Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τρελή χρέωση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   erpeto

erpeto

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 06/08/2009 - 23:48

κάτι ξέρω και δεν κάνω σύνδεση..καρτούλα και πάλι καρτούλα



καποια στιγμη ειχα για λιγο διαστημα ενα htc λιγο πριν παρω το iphone περισυ,ειχα και εχω καρτοκινητο εδω και 10-11 χρονια,μεσα στο ολο πακέτο
του τηλεφωνου που ειχα παρει ειχε δωρο και ενα χαρτη λογω του tom tom που ειχε και ελεγε οτι θα ειναι ο χαρτης της επιλογης σας,ανοιγω και γω το τηλεφωνο να κατεβασω τον δωρεαν χαρτη και ειχα στο τηλεφωνο μεσα ενα ποσο της ταξεως των 75 ευρω λογω του οτι ειχα παει ταξιδι στο εξωτερικο και ειχα φουλαρει μοναδες,βαζω να κατεβει ο χαρτης και μου κατεβαινε με μια πολυ αργη ταχυτητα,ε λεω νυχτα ειναι θα το αφησω α κατεβει και το πρωι μεγεια το χαρτη,σηκωνομαι το πρωι πραγματι και βλεπω οτι ειχε κατεβει με επιτυχια!!!ΑΑΑ λεω ομορφα τωρα εχουμε και Navigator,στο μεσο της ημερας παω να παρω ενα τηλεφωνο και μου λεει το υπολοιπο που ειναι στο λογαριασμο σας δεν επαρκει να πραγματοποιησετε αυτη την κληση...λεω μαλλον καποιο λαθος γινεται,παταω το 1269 την ερωτηση υπολοιπου της wind και μου λεει οτι εχω και ενα υπολοιπο μειον -65 ευρω...ντοοοιινγκ ντοοοοινγκ αρχισα να τρελλαινομαι,επιτοπου τους παιρνω τηλεφωνο και τους λεω τα καθεκαστα,πως λεω αφηνετε τουλαχιστο το μηχανημα να χρεωνει...??και αν αυτος ο χαρτης ηθελε αλλη μια μερα να κατεβει και το τηλεφωνο ειχε μεσα 2 ευρω τι θα γινοτανε??θα επρεπε να μου παρετε και το σπιτι ??? τους λεω τι πιο απλο κοβω τον αριθμο και αλλαζω και εταιρια διοτι δεν εχετε συστημα κυριοι,που ειναι ο αυτοματισμος σας να σταματησει το download τη στιγμη που δεν εχω αλλο μετρητο μεσα στο τηλεφωνο μου??και που ειναι η δωρεαν παροχη του χαρτη??αυτο δεν θα επρεπε αυτοματα να αναγνωριζεται και να παρεχει το χαρτη δωρεαν??μου λεει αφηστε μου λιγο χρονο να ενημερωσω σχετικα με το θεμα σας.Την επομενη μερα μου ειχαν μηδενισει το αρνητικο υπολοιπο αλλα τα καθαρματα δεν μου επιστρεψανε το αρχικο ποσο των 75 ευρωπουλακίων,κριμα διοτι ουτε και με την καρτοκινητη μπορεις να βρεις ακρη

Τελευταία επεξεργασία από: erpeto, 06/08/2009 - 23:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   TIGI

TIGI

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/08/2009 - 09:32

Αν έχεις κάνει το κινητό jailbreak βάλε από το cydia το bossprefs και βγάλε off το 3G και το EDGE.Έτσι δεν θα χρεώνεσαι από τον πάροχο.


μπορεις να μου πεις απο το βρικσω to bossprefs ειναι στα featured packages? ειναι δωρεαν?

#48   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 07/08/2009 - 12:30

Το κινητο αν ανοιξεις μια φορα το μαιλ και δε το κλεισεις με το καποιο προγραμμα συνεχιζει να δουλευει στο backround. Αυτο στη περιπτωση μου ειχε σαν αποτελεσμα να προσπαθει να συνδεθει στο σερβερ της wind συνεχεια. Καθε μια προσπαθεια η wind τη χρεωνε σαν εισοδο στην υπηρεσια.. Φυσικα κ δεν υπηρχε περιπτωση να πληρωσω τη χρεωση μιας και η υπηρεσια του wap δεν εδινε ip στο κινητο να κατεβασει οτι ηθελε αλλα καθε προσπαθεια συνδεσης τη χρεωνε, χωρις να εχει κατεβει ουτε ενα kbyte..οι ρυθμισεις του σερβερ ακομα και οταν τις εσβησα απο το κινητο, σε καθε επανεκινηση τις θυμοταν.. Αυτο μου τοπαν στο τηλεφωνο οταν αποφασισαν να ανοιξουν τη γραμμη μου κ ειδαν οτι συνεχιζε το τηλρφωνο να προδπαθει να συνθεθει...μονο με reset network settings εγινε δουλεια..εννοειται οτι δε πρεπει να πληρωσεις...

#49   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/08/2009 - 22:18

[quote name='TIGI' date='07 August 2009 - 08:32 AM' timestamp='1249630367' post='55376']
μπορεις να μου πεις απο το βρικσω to bossprefs ειναι στα featured packages? ειναι δωρεαν?
[/quote
Ναι είναι δωρεάν.

#50   trellos

trellos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2009 - 12:23

εγώ κατέβασα το boss prefs εωγαλα 3g και edge και ξένιασα,αν και είχε προλάβει να μου χρεώσει 6 mb,κάθε φορά που ανοίγεις μια εφαρμογή που θέλει νετ και δεν έχεις wifi ή έχει ασθενές σήμα μπαίνει σε 3g και χρεώνει.

#51   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 08/08/2009 - 12:30

Δεδομενα κατεβαζει ειτε ειναι σε 3g ειτε σε gprs .. Το θεμα για να μη χρεωθει καποιος ειναι να μη βαλει στα apn settings τη διευθυνση του σερβερ..απλο είναι

#52   trellos

trellos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2009 - 12:48

πάντος απο τι στιγμή που τα έκλεισα ΄΄ολα δεν με ξαναχρέωσε τπτ στη χρήση.

#53   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 08/08/2009 - 14:48

Δεδομενα κατεβαζει ειτε ειναι σε 3g ειτε σε gprs .. Το θεμα για να μη χρεωθει καποιος ειναι να μη βαλει στα apn settings τη διευθυνση του σερβερ..απλο είναι

Σ'εμένα πάντως που δεν εμφανίζει τις ρυθμίσεις για APN η μόνη λύση ήταν να τα κλείσω από το bossprefs.

#54   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 08/08/2009 - 20:55

Settings - general - network -cellurar data network

#55   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 22:51

Καλησπέρα, εγώ κάλεσα σήμερα την vodafone και ζήτησα φραγή gprs και μου είπαν ότι δεν γίνεται μόνο φραγή στο vodafone live.
Τι πρέπει να κάνω γιατί φοβάμαι ότι θα μου έρθει και εμένα τρελός λογαριασμός γιατί για μία μέρα είχε από μόνο του τα APN παρόλο που δεν συνδεόταν κάπου.

#56   juantso

juantso

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2010 - 15:37

Μια ερωτηση γιατι επαθα το ιδιο και εγω. Παρολο που εχω Vodafone unlimited μου ηρθε χρεωση 900 Euro. Παιζει να ειναι τπτ αλλο? πχ η sim μου ειναι απο εποχης Panafon...

#57   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/04/2010 - 17:42

Μια ερωτηση γιατι επαθα το ιδιο και εγω. Παρολο που εχω Vodafone unlimited μου ηρθε χρεωση 900 Euro. Παιζει να ειναι τπτ αλλο? πχ η sim μου ειναι απο εποχης Panafon...


Σε ποιο πρόγραμμα είσαι ακριβώς? Έχεις πρόγραμμα data, αν ναι, ποιο? Τέλος, στις ρυθμίσεις για το internet ποιο APN έχεις?

Edit: Και κάτι τελευταίο, στον μετρητή του κινητού σου τι όγκο δείχνει ότι έχει γίνει download-upload μαζί?
Είναι σημαντικό να απαντηθούν πρώτα αυτά

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 19/04/2010 - 17:49





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες