Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 34 ψήφοι

iPhone 4/4S: Δείξτε την home screen του iPhone σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7004 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#916   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/02/2012 - 23:42

Παιδια εχω μια γενικη απορια.Γιατι ο καιρος σε καποια θεματα κ σε lockscreen αν δεν παρει δεδομενα για να γινει ανανεωση δειχνουν παβλες και ερωτηματικα.Συγκεκριμενα τωρα στο Glass-SB υπαρχει κατι να κανουμε ωστε να το βαλουμε manual να ανανεωνει τον καιρο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#917   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/02/2012 - 23:46

Ευχαριστω για την απαντηση.. Να σου πω, τσεκαρε και μια το Carbon Ovation (Black) αν δεν κανω λαθος ειναι το ιδιο.. Και πες μου μια γνωμη :rolleyes:


νοουπ, ουτε αυτο ανανεωθηκε, εμεινε στο χρονοντουλαπο :rolleyes:

#918   s1phone

s1phone

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2012 - 23:49

νοουπ, ουτε αυτο ανανεωθηκε, εμεινε στο χρονοντουλαπο :rolleyes:

Εχεις πμ :rolleyes:

#919   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/02/2012 - 23:51

Παιδια εχω μια γενικη απορια.Γιατι ο καιρος σε καποια θεματα κ σε lockscreen αν δεν παρει δεδομενα για να γινει ανανεωση δειχνουν παβλες και ερωτηματικα.Συγκεκριμενα τωρα στο Glass-SB υπαρχει κατι να κανουμε ωστε να το βαλουμε manual να ανανεωνει τον καιρο?


ο καιρος στις lockscreens ανανεωνεται μολις πατησεις το homebutton, αν δεν παιρνει δεδομενα απο πουθενα (ουτε wifi, ουτε 3G), πως ν ανανεωθει ?? :blink:
αυτο που μπορεις να σετταρεις ειναι ο χρονος ανανεωσης του, ανα ποσα δευτερολεπτα δηλ, θα ζηταει δεδομενα
(τα ιδια ισχυουν κ για τα widget, απλα δεν εχουν σχεση με το home button)

#920   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/02/2012 - 00:06

επειδη μου εμεινε η παρατηρηση :)
ξαναδες το, κ πες μου πως να παει κ αλλο επανω ?? :)
(δεν το εχω μετακινησει, ουτε πανω ουτε κατω)


Tώρα είναι μια χαρά.. Νομίζω.. :)

[ΑΣΧΕΤΟΣ MODE]Παίζει αναλυτικό info για το setup σου; :D [/ΑΣΧΕΤΟΣ MODE]


Το θέμα είναι το h1 UI και το Widget το SB Big Weather.

Αν θες κάτι άλλο, ρωτάς.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#921   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/02/2012 - 00:10

επειδη μου εμεινε η παρατηρηση :)ξαναδες το, κ πες μου πως να παει κ αλλο επανω ?? :) (δεν το εχω μετακινησει, ουτε πανω ουτε κατω)



Tώρα είναι μια χαρά.. Νομίζω.. :)


:lol: δεν το μετακινησα

#922   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/02/2012 - 00:27

:lol: δεν το μετακινησα


:lol:

Συγχώρα με.. Είναι η μέρα σήμερα.. :P
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#923   niav

niav

    iPH Elite Poster

  • 2.997 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:GioAth

Δημοσίευση 28/02/2012 - 00:29

να και το δικο μου homescreen Αναρτημένη εικόνα




Σταλμένο απο το μαύρο μηλόφωνο υπ' αριθμον 4 πάντα μέσω Tapatalk

#924   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/02/2012 - 00:30

να και το δικο μου homescreen Αναρτημένη εικόνα




Σταλμένο απο το μαύρο μηλόφωνο υπ' αριθμον 4 πάντα μέσω Tapatalk

μπα! Ξοδευτηκες και τ´αγόρασες; :lol:
Whatsapp doc?

#925   niav

niav

    iPH Elite Poster

  • 2.997 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:GioAth

Δημοσίευση 28/02/2012 - 00:31

χαχα προοδευω....


Σταλμένο απο το μαύρο μηλόφωνο υπ' αριθμον 4 πάντα μέσω Tapatalk

#926   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/02/2012 - 00:59

ο καιρος στις lockscreens ανανεωνεται μολις πατησεις το homebutton, αν δεν παιρνει δεδομενα απο πουθενα (ουτε wifi, ουτε 3G), πως ν ανανεωθει ?? :blink:
αυτο που μπορεις να σετταρεις ειναι ο χρονος ανανεωσης του, ανα ποσα δευτερολεπτα δηλ, θα ζηταει δεδομενα
(τα ιδια ισχυουν κ για τα widget, απλα δεν εχουν σχεση με το home button)

Αυτα που γραφεις ειναι γνωστα κ ασχετα με αυτο που λεω. Εγω λεω οτι οταν κανει την ανανεωση κ μετα κλεισω τα δεδομενα να παραμεινει στην τελευταια ανανεωση οπως π.χ στο pages. Το πιασες;

#927   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/02/2012 - 01:11

Αυτα που γραφεις ειναι γνωστα κ ασχετα με αυτο που λεω. Εγω λεω οτι οταν κανει την ανανεωση κ μετα κλεισω τα δεδομενα να παραμεινει στην τελευταια ανανεωση οπως π.χ στο pages. Το πιασες;


πολυ συγκεκριμενα απαντησα σ αυτο που ειχες ρωτησει

Παιδια εχω μια γενικη απορια.Γιατι ο καιρος σε καποια θεματα κ σε lockscreen αν δεν παρει δεδομενα για να γινει ανανεωση δειχνουν παβλες και ερωτηματικα.Συγκεκριμενα τωρα στο Glass-SB υπαρχει κατι να κανουμε ωστε να το βαλουμε manual να ανανεωνει τον καιρο?



#928   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/02/2012 - 01:22

Εννοειται οτι τα εχει παρει την πρωτη φορα δεδομενα βρε αζαλεα.απαντηση εχεις μην γεμιζουμε το ποστ χωρις λογο.

#929   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2012 - 02:11

Για να λυσουμε λιγο το θεμα της ανανεωσης του καιρου και δη για τα widget της homescreen.
Kαποια μπορουν και κρατανε τα τελευταια δεδομενα μεχρι να γινει respring ενω αλλα το καταφερνουν για λιγο και μετα πετανε παυλες η ερωτηματικα κλπ.
Επειδη λιγο πολυ οι κωδικες για τον καιρο ειναι πανομοιοτυποι,οι βασικοι τουλαχιστον,ο λογος που καποια θεματα εμφανιζουν διαφορετικη συμπεριφορα ειναι η ιδια η δομη του θεματος και η εφαρμογη Winterboard.
Η τελευταια εχει γενικα ενα προβλημα στην αναγνωση των html,ποιοτικη και ποσοτικη.Εχει και αλλα προβληματα βεβαια οπως πχ αν εχεις μεσα σε καποιο θεμα wallpaper>1MB σε μεγεθος δεν μπορεις να κανεις respring καθως και μερικα ακομα.Ολοι περιμενουν αναβαθμιση...θα δουμε.
Το να αλλαξεις τη δομη σε ενα widget ωστε να γινει πιο "φιλικο" στη winterboard απο την αποψη αυτη δηλ να κρατα τα τελευταια δεδομενα μεχρι να γινει respring,φυσικα και γινεται αλλα το να καθεσαι να κανεις αυτη τη δουλεια σε καθε widget ειναι και λιγο..βαρετο.
Αλλη λυση προς το παρον δεν ξερω αν και δεν το εχω ψαξει και ιδιαιτερα σε ξενα φορουμ

ΥΓ πριν κανα διμηνο καποιο παιδι εδω ειχε αναφερει το ιδιο προβλημα για ενα widget....αν και καθησα και συγκρινα κωδικα με αλλο που δεν ειχε τετοιο προβλημα δεν καταφερα να βρω καποια διαφορα που να λυνει το προβλημα.
Τελικα και μονο απο τις προβληματικες αναφορες που υπηρχαν περι winterboard μου ηρθε η ιδεα και μετονομασα το widget.html σε Wallpaper.html....και ως δια μαγειας λυθηκε το προβλημα.Δηλ το Widget.html ηταν πιο ασταθες για τα ματια του Winterboard και δημιουργουσε αυτο το ελαχιστο προβληματακι που κακα τα ψεμματα το 99% δεν του δινει σημασια πια.

#930   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/02/2012 - 08:25

Για να λυσουμε λιγο το θεμα της ανανεωσης του καιρου και δη για τα widget της homescreen.
Kαποια μπορουν και κρατανε τα τελευταια δεδομενα μεχρι να γινει respring ενω αλλα το καταφερνουν για λιγο και μετα πετανε παυλες η ερωτηματικα κλπ.
Επειδη λιγο πολυ οι κωδικες για τον καιρο ειναι πανομοιοτυποι,οι βασικοι τουλαχιστον,ο λογος που καποια θεματα εμφανιζουν διαφορετικη συμπεριφορα ειναι η ιδια η δομη του θεματος και η εφαρμογη Winterboard.
Η τελευταια εχει γενικα ενα προβλημα στην αναγνωση των html,ποιοτικη και ποσοτικη.Εχει και αλλα προβληματα βεβαια οπως πχ αν εχεις μεσα σε καποιο θεμα wallpaper>1MB σε μεγεθος δεν μπορεις να κανεις respring καθως και μερικα ακομα.Ολοι περιμενουν αναβαθμιση...θα δουμε.
Το να αλλαξεις τη δομη σε ενα widget ωστε να γινει πιο "φιλικο" στη winterboard απο την αποψη αυτη δηλ να κρατα τα τελευταια δεδομενα μεχρι να γινει respring,φυσικα και γινεται αλλα το να καθεσαι να κανεις αυτη τη δουλεια σε καθε widget ειναι και λιγο..βαρετο.
Αλλη λυση προς το παρον δεν ξερω αν και δεν το εχω ψαξει και ιδιαιτερα σε ξενα φορουμ

ΥΓ πριν κανα διμηνο καποιο παιδι εδω ειχε αναφερει το ιδιο προβλημα για ενα widget....αν και καθησα και συγκρινα κωδικα με αλλο που δεν ειχε τετοιο προβλημα δεν καταφερα να βρω καποια διαφορα που να λυνει το προβλημα.
Τελικα και μονο απο τις προβληματικες αναφορες που υπηρχαν περι winterboard μου ηρθε η ιδεα και μετονομασα το widget.html σε Wallpaper.html....και ως δια μαγειας λυθηκε το προβλημα.Δηλ το Widget.html ηταν πιο ασταθες για τα ματια του Winterboard και δημιουργουσε αυτο το ελαχιστο προβληματακι που κακα τα ψεμματα το 99% δεν του δινει σημασια πια.

Σε ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες