Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPhone 3GS: Cosmote/Oteshop/Germanos vs Vodafone/Plaisio


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Αγορες Iphone 3G S

Απο που εγιναν οι περισσοτερες αγορες του νεου Iphone 3G S?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 15:33

Ξερουμε οτι ηρθαν παρα πολυ λιγα αποθεματα και πολυ λιγα ατομα καταφεραν να αγορασουν το νεο πολυποθητο Iphone 3G S... Ομως ποιος πουλησε τα περισσοτερα? Εχουμε ακουσει να λενε οτι δεν ηρθαν αποθεματα σε καποια καταστηματα, οτι δεν το δινουν χωρις νεο συμβολαιο ή οτι ειναι προκρατημενα. Ψηφιστε και σχολιαστε :) Και επισης σκεφτειτε οτι μπορει μια απο τις δυο εταιριες να μην πουλησε πολλα, αυτο ομως μπορει να σημαινει οτι θα παραλαβει περισσοτερα αποθεματα την επομενη φορα?? :o Εγω προσωπικα πιστευω οτι η Cosmote πουλησε πολυ περισσοτερα απο την Vodafone μεχρι αυτη τη στιγμη και ισως κερδισε και νεους πελατες. Εσεις τι νομιζετε? ::)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jojosrbd

jojosrbd

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 15:42

με ανανέωση συμβολαίου, απο Vodafone ...

είχα κάνει 3 κρατήσεις... δεν ακούστηκε κανένας και όταν έπαιρνα μου λέγανε τα γνωστά πια, δεν έχουμε παραλάβει ακόμα κλπ...

κατέληξα να το πάρω τελικά απο κατάστημα άσχετο που πέτυχα μια συσκευή..

ΥΓ. 32gb άσπρο

#3   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 15:43

Γιατι εκει που γραφει Device λεει θα δουμε?? :P

#4   jojosrbd

jojosrbd

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 15:44

σωστός.... απο τη χαρά που το πήρα, ξεχάστηκα ;) τελείως ....

#5   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 15:50

Αν καταλαβα σωστα, δεν χωραει να γραψεις και Apple και χρωμα της συσκευης, λογω του οτι δεν σε αφηνει να γραψεις περισσοτερους χαρακτηρες.. Γιατι εχω δει καποιους moderator που να γραφουν περισσοτερους χαρακτηρες εκει στο Device?

#6   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 15:55

Είχα κάνει κράτηση σε Vodafone για ανανέωση... ακόμα περιμένω!
Πήρα τηλ. σε Oteshop και βρήκα :D , αρκετά εύκολα μπορώ να πω, την λευκή 32αρα συσκευή που ήθελα. Μετρητά την πήρα.. άντε γεια η Vodafone.. θέλω να δω πότε θα με ενημερώσουν να έρθω για την συσκευή.. :lol:

#7   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/08/2009 - 18:02

Εγώ το πήρα από ΓΕΡΜΑΝΟ το 16 μαύρο όπως το ήθελα.

#8   RTouris

RTouris

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Twitter:@RTouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:RTouris

Δημοσίευση 06/08/2009 - 18:46

Η πολιτική και τα logistics της Βόντα είναι λίγο ΓΤΠ και να εξηγήσω προτού κατηγορηθώ για βλάσφημος...Είχα προ παραγγείλει στο κατάστημα κατά τις 20/07 ένα 3GS 16άρι μαύρο...μετά ξαναδήλωσα το "ενδιαφέρον" μου στο online της σύστημα όταν μας έδωσε τη φανταστική αυτή δυνατότητα.

Περνάω σήμερα να δω την κατάσταση ιδίοις όμμασι από το μαγαζί και μου λένε είμαι πέμπτος στην σειρά προτεραιότητας. Σε ερώτηση δική μου "επί του συνόλου των πόσων;" η απάντηση που ειλικρινά δεν περίμενα είναι "ε, μην κάτσουμε να μετρήσουμε τώρα στο σύστημα στην οθόνη είστε πέμπτος πάντως..." Πείτε με υπερβολικό, αλλά την απάντηση την θεώρησα κάπως προσβλητική αν και δεν είναι θέμα μου να ξέρω πόσες παραγγελίες έχουν γίνει σίγουρα θα βοηθούσε να ξέρω αν έγιναν 50 παραγγελίες η 5...ξέρετε, να μου δώσει μια αίσθηση μεγεθών. Τέλος πάντων προσπερνάμε την απάντηση και πάμε στα επόμενα "και πόσες περίπου συσκευές παραλαμβάνετε κάθε φορά;"..."μπορεί να είναι μια μπορεί να είναι και πέντε, δεν ξέρουμε. Πάντως στις αποθήκες στην Αθήνα μας δείχνει μη διαθέσιμο. Παραλαμβάνουμε κάθε Τετάρτη και Παρασκευή και εφόσον είναι μη διαθέσιμο στις αποθήκες αύριο δε θα παραλάβουμε"...Τα συμπεράσματα δικά σας. Πάντως από εξυπηρέτηση σκίζουν :P

#9   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 06/08/2009 - 20:44

Στο πλαισιο σημερα το απογευμα ειχε μεινει ενα τελευταιο 16g λευκο, ετσι ακριβως οπως το θελω. Ρωταω τον υπαλληλο και μου λεει μονο με νεα συνδεση γιατι σκετη συσκευη δεν πωλειται. Του επεμεινα και του ειπα οτι vodafone kai cosmote την πουλαν και σκετη τη συσκευη αλλα μου αποκριθηκε οτι επειδη ειναι αρχη ακομη δυσκολο θα το βρω χωρις συνδεση. Στα καπακια παω διπλα στη vodafone και ρωταω αν πωλειται σκετη η συσκευη. Αμεσως μου ειπαν ναι αλλα δυστυχως δεν υπαρχει αποθεμα και οτι πρεπει να μπω σε σειρα προτεραιοτητας. Θα μας τρελανουν στο πλαισιο????

#10   Snoop

Snoop

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 20:52

Απο Γερμανο για πιο γρηγορα ... :D

#11   redcell

redcell

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2009 - 21:04

Στο πλαισιο σημερα το απογευμα ειχε μεινει ενα τελευταιο 16g λευκο, ετσι ακριβως οπως το θελω. Ρωταω τον υπαλληλο και μου λεει μονο με νεα συνδεση γιατι σκετη συσκευη δεν πωλειται. Του επεμεινα και του ειπα οτι vodafone kai cosmote την πουλαν και σκετη τη συσκευη αλλα μου αποκριθηκε οτι επειδη ειναι αρχη ακομη δυσκολο θα το βρω χωρις συνδεση. Στα καπακια παω διπλα στη vodafone και ρωταω αν πωλειται σκετη η συσκευη. Αμεσως μου ειπαν ναι αλλα δυστυχως δεν υπαρχει αποθεμα και οτι πρεπει να μπω σε σειρα προτεραιοτητας. Θα μας τρελανουν στο πλαισιο ??? ?


στο πλαίσιο πουλάνε ΜΟΝΟ με συμβόλαιο για βοδ(ι)αφον.
Οποτε τι πας στο πλαισιο, τι στη βοδαφον το ιδιο ειναι! ΓΤΠ και οι δυο...

Τον τελευταίο χρονο και το πλαισιο ακολουθει μια τακτικη που δεν ξερω εαν θα του βγει σε καλο .. πουλάει μονο οτι θέλει και οπως θέλει...φέρνει προϊόντα και προωθεί συγκεκριμένες εταιριες(οχι μονο στα κινητα ), πολλές φορες β ποιότητας, πιστεύω οτι δεν 'ακουει' τους πελατες που εχουν αποψη.
Δεν πειράζει... ελεύθερη αγορα ειναι... άλλωστε τα e-shops φυτρώνουν σαν μανιτάρια..λεφτα να εχεις και μαλιστα λιγοτερα και κανεις τι δουλεια σου.

#12   arcsar

arcsar

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 21:11

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους αναγνώστες, θα παραθέσω κι εγώ την εμπειρία μου σχετικά με την απόκτηση του iphone 3gs. Είχα κάνει προκράτηση αρκετά νωρίς, σχεδόν απο τις πρώτες ημέρες που ήταν διαθέσιμη η φόρμα εκδήλωσης. Η φόρμα που συμπλήρωσα περιείχε την αγορά κινητού αλλά και την φορητότητα απο cosmo σε voda. Την Παρασκευή 31 Ιούλη πήγα στο κατάστημα της Voda που με ενδιάφερε (Ηράκλειο Κρήτης) και διάλεξα την συσκευή και τότε ξεκίνησε και η διαδικασία φορητότητας. Σήμερα το πρωί μου ήρθε sms έγκρισης φορητότητας απο την voda και πήγα παρέλαβα την συσκευή και την νέα sim. Να διευκρινήσω ότι το περασμένο Σάββατο 1 του μήνα, μου ήρθε e-mail απο voda στο οποίο επισήμανε οτι υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας και όποτε παραλάβουν ξανά θα με ειδοποιούσαν πάλι με e-mail.... ; Αρα εάν εγώ δεν πήγαινα την Παρασκευή να ενδιαφερθώ δεν υπήρχε καμία περίπτωση να έπερνα σήμερα iphone αλλά ούτε ξέρω και πότε.....Αυτά τα ολίγα!!!!!!!!

#13   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2009 - 21:28

Παντως νικητες σε διαθεσιμοτητα συσκευων βγαινουν τα oteshop με διαφορα

Τελευταία επεξεργασία από: jonk, 06/08/2009 - 21:29


#14   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2009 - 13:22

Σημερα αν παω σε ενα καταστμα vodafone με συμβολαιο θα το εχουν???? ή oteshop θα το εχουν ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ???




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες