήσω και άλλους.
Λύσεις υπάρχουν αρκεί να ξέρεις που να κοιτάξεις.

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 18/06/2011 - 00:15


#133   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 18/06/2011 - 00:15

εγω σημερα διαβασα τοπικ ενος φιλου που λεει οτι το αγορασε και με την 4.3.3 δουλευει χωρις κανενα προβλημα.

#134   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/06/2011 - 00:20

Να είσαι σιγουρος ότι γνωρίζω πολύ καλά πως λύσεις υπάρχουν για όλα όσα αναφέρουν στις προηγούμενες σελίδες..Το θέμα είναι ποιος από όλους μπηκε στο κόπο να βρει λύση πριν αρχίσει να λασπολογεί.

ezgif_com_crop_2.gif


#135   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 18/06/2011 - 01:12

ρε παιδια το flash και το bluetooth ειναι πεπαλαιωμενα?πατε καλα?δηλαδη αμα ακουσω ενα κομματι και το θελησω τι θα του πω του φιλου μου?αμα βγαζουμε φωτο εγω που εχω την γαμαουα καμερα γιατι να μην μπορω να στειλω τις φωτο μας?ποιο marketing λετε?αυτονοητα πραματα ειναι.τα ξεραμε ομως αυτα αλλα επιλεξαμε iphone αλλα μην λεμε και τα αυτονοητα οτι δεν μας χρησιμευουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες