Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Untethered jailbreak στην iOS 4.3.3 με Redsn0w 0.9.6rc15 / RC 16


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1375 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   TSIKHS

TSIKHS

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 21:42

ναι

στο μηλο δεν επρεπε να ειχε την νεκροκεφαλή

Τελευταία επεξεργασία από: TSIKHS, 15/05/2011 - 21:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   pausanias2

pausanias2

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 03:50

Επιτελους εφυγα απο την bugarismeni 4.1 για το iphone μου και πηγα σε jb 4.3.3 οπου δουλευει αψογα και κραταει περισοτερο η μπαταρια.Ευχαριστω για τον οδηγο Κωστα και τους gregog7 και parex που μολις ζητησα βοηθεια μου απαντησαν κατευθειαν.

#588   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2011 - 06:29

ναιστο μηλο δεν επρεπε να ειχε την νεκροκεφαλή


Αυτό ήταν στο Green poison φίλε μου ..;-)

Επιτελους εφυγα απο την bugarismeni 4.1 για το iphone μου και πηγα σε jb 4.3.3 οπου δουλευει αψογα και κραταει περισοτερο η μπαταρια.Ευχαριστω για τον οδηγο Κωστα και τους gregog7 και parex που μολις ζητησα βοηθεια μου απαντησαν κατευθειαν.


Nα σαι καλά φίλε μου καλή συνέχεια..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#589   dorikin

dorikin

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/05/2011 - 22:08

Καλησπέρα,μόλις το έκανα και είναι όλα άψογα εκτός του ότι δεν έχω σήμα!Σε 3GS αγγλικό.Δεν κάνει και unlock κατευθείαν?Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

#590   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2011 - 22:11

Τον οδηγό τον διάβασες...? :(

Αν ενημέρωσες την bb σου το κλείδωσες το τηλέφωνο..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#591   dorikin

dorikin

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/05/2011 - 22:16

Τον διαβασα,αλλα δεν μου εβγαλε πουθενα για ενημερωση ΒΒ.Υπαρχει καμια λυση?
modem firmware:05.16.02 λεει.

Τελευταία επεξεργασία από: dorikin, 16/05/2011 - 22:17


#592   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2011 - 22:23

Άνοιξε ένα νέο topic να το αναλύσουμε εκεί το πρόβλημα σου για να προσπαθήσουμε να βρούμε λύση για να μην χαλάσουμε το υπάρχων topic.

Σε ευχαριστώ..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#593   dorikin

dorikin

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/05/2011 - 22:27

Τελευταια ερωτηση!Που ειναι το τοπικ??? :blush:

#594   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2011 - 22:32

Kάτω από την πράσινη γραμμή βλέπεις που γράφει Redsnow-QuickPwn (Windows)..?

Πάτησε πάνω μέχρι να δεις και να βρεις την ενότητα Ερωτήσεις και Απαντήσεις ....
Πάτησε στο Start new Topic και γράψε αυτό που θες με σωστό τίτλο να αντιπροσωπεύει το πρόβλημα σου και αναλυτικά το πρόβλημα σου για να μπορούν όσα ποιο πολλά παιδιά να κατανοήσουν το πρόβλημα και να σου δώσουν πιθανές λύσεις..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#595   alex65

alex65

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 10:19

Εφοσον θεσ να τα κρατησεις αν την εχεισ jailbreak τη συσκευη σου συνδεσου σε αυτη μεσω SSH πηγαινε στο path var/Mobile/Library/SMS εκει θα βρεις το αρχειο SMS.db αποθηκευσε το στον υπολογιστη σου σε ενα χωρο και μετα οταν κανεις το restore και το jailbreak ξανα τοτε ξανακανε τη διαδικασια αυτη απο την αρχη οπως σου ειπα και τωρα παρε και αντικατεστησε το παλιο αρχειο SMS.db με το νεο που θα εχει δημιουργηθει και θα εισαι οκ με τα SMS.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και μού'δωσες μιά ιδέα, αλλά δεν ξέρω αν είναι πραγματοποιήσιμη. Στην φάση που είναι τώρα η συσκευή,δηλαδή ελληνική εργοστασιακή απείραχτη αλλά με προόδους παιχνιδιών, εγαρμογών, sms,κλήσεις, mail, κτλ, μπορώ να την κάνω jailbreak, χωρίς να χαθεί τίποτε, να τα πάρω όλα backup με ssh, να κάνω set up as new μήπως και διορθωθεί η λάθος αναγραφή free space στο iTunes 10.2.2 και μετά ξανά jb και restore απο το υπάρχον backup της 4.3.3???? Τι έιπα ο άνθρωπος!!! :lol: :excl: :mellow:

#596   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 15:47

Εφοσον θεσ να τα κρατησεις αν την εχεισ jailbreak τη συσκευη σου συνδεσου σε αυτη μεσω SSH πηγαινε στο path var/Mobile/Library/SMS εκει θα βρεις το αρχειο SMS.db αποθηκευσε το στον υπολογιστη σου σε ενα χωρο και μετα οταν κανεις το restore και το jailbreak ξανα τοτε ξανακανε τη διαδικασια αυτη απο την αρχη οπως σου ειπα και τωρα παρε και αντικατεστησε το παλιο αρχειο SMS.db με το νεο που θα εχει δημιουργηθει και θα εισαι οκ με τα SMS.

Αυτο το αρχειο με τα sms το ειχα κρατησει και εγω.Με το που το εκανα αντικατασταση δυο τρεις μερες μετα το JB,ειδα οτι οποτε πηγα να στειλω μηνυμα,με το που παταγα το κουμπακι "Αποστολη" με πεταγε στην Homescreen.Υπεθεσα λοιπον οτι εφταιγε αυτο το αρχειακι,το εσβησα και η αποστολη μυνηματων συνεχισε να λειτουργει κανονικα.Απλα ενημερωτικα το λεω αν σας τυχει να το εχετε στην ακρη του μυαλου σας 8)

#597   paikonomou

paikonomou

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 21:54

Φιλε Κωστα αυτη την στιγμη κανω j/b το 3gs μου αλλα δυστηχως εδω και αρκετη ωρα εχει κολλησει στο uploading ramdisk και δεν φορτωνει, ποση ωρα κραταει αυτο, μηπως εχει κολλησει?

#598   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/05/2011 - 21:55

Πολύ πιθανόν φίλε μου ξανά κάνε την διαδικασία από την αρχή αλλά το home button κράτησε το μέχρι τέλος,μέχρι να δεις τον ανανά..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#599   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/05/2011 - 21:59

Πολύ πιθανόν φίλε μου ξανά κάνε την διαδικασία από την αρχή αλλά το home button κράτησε το μέχρι τέλος,μέχρι να δεις τον ανανά..;-)

είναι το καλύτερο αυτό που λέει ο Κωστας, εγώ το κρατούσα μέχρι η οθόνη να γίνει άσπρη και το αφίσα. μου τα έβγαλε όλα OK

#600   paikonomou

paikonomou

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 22:06

Πολύ πιθανόν φίλε μου ξανά κάνε την διαδικασία από την αρχή αλλά το home button κράτησε το μέχρι τέλος,μέχρι να δεις τον ανανά..;-)

ανανα δεν βλεπω το μονο που μου βγαζει ειναι μια δισκετα με ενα πρασινο βελακι.. πρεπει να συνεχισω να το κραταω οσο μου λεει Downloading jailbraek data? Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα ασχολουμε με το jb...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες