Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με οθόνη σε καινούργιο iPhone


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   fontas21

fontas21

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2008 - 20:34

Γεια σας,

Δεν ξερω αν βρισκομαι στο σωστο thread. Μοιραζομαι μαζι σας την ατυχια μου.

Μετα απο πολυ καιρο που ψαχνω σκετη συσκευη βρισκω σημερα στη Θεσσαλονικη στο καταστημα Vodafone Πολιχνης και αγοραζω ενα καινουργιο iphone 3g 8gb. Για να τους διευκολυνω τους λεω οτι ξερω να το ενεργοποιησω και παω ολος χαρα στο σπιτι μου, στην ανω τουμπα για οσους ξερουν ειναι μακρια απο το καταστημα που το αγορασα. Ανοιγοντας βγαζω την προστατευτικη ζελατινα και διαπιστωνω οτι η οθονη εχει κατι σαν νερα στο κατω μερος. Σαν καμμενα πιχελ να σας δωσω να καταλαβετε.

Τηλεφωνω και μου λενε να το παω στο κοντινοτερο καταστημα Vodafone. Eτσι και κανω και το παω στο καταστημα Τουμπας.Εκει μου λενε οτι δεν μπορουνε να το παρουν γιατι το αλλο καταστημα απο οπου το πηρα, δεν ειναι Vodafone ειναι franchise ανηκει στην εταιρεια Smartec επε, δεν ειναι συναδελφοι μας αυτοι μου ειπε κατα λεξη. Εχουν μουλαρωσει κανονικα. Tρεχω στην πολιχνη παλι, το επιστρεφω και μου λενε οτι θα το στειλουν στην Αθηνα για να αποφανθουν απο την apple οτι δεν μου επεσε. Και αν δεν μου επεσε να το αλλαξω.

Περιττο να πω οτι ξενερωσα τελειως. Δηλαδη αν το επαιρνα απο την κρητη, επαιρνα αεροπλανο, ερχομουν θεσσαλονικη και το ανοιγα και ειχε προβλημα, επρεπε να γυρισω να το επιστρεψω στην κρητη κυριοι της Vodafone με το θολο τοπιο franchise.

Και το τραγικο της υποθεσης ειναι οτι παντα στηριζα αυτη την εταιρεια γιατι δουλευα σε αυτη παλια, μεχρι να βρω την τωρινη μου δουλεια και τιμαω το ψωμι που μου εδωσαν. Κριμα κυριοι. Προσεξτε ολοι να ανοιγετε τα iPhone στο καταστημα γιατι στην ελλαδα ειναι ολα τελεια κατασκευασμενα, δεν υπαρχει dead on arrival οπως σε αλλες 5 ηπειρους!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/10/2008 - 20:57

Άμα σου κάνουν καμιά μλκία διάβασε αυτό το thread να δεις πως κινήθηκε ο φίλος Interpreter μήπως χρειαστεί να απειλήσεις και εσύ
http://www.iphonehel...pic,572.15.html

#3   fontas21

fontas21

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2008 - 22:11

Σε ευχαριστω για την πληροφορηση.κανω υπομονη αλλα την σημερινη στενοχωρια μου καποιος θα την πληρωσει.θα τους παρει ο εοσφωρος τον πατερα αμα αρχισουν <<να τους πεφτουν>> πραγματα!!

#4   32KOFDATA

32KOFDATA

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2008 - 23:07

Σε νοιωθω φιλε - καλη τυχη και οντως κοιτα το thread του Interpreter για περισσοτερη βοηθεια.

#5   iosif__one

iosif__one

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/10/2008 - 05:59

εγώ επειδή το πήρα από το vodafone.gr εβγαζα video την ώρα που το άνοιγα. ευτυχώς δεν είχε τίποτα.

#6   32KOFDATA

32KOFDATA

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2008 - 07:23

Quote

εγώ επειδή το πήρα από το vodafone.gr εβγαζα video την ώρα που το άνοιγα. ευτυχώς δεν είχε τίποτα.


Φαντασου που φτασαμε επειδη η Vodafone δεν μας τα λεει καλα. By the way δεν νομιζω να μπορεις να κανεις πολλα με το βιντεο - εδω ακομα και σε δικαστηριο δεν θεωρητε αποδεικτικο στοιχειο.

#7   fontas21

fontas21

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2008 - 21:28

τελικα μου τηλεφωνησαν οτι θα αντικαταστησουν το iphone.σαν βρεγμενη γατα ηταν η υπαλληλος που με πηρε.θα τρωει πολυ μπινελικι φαινεται καθε μερα....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες