Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 4S με 8MP κάμερα και ενσωματωμένη SIM


  • Please log in to reply
232 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 01/06/2011 - 18:23

Ενω οι αναβαθμισεις της Sammy ειναι
διασημες σε ολο τον πλανητη..
Ποσο καιρο κυκλοφορει η τελευταια
εκδοση ginger???Και απο ποτε την εχει
διαθεσιμη η Samsung στα κινητα της??
Μην τρελαθουμε κιολας.
Αλλα αν ειναι να βαζει διπυρηνους και ενα
γιγα μνημη για να φτασουν το smoothness στο
UI του iphone 3gs πιασε το αυγο και κουρευτο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 01/06/2011 - 18:32

Τώρα όσον αφορά τον φίλο με το θέμα "φωτογραφική μηχανή" έχω να πω ότι καλό θα ήταν να το ξαναδιαβάσεις το μήνυμα μου! μιλάω ως επι το πλείστον για την "σταθερότητα" του χεριού και όχι για το τι ανάλυση βγάζει η 8Mp! και σαν φωτογράφος θα έπρεπε να ξέρεις ότι α. δεν παίζει ρόλο για μια καλή φωτογραφία η ποιότητα της κάμερας (ενώ παίζει ρόλο το τρέμουλο) και β. ένας καλός φωτογράφος δεν ασχολείται με την επεξεργασία της φωτογραφίας. Εκτός και αν δεν το έχει το θέμα και θέλει να σβήνει τα λάθη του ή να προσθέτει πράγματα που δεν υπάρχουν! Έχω βγάλει φωτογραφίες με 4 Mpx κάμερα που δεν είχε πρόβλημα τρέμουλου όπως έχει το iphone 4 και έχει αξιολογηθεί κατάλληλα! :)

Φίλε μου πρώτον σταθερότητα μπορείς να έχεις και με την hasselblad που έχουμε στην δουλειά που είναι και 50 κιλά! :P Απλά πρέπει να το έχεις!και δεύτερον φίλε μου αν ήσουν γνωστής θα ήξερες ότι το photoshop δεν είναι για να αφαιρεις ούτε λάθη ούτε να προσθέτει UFO στις φωτογραφίες(αυτά στους καγκουρες,όχι εγώ) αλλά είναι για να παίζεις με τα χρώματα με την τονικοτητα τα levelakia τα curves και γενικά με την ατμόσφαιρα της φωτογραφίας!και πάλι ευχαριστώ που μου θέλεις να μου μάθεις πως είναι ο καλός φωτογράφος αλλα δεν συμφωνώ! ;)

#153   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2011 - 18:48

Καθεστε και το συζητατε λες και θα αλλαξει σχεδια η apple ή η samsung..

Απλα ολες αυτες οι φημες για αυτο ακριβος το λογο βγαινουν για να κανουν το δικο μας κεφαλι καζανι..Αφηστε πρωτα να βγει το νεο iphone και οσο κρινετε οτι πρεπει να το παρετε το παιρνετε .Οι αλλοι μεινετε σε αυτο που ειστε ή πατε σε αλλη εταιρια ..απλα τα πραγματα..

Για αλλα πραγματα πρεπει να καιγομαοστε...αυτα δεν σταματουν ουτε καλυτερους μας κανουν...

#154   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1,402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/06/2011 - 18:51

Καταρχάς, είχατε δεν είχατε, το καταντήσατε το θέμα flame.
Στο δια ταύτα, πολλοί εδώ μέσα (συμπεριλαμβανομένου και εμού), κάτοχοι iDevices, δε καταλαβαίνουμε γιατί φοράτε μερικοί παρωπίδες σε τέτοιο σημείο, ώστε να παρουσιάζετε το iPhone ως το καλύτερο ΤΗΛΕΦΩΝΟ και να λέτε "ό,τι και να κάνει, θα το κάνει καλύτερα". Ε όχι, αν είχατε λίγο μυαλό εναπομείνον, θα βλέπατε ότι, χάρη στο μάρκετινγκ, όλα βαίνουν καλώς. Από την άλλη, παραπονιέστε για τα οικονομικά. Ε, αν τα δίνετε κάθε χρόνο τα 600 ευρώ, είστε άξιοι της μοίρας και καλά να πάθετε! Θέλετε δε θέλετε, το iPhone είναι το χειρότερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή, όσον αφορά τον ανταγωνισμό και το καλύτερο gadget και αξεσουάρ, όσον αφορά τον ανταγωνισμό και δεν υπάρχει κάτι, ως προς το τελευταίο, το οποίο μπορούμε να του προσάψουμε. Τέλος, οι αναβαθμίσεις είναι κάτι το υποκειμενικό, άλλος μπορεί να θεωρεί μεγάλη προσθήκη το 1ΜΡ, δε μας πέφτει λόγο εμάς. Επαγωγικά, λοιπόν, σκεπτόμενοι, απλά καταντάτε το κάθε θέμα ό,τι να 'ναι για να υπερασπιστείτε συσκευές. Σταματήστε, λοιπόν, να είστε τόσο απόλυτοι, γιατί από κάτι τέτοια κατέληξε το φόρουμ εδώ που κατέληξε.

Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 01/06/2011 - 18:52.


#155   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6,248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/06/2011 - 18:55

Καταρχάς, είχατε δεν είχατε, το καταντήσατε το θέμα flame.
Στο δια ταύτα, πολλοί εδώ μέσα (συμπεριλαμβανομένου και εμού), κάτοχοι iDevices, δε καταλαβαίνουμε γιατί φοράτε μερικοί παρωπίδες σε τέτοιο σημείο, ώστε να παρουσιάζετε το iPhone ως το καλύτερο ΤΗΛΕΦΩΝΟ και να λέτε "ό,τι και να κάνει, θα το κάνει καλύτερα". Ε όχι, αν είχατε λίγο μυαλό εναπομείνον, θα βλέπατε ότι, χάρη στο μάρκετινγκ, όλα βαίνουν καλώς. Από την άλλη, παραπονιέστε για τα οικονομικά. Ε, αν τα δίνετε κάθε χρόνο τα 600 ευρώ, είστε άξιοι της μοίρας και καλά να πάθετε! Θέλετε δε θέλετε, το iPhone είναι το χειρότερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή, όσον αφορά τον ανταγωνισμό και το καλύτερο gadget και αξεσουάρ, όσον αφορά τον ανταγωνισμό και δεν υπάρχει κάτι, ως προς το τελευταίο, το οποίο μπορούμε να του προσάψουμε. Τέλος, οι αναβαθμίσεις είναι κάτι το υποκειμενικό, άλλος μπορεί να θεωρεί μεγάλη προσθήκη το 1ΜΡ, δε μας πέφτει λόγο εμάς. Επαγωγικά, λοιπόν, σκεπτόμενοι, απλά καταντάτε το κάθε θέμα ό,τι να 'ναι για να υπερασπιστείτε συσκευές. Σταματήστε, λοιπόν, να είστε τόσο απόλυτοι, γιατί από κάτι τέτοια κατέληξε το φόρουμ εδώ που κατέληξε.

συγγνωμη κιολας ,αλλα που κατεληξε το φορουμ ?

#156   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1,402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/06/2011 - 18:56

Σε πεδίο μάχης.

#157   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6,248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:01

Σε πεδίο μάχης.

αν και offtopic ,φανταζομαι μιλας για το συγκεκριμενο τοπικ και οχι για ολο το φορουμ .Αποψη μου ,ειναι λογικο σε ενα φορουμ που ασχολειται με συσκευες apple (και κυριως iphone) να υπαρχουν αυτες οι αντιδρασεις ,πιστεψε με σε αντίστοιχο anroid φορουμ τα ιδια γινονται και χειροτερα ......

Τελευταία επεξεργασία από: hercules, 01/06/2011 - 19:02.


#158   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1,402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:09

Για όλο το φόρουμ μιλάω, δε ξέρω αν θυμάσαι αλλά πέρυσι, καλοκαίρι, είχε γίνει και ένα νήμα με αυτό το θέμα.
Τέλος πάντων, η ουσία των ειπωμένων μου είναι πως πρέπει να σταματήσουν μερικοί να βλέπουν μόνο προς μια κατεύθυνση.

#159   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:14

Ρε παιδια σε οποιον του αρεσει το GS2 ας το παρει, δεν ειμαστε κολλημενοι...χαλαρωστε. Και εγω αν εμπαινε το iOS στο Samsung μπορει να το παιρνα, και οταν εμπαινε ο Αυγουστος με τις ζεστες και ελιωνε το samsung απο υπερθεμανση και δεν δεχοταν με την καμια κληση ή δεν θα βρισκε καθολου wifi ή θα μου την ειχε σπασει το android με τα restart του και τα κολληματα του θα το αλλαζα, no prob.

θα το πουλουσα καμια 250αρια e γιατι καινουριο θα κανει 300 και τελειωσε η ιστορια σιγα το πραγμα...

Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 01/06/2011 - 19:16.


#160   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3,175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:14

Αν η Apple ανεβάσει και τη RΑΜ στα 1000 MB στο iphone δε θα μπορεί να το πιάσει με τίποτα το Samsung
Μη τρελαίνεστε πάντως και συγκρίνετε galaxy s2 με Iphone 4 , εννοείτε πως το samsung είναι καλύτερο τώρα βγήκε! οι περισσότεροι θα το αλλάξετε πάλι να πάρετε iphone 4s και ας μη προσφέρει και τόσο πολλά απο το 4αρι

#161   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6,248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:15

Για όλο το φόρουμ μιλάω, δε ξέρω αν θυμάσαι αλλά πέρυσι, καλοκαίρι, είχε γίνει και ένα νήμα με αυτό το θέμα.
Τέλος πάντων, η ουσία των ειπωμένων μου είναι πως πρέπει να σταματήσουν μερικοί να βλέπουν μόνο προς μια κατεύθυνση.

θα διαφωνισω γιωργο μαζι σου οσων αφορα για το ολο το φόρουμ ......

Θυμαμαι για περσι που λες ,αλλα αυτα ειναι περασμενα ξεχασμενα

Τελος γουστα ειναι αυτα και ισως και (χομπι) τα οποια δυστυχως ξερουμε ολοι πως δεν αλλαζουν ευκολα .

Δεν θα συνεχισω αλλο την κουβεντα ,οχι οτι δεν θελω απλα θα χαλασουμε το τοπικ

Να σαι καλα

Υ.Γ ανοιξες μεγαλη κουβεντα και χρειαζομαστε μερες να μιλαμε :)

#162   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:29

Φίλε μου πρώτον σταθερότητα μπορείς να έχεις και με την hasselblad που έχουμε στην δουλειά που είναι και 50 κιλά! :P Απλά πρέπει να το έχεις!και δεύτερον φίλε μου αν ήσουν γνωστής θα ήξερες ότι το photoshop δεν είναι για να αφαιρεις ούτε λάθη ούτε να προσθέτει UFO στις φωτογραφίες(αυτά στους καγκουρες,όχι εγώ) αλλά είναι για να παίζεις με τα χρώματα με την τονικοτητα τα levelakia τα curves και γενικά με την ατμόσφαιρα της φωτογραφίας!και πάλι ευχαριστώ που μου θέλεις να μου μάθεις πως είναι ο καλός φωτογράφος αλλα δεν συμφωνώ! ;)

είναι προφανές ότι αν είχες ιδέα από φωτογραφία θα ήξερες ότι υπάρχουν 100 διαφορετικές σχολές και τεχνοτροπίες στην φωτογραφία... εσύ είσαι τις επεξεργασίας στο photoshop γιατί δεν το έχεις από υπομονή ενώ πάλι εγώ την στήνω 20 ώρες σε ένα μέρος για να βγάλω αυτό που θέλω. Δεν χρειάζεται να αναφέρω τον Sam Abell που είναι αυτής της σχολής! όταν όμως περνάς από την φωτογραφία που έψαχνες και δεν έχεις μαζί σου την φωτογραφική την DSLR βγάζεις το iphone και δεν έχεις το άγχος ότι θα βγει τρεμουλιασμένη ή θα χάσει την μαγεία της στιγμής! όσων αφορά το photoshop θα κάνω επεξεργασία στην περίπτωση λάθους, χρωματικού και μη... αλλά αυτό για μένα είναι πραγματικά σπάνιο! Για να καταλάβεις έχω πάρει 3 διαφορετικά τρίποδα για το iphone για το πρόβλημα που έχει με το τρέμουλο! και τελειώνω εδώ γιατί είμαστε εκτός θέματος, ότι άλλο πες μου με pm! ευχαριστώ

#163   Akragantas

Akragantas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Akragantas

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:34

Η επιλογή μιας συσκευής εξαρτάται από τα γούστα και τις ανάγκες που έχει ο καθένας.

Το κινητό που μας συντροφεύει σε όλη την διάρκεια της ημέρας θα πρέπει να το
δεις σαν ένα ολοκληρωμένο πακέτο υπηρεσιών που σου προσφέρει.

Τα περισσότερα παιδιά εδώ μέσα κρίνουν τις συσκευές Apple σαν ένα ολοκληρωμένο πακέτο
και καλά κάνουν.

Χωρίς να κρίνω λοιπόν ισχύς ταχύτητα και λοιπά μεμονωμένα στοιχεία μιας συσκευής, προσωπική
μου γνώμη είναι ότι το "πακέτο" που προσφέρει η Apple είναι πολύ ανώτερο όλων των άλλων μέχρις
στιγμής, στο μέλλον δεν ξέρω!

Και επειδή ήμουνα χρόνια Nokiaκιας και pc maniac...η μετάβασή μου σε Iphone και Mac με κάνει να
νομίζω ότι τόσα χρόνια ήμουν τυφλός!

#164   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:35

είναι προφανές ότι αν είχες ιδέα από φωτογραφία θα ήξερες ότι υπάρχουν 100 διαφορετικές σχολές και τεχνοτροπίες στην φωτογραφία... εσύ είσαι τις επεξεργασίας στο photoshop γιατί δεν το έχεις από υπομονή ενώ πάλι εγώ την στήνω 20 ώρες σε ένα μέρος για να βγάλω αυτό που θέλω. Δεν χρειάζεται να αναφέρω τον Sam Abell που είναι αυτής της σχολής! όταν όμως περνάς από την φωτογραφία που έψαχνες και δεν έχεις μαζί σου την φωτογραφική την DSLR βγάζεις το iphone και δεν έχεις το άγχος ότι θα βγει τρεμουλιασμένη ή θα χάσει την μαγεία της στιγμής! όσων αφορά το photoshop θα κάνω επεξεργασία στην περίπτωση λάθους, χρωματικού και μη... αλλά αυτό για μένα είναι πραγματικά σπάνιο! Για να καταλάβεις έχω πάρει 3 διαφορετικά τρίποδα για το iphone για το πρόβλημα που έχει με το τρέμουλο! και τελειώνω εδώ γιατί είμαστε εκτός θέματος, ότι άλλο πες μου με pm! ευχαριστώ

Πμ

#165   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:36

για να σοβαρευτουμε λιγο, ΣΟΒΑΡΕΣ φωτογραφιες δεν μπορει να βγαλει κανενα κινητο. & - Ουτε το iPhone 4.
Αν ειναι δυνατον να περιμεναμε απο ενα φακο κινητου να αντικαταστησει επαξια οχι την DSLR αλλα και μια οποιαδηποτε φωτογραφικη
μηχανη των 300e και πανω...ελεος δηλαδη.

ΟΣΑ MP και να εχει.

Τα MP δεν παιζουν ρολο. Π.χ. LG x2 βγαζει χειροτερες του iphone 4.
To iPhone 4 εχει πολυ καλο φακο για την κατηγορια hi end smartphones. Αλλα μεχρι εκει.

Το video απο την αλλη εχει αναλογικα καλυτερη ποιοτητα με αντιστοιχες συσκευες που δεν ειναι ΚΑΙ smartphones.

Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 01/06/2011 - 19:37.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες