Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 beta 1, ... 5, 6, 7...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1234 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2011 - 15:49

Το μονο προβλημα στη beta 2 ειναι οτι πινει μπαταρια σε stanby mode!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/06/2011 - 21:08

Το μονο προβλημα στη beta 2 ειναι οτι πινει μπαταρια σε stanby mode!

Σε μένα συμβαίνει το αντίθετο ...
Θα τολμούσα να πώ ίσως και καλύτερα από 4.3.3

#273   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/06/2011 - 21:20

Σε μένα συμβαίνει το αντίθετο ...
Θα τολμούσα να πώ ίσως και καλύτερα από 4.3.3


Θα συμφωνησω και εγω εδω... Σε αναμονη κραταει παρα πολυ, γενικα η μπαταρια εχει πολυ καυτερη αποδοση απο την προηγουμενη εκδοση...

#274   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2011 - 21:28

Καλησπέρα σας γράφω από iPad 2 με iOS 5 πλέον.
Το χρησιμοποιώ εδώ και 2 ώρες περίπου και λειτουργεί άψογα , μέχρι και τόνους μου βάζει σε ότι γράφω , :P.
Το update έγινε αστραπιαία ομολογώ και χωρίς προβλήματα, έκανα restore τα apps όλα μια χαρά.. (δεν έχω δοκιμάσει να δώ αν δουλεύουν όλα τα apps)

Ότι θέλετε ρωτάτε...
Πάντως δεν κολλάει καθόλου μέχρι στιγμής και δουλεύουν όλα πολύ γρήγορα.

Στειλτε κι αλλες εντυπωσεις παιδια για σοβαρα bugs. Ειναι usable σε καθημερινη χρηση?

#275   Dik

Dik

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2011 - 21:38

Χωρις να θελω να υποθεσω κατι! Αλλα το πρωτο μηνυμα στο forum και ποσταρεις αυτο; Δεν ξερω κατα ποσο ειναι διαφημιση, αλλα εγω ετσι το παιρνω!
Επισης εχει παιδια μεσα απο το forum που προσφερουν udid reg. πολυ φτηνοτερα!

Δεν το λεώ για διαφήμιση απλά μια πληροφορία δίνω!!

#276   Dik

Dik

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2011 - 21:41

Είχα δοκιμάσει το iOS 5 beta και μου κόλλαγε υπερβολικά. Δεν ξέρω για εσάς. Το είχα βάλει στο iPod touch μου και στο iPad 1 μου.

#277   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/06/2011 - 23:00

το bitesms δε παίζει ε;
Είδα θέλει το mobile substrate που άμα το βάλεις στη b2 τελείωσες .....

#278   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/06/2011 - 23:13

καμια πληροφορια για την αποδοση ταχυτητας σε iphone 3gs και αν η μπαταρια παλι ειναι οντως καλυτερη απο 4.3.3??χαιρομαι που ακουω θετικα σχολια για την beta 2..αλλα πραγματικα θα ηθελα να μαθω πως παει σε 3gs?ευχαριστω εκ των προτερων...

#279   darkie

darkie

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/06/2011 - 23:42

Όσοι έχετε δοκιμάσει το wifi-sync έχει καλύτερη ταχύτητα από το συγχρονισμό μέσω καλωδίου (λογικα όχι, ε;)
Ελπίζουμε στο επόμενο μήπως δούμε καμια υλοποίηση για βελτίωση της ταχύτητας συγχρονισμού.

#280   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 30/06/2011 - 23:46

Στειλτε κι αλλες εντυπωσεις παιδια για σοβαρα bugs. Ειναι usable σε καθημερινη χρηση?

Χωρις να σε παρω στο λαιμο μου μιας και το εχω χρησιμοποιησει μολις κανα 8 ωρο, εμενα με βολευει και δεν βλεπω παρα μονο βελτιωση...
Τα μονα ασχημα που εχω ανακαλυψει μεχρι στιγμης ειναι οτι για καποιο λογο βλεπω τη μουσικη μου μεσα στο music (παλια ηταν ipod) βλεπω ολα τα αρχεια αλλα δεν παιζει κανενα μουσικη....
επισης δεν δουλευει αυτο που δουλευε στην 4.3.3 που κατεβαζες εφαρμογες απο itunes και εμπαιναν αυτοματα και στο ipad over the air...
Αντιγραφα στο icloud δεν μπορω να ανεβασω (προφανως)
Το notification center δουλευει σχεδον αριστα....
Δουλευουν μεχρι στιγμης ολα απο τα παιχνιδια που εχω κατεβασει και οι εφαρμογες... δουλευουν αψογα ολα τα καινουρια gestures οπως τα 4 δαχτυλα πανω και κατω αντι για 2 φορες home button, εναλλαγη μεταξυ εφαρμογων με 4 δαχτυλα , 5 δαχτυλα σε εφαρμογη αντι για μια φορα home button ...

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
Το μονο κακο με τα καινουρια gestures ειναι η αλληλεπιδραση τους με εφαρμογες που χρησιμοποιουν 4 ή 5 δαχτυλα για το χειρισμο τους...
Π.Χ. αν θες να κανεις σε μια εφαρμογη swipe με 4 δαχτυλα για να εκτελεσεις μια εντολη της εφαρμογης , θα βρεθεις να κανεις εναλλαγη εφαρμογης και στην ουσια θα βγεις απο την εφαρμογη που χρησιμοποιουσες λογω του multitouch gesture swipe 4 δαχτυλα για εναλλαγη εφαρμογων...
ο μονος τροπος που εχω βρει για να το αντιμετωπισω ειναι μονο απενεργοποιωντας προσωρινα την επιλογη miltitouch gestures απο τις ρυθμισεις οσο χρησιμοποιω την εφαρμογη που εχω το προβλημα...

Αυτα μεχρι στιγμης,
οσο για την μπαταρια μου παει καλυτερα απο την 4.3.3 μεχρι στιγμης ή τουλαχιστον ετσι δειχνει να πηγαινει...
οτι αλλο θελετε ρωτατε.

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ IPAD 2 ME BETA 2

Τελευταία επεξεργασία από: EliasMavropoulos, 30/06/2011 - 23:56


#281   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2011 - 23:53

Χωρις να σε παρω στο λαιμο μου μιας και το εχω χρησιμοποιησει μολις κανα 8 ωρο, εμενα με βολευει και δεν βλεπω παρα μονο βελτιωση...
Τα μονα ασχημα που εχω ανακαλυψει μεχρι στιγμης ειναι οτι για καποιο λογο βλεπω τη μουσικη μου μεσα στο music (παλια ηταν ipod) βλεπω ολα τα αρχεια αλλα δεν παιζει κανενα μουσικη....
επισης δεν δουλευει αυτο που δουλευε στην 4.3.3 που κατεβαζες εφαρμογες απο itunes και εμπαιναν αυτοματα και στο ipad over the air...
Αντιγραφα στο icloud δεν μπορω να ανεβασω (προφανως)
Το notification center δουλευει σχεδον αριστα....
Δουλευουν μεχρι στιγμης ολα απο τα παιχνιδια που εχω κατεβασει και οι εφαρμογες... δουλευουν αψογα ολα τα καινουρια gestures οπως τα 4 δαχτυλα πανω και κατω αντι για 2 φορες home button, εναλλαγη μεταξυ εφαρμογων με 4 δαχτυλα , 5 δαχτυλα σε εφαρμογη αντι για μια φορα home button ...

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
Το μονο κακο με τα καινουρια gestures ειναι η αλληλεπιδραση τους με εφαρμογες που χρησιμοποιουν 4 ή 5 δαχτυλα για το χειρισμο τους...
Π.Χ. αν θες να κανεις σε μια εφαρμογη swipe με 4 δαχτυλα για να εκτελεσεις μια εντολη της εφαρμογης , θα βρεθεις να κανεις εναλλαγη εφαρμογης και στην ουσια θα βγεις απο την εφαρμογη που χρησιμοποιουσες λογω του multitouch gesture swipe 4 δαχτυλα για εναλλαγη εφαρμογων...
ο μονος τροπος που εχω βρει για να το αντιμετωπισω ειναι μονο απενεργοποιωντας προσωρινα την επιλογη miltitouch gestures απο τις ρυθμισεις οσο χρησιμοποιω την εφαρμογη που εχω το προβλημα...

Αυτα μεχρι στιγμης,
οσο για την μπαταρια μου παει καλυτερα απο την 4.3.3 μεχρι στιγμης ή τουλαχιστον ετσι δειχνει να πηγαινει...
οτι αλλο θελετε ρωτατε.

Φλασαρω επιτοπου κι επανερχομαι κι εγω αυριο με εντυπωσεις. Thank you...

#282   g1marios

g1marios

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/06/2011 - 23:54

πως ελεγχω αν μια εφαρμογη εχει το mobile substrate? που μπορω να το δω για να το προσεξω και να μην κανω εγκατασταση?

#283   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 01/07/2011 - 00:01

Φλασαρω επιτοπου κι επανερχομαι κι εγω αυριο με εντυπωσεις. Thank you...


να σαι καλα,
αντε σε περιμενουμε ;)

#284   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2011 - 00:22

να σαι καλα,
αντε σε περιμενουμε ;)

Ηδη φλασαριστηκε και σεταριστηκαν τα βασικα.
Θα ανταλλασσουμε αποψεις να δουμε πως παει ;)

#285   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2011 - 00:23

πως ελεγχω αν μια εφαρμογη εχει το mobile substrate? που μπορω να το δω για να το προσεξω και να μην κανω εγκατασταση?

Όταν πας να την εγκαταστάσεις , μόλις πατήσεις install σου λέει τι θα εγκαταστήσει ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες