Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 - WWDC 2011


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
423 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:49

οχι δεν βρηκα και εχω φρηκαρει...τι να κανω??? εχω μεινει και το κειταω!!!!

Συνδεσε τηλέφωνο στο iTunes κανε copy το Integrated Circuit Card ID του τηλεφώνου σου και στείλτο μου με pm για να σου ξεμπλοκαρω το τηλέφωνο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:51

Μπορεί κάποιος να πει γιατί χρειάζεται το UDID και αν ένας απλός λογαριασμός dev στην Apple αρκεί; Οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει dev λογαριασμό.

#168   NIKOSTITO

NIKOSTITO

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:51






δυο βίντεο απο IOS 5
με το IOS 5
--έχουμε επιπλέον δυνατότητα διαγραφής μεμονωμένων κλήσεων
-- δυνατότητα να κάνουμε φακέλους και να μετακινούμε εικόνες στους φακέλους απο τις φωτογραφίες μας
---δυνατότητα εκτύπωσης από AirPrint επίσης στους χάρτες
---πληκτρολόγιο Emoji

Δηλαδη με λιγα λογια εχουμε κλεψιμο ιδεων απο τα spell number(emoji enabler),call delete(για διαγραφη μεμονομενων κλησεων),truprint(;) (για εκτυπωση σε ολοα τα μοντελα εκτυπωτων!)
Για μια ακομα φορα η αγαοημενη μας εταιρεια εδειξε πως χωρις το jb ειναι απλα αχρηστη!:(

#169   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:52

Παιδια το cydia me restore δε δουλευει help!! Εγιναν bricked!

#170   costas2k10

costas2k10

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:52

Δεν υποτιμαω την δουλεια που ξενυχτισε ο κοσμακης.Αλλωστε τζαμπα την κανει? Πληρωνονται οι developer ειναι ετσι?Τα λεφτουδακια μας παιρνουν.Pc free/wifi free δεν χρειαζομαι κι ουτε θα χρειαστω ποτε,icloud κι αυτο αχρηστο να ανεβασω ολη την μουσικη μου δισκοθηκη δεν μπορω(400gb),δεν εχω καμια ορεξη να ανεβασω τισ επαφες κι οτι αλλο προσωπικο δεδομενο στους server της Apple, imessage μπορω να ζησω και -και ζω-χωρις αυτο,itunes match πραγματικα αχρηστω αφου συνδεεται με το cloud.Εχω ενα ipod 120 gb γεματο, ολα καλα.Ε τι αλλο περιμενα? να μην μας ψηνουν για κατι που θα παρουμε τον Σεπτεμβριο αλλα να μας το δωσουν τωρα.Αυτο περιμενα.Α και μεταξυ μας αν δεν ειχαν τοσο ομορφες συσκευες και τοσο σταθερο Os δεν θα ειχαν καμια διαφορα απο τον ανταγωνισμο.Γνωμη μου.


Τα 400 gb μουσικής σου δε χρειάζεται να τα ανεβάσεις πουθενά, με ένα σκανάρισμα στο itune θα τα κάνει match τα τραγούδια σου με τη βάση δεδομένων της Apple(κάτι παρόμοιο με το shazam). Μέσα σε λίγο χρόνο θα έχεις πρόσβαση από όλες τις συσκευές σου σε όλα τα κομμάτια σου χωρίς να σου δεσμεύουν ούτε ένα mb!!!! Συν του ότι θα έχεις την καλύτερη ποιότητα για κάθε μουσικό κομμάτι.. Μοναδικό μειονέκτημα.. Περιορισμένος αριθμός ελληνικών κομματιών..

Το event παρουσίασε και το lion για mac to οποίο δίνει μέσω macstore τον Ιούλιο μόνο με 29 euro!!(Ποιος το περίμενε?)

και οι 2,5 μήνες μέχρι τον Σεπτέμβρη είναι απαραίτητοι για τους developers ώστε να προσαρμόσουν τις εφαρμογές τους
στο νέο ios, το οποίο τους δίνει επίσης πολλές καινούριες δυνατότητες..

Μη ξεχνάς οτί το event είναι για την ενημέρωση των developers!!! το λέει και το ονομά του....

#171   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:55

Δηλαδη με λιγα λογια εχουμε κλεψιμο ιδεων απο τα spell number(emoji enabler),call delete(για διαγραφη μεμονομενων κλησεων),truprint(;) (για εκτυπωση σε ολοα τα μοντελα εκτυπωτων!)
Για μια ακομα φορα η αγαοημενη μας εταιρεια εδειξε πως χωρις το jb ειναι απλα αχρηστη!:(

το αντίθετο.. έδειξε πόσο ικανή είναι στο να δίνει features με το σταγονόμετρο και να εντυπωσιάζει τα πλήθη!

#172   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:56

Στο icloud θα μπαινουν μονο τα τραγουδια που ειναι αγορασμενα απο το itunes?

#173   rwmanos

rwmanos

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:57

Στο icloud θα μπαινουν μονο τα τραγουδια που ειναι αγορασμενα απο το itunes?


έχει μια δωρεάν συνδρομή που παίρνει μονο τραγούδια από itunes και μια με 25$ το χρόνο που παίρνει μέχρι 20000 τραγούδια δικά σου .

Τελευταία επεξεργασία από: rwmanos, 07/06/2011 - 10:57


#174   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:57

Ρε παιδιά, ωραίο το iCloud, αλλά δεν είναι λίγο επισφαλές? Δλδ θέλω να πω, δείτε τι έπαθε η Sony! Ένα ντου από μερικούς χάκερ και όλα στη φόρα! Για φανταστείτε ότι έχετε στο κινητό σας (που πλέον έχει γίνει πορτοφόλι, σημειωματάριο, κατάλογος με ονόματα-τηλέφωνα-διευθύνσεις, προσωπικά στοιχεία, φωτογραφίες), όλα αυτά εκτεθειμένα σε ένα... σύννεφο!
Δεν είναι λίγο ριψοκίνδυνο?

Για τις λοιπές αναβαθμίσεις τι να πω? Επιτέλους, όσοι δεν ήθελαν jb, θα γευτούν λίγο από την μαγεία του (απλά δεδομένα πράγματα δλδ αλλά τέλος πάντων!)! Αλλά... λίγο!
Μια, καλή μεν ελπίζω, αντιγραφή από το Cydia, ενσωματωμένη στο λειτουργικό (που μόνο καλό μπορεί να είναι), αλλά και πάλι ελλιπής, οπότε για ακόμα μια φορά θα περιμένουμε το jb...



Παιδιά όντως τι θα γίνει αν το φανταστικό super icloud γίνει στόχος επίθεσης? :excl: :excl: :excl:

#175   vanesitaki

vanesitaki

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:58

δεν λέω εντυπωσιακές οι αλλαγές αλλά πάλι ΤΙΠΟΤΑ για bluetooth....... δηλαδη ήμαρτον >:(

#176   NIKOSTITO

NIKOSTITO

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:59

το αντίθετο.. έδειξε πόσο ικανή είναι στο να δίνει features με το σταγονόμετρο και να εντυπωσιάζει τα πλήθη!

Features που ηδη διαθεταμε με το cydia?Αναρωτιεμαι γιατι ενθουσιαζεται τοσο ολος ο κοσμος...

#177   pelo

pelo

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:59

Συνδεσε τηλέφωνο στο iTunes κανε copy το Integrated Circuit Card ID του τηλεφώνου σου και στείλτο μου με pm για να σου ξεμπλοκαρω το τηλέφωνο.

δεν μου το δειχνει φιλε μου, μου λεει οτι δεν ειμαι απλα developer,πως το βρεισκω αλιως?

#178   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/06/2011 - 10:59

δεν λέω εντυπωσιακές οι αλλαγές αλλά πάλι ΤΙΠΟΤΑ για bluetooth....... δηλαδη ήμαρτον >:(

ειπαμε iphone = no bluetooth (μην το ξεχνας )

#179   vanesitaki

vanesitaki

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/06/2011 - 11:00

είχα μια κρυφή ελπίδα ρε παιδί μου :P :P :P

#180   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/06/2011 - 11:01

Ρε παιδια εγω στα 400 gb μουσικης εχω μονο 3 τραγουδια αγοραμενα απο itunes.Ασε που η μουσικη που εχω δεν υπαρχει καν στο itunes.Ελαχιστα τραγουδια θα γινουν match απο την δισκοθηκη μου.Αρα να μην λεω αχρηστα τα καλουδια της Apple?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες