Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   timos26

timos26

    iPH Enthousiast

  • 462 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 12:47

Καλα πλακα κανουμε?

http://www.limera1n....3g-disable.html

Αν συμβαινει κι εδω αυτο την κατσαμε την βαρκα! Με το κωλοσημα 3g που εχουμε εδω θα χανουμε το σημα συνεχεια!!!!!

Ειναι δυνατον να μην εχουμε 2g σημα? εγω με 2g παιζω και wifi και μονο οταν ειμαι εξω ανοιγω 3g...

Ξενερα λεμε...


Καλημερα σε ολους

Ισχυει οντως κατι τετοιο????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 23:40

επειδη εχω εναν φιλο Γερμανια ηθελα να ρωτησω απο εκει ειναι ξεκλειδωτα? και κατι ακομα, Αυτος μενει Κωλονια, απο οτι κοιταξα εκει δεν εχει apple store. Απο που θα μπορουσε να το αγορασει ξερει κανεις? Η απο Κωλονια η απο Nτισελντορφ που ειναι κοντα? Δεν υπαρχει δυνατοτητα να το παραγγηλει απο apple stote γιατι θα ερθει Ελλαδα σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες και δεν θα προλαβει να του παει.

Αν παει σε καποιο καταστημα του στυλ Media Markt θα βρει? και αν ναι θα ειναι unlock?

Τελευταία επεξεργασία από: ababapanos, 16/10/2011 - 23:44


#1008   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2011 - 00:24

επειδη εχω εναν φιλο Γερμανια ηθελα να ρωτησω απο εκει ειναι ξεκλειδωτα? και κατι ακομα, Αυτος μενει Κωλονια, απο οτι κοιταξα εκει δεν εχει apple store. Απο που θα μπορουσε να το αγορασει ξερει κανεις? Η απο Κωλονια η απο Nτισελντορφ που ειναι κοντα? Δεν υπαρχει δυνατοτητα να το παραγγηλει απο apple stote γιατι θα ερθει Ελλαδα σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες και δεν θα προλαβει να του παει.

Αν παει σε καποιο καταστημα του στυλ Media Markt θα βρει? και αν ναι θα ειναι unlock?

απο γερμανια Unlock ειναι.Απο media markt δεν πιστευω να το βρει αμεσα.θελει προπαραγγελια.γτ ολες οι χωρες εχουν ελυψη για κανενα μηνα και βαλε.

#1009   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 00:39

απο γερμανια Unlock ειναι.Απο media markt δεν πιστευω να το βρει αμεσα.θελει προπαραγγελια.γτ ολες οι χωρες εχουν ελυψη για κανενα μηνα και βαλε.


θα μπορουσε να το βρει καπου ετοιμοπαραδωτο στην Κωλονια η στο Ντισελντορφ? η εστω καποιο αλλο γερμανικο καταστημα που να το εχει αμεσα και να το στειλει σπιτι του μεσα σε μια εβδομαδα?

#1010   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 00:58

γιατι δεν το πληρωνεις μεσω ονλινε στορε να παει σπιτι του και μετα να στο στηλει?

#1011   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 01:06

Δεν υπαρχει δυνατοτητα να το παραγγηλει απο apple stote γιατι θα ερθει Ελλαδα σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες και δεν θα προλαβει να του παει.

#1012   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 01:08

οκ πασο,σε βλεπω οτι ψαχνεσαι,γιατι δεν παιρνεις μεσω aramex?

#1013   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 01:26

οκ πασο,σε βλεπω οτι ψαχνεσαι,γιατι δεν παιρνεις μεσω aramex?


μπηκα στο σαιτ της aramex και γραφει οτι χρεωνει τα μεταφορικα 8.60 EUR για το πρωτο μισο κιλο και για καθε επομενο μισο κιλο 5.40 EUR. . Νομιζω πως ειναι αρκτα τσιμπιμενα. και δεν ξερω ποσα θα μου βγουν για 2 iphone που θελω να φερω, και ακομα δεν διευκρινιζει αν τα μεταφορικα αυτα ειναι με κουριερ η απλο ταχυδρομιο και αν δινει traking number. Ξερει κανεις σε αυτα τι παιζει με την aramex?

#1014   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 17/10/2011 - 01:37

Ξερω εγω στειλε pm

#1015   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/10/2011 - 01:39

Καλα πλακα κανουμε?

http://www.limera1n....3g-disable.html

Αν συμβαινει κι εδω αυτο την κατσαμε την βαρκα! Με το κωλοσημα 3g που εχουμε εδω θα χανουμε το σημα συνεχεια!!!!!

Ειναι δυνατον να μην εχουμε 2g σημα? εγω με 2g παιζω και wifi και μονο οταν ειμαι εξω ανοιγω 3g...

Ξενερα λεμε...


Αν ισχύει αυτό, τότε θα είναι η απόλυτη ξεφτίλα και κατάντια!!
Η πλάκα είναι όμως που θα εμφανιστούν οι γνωστοί άγνωστοι Appleκολλημένοι και θα το παρουσιάσουν θετικά , ότι και καλά είναι το επόμενο βήμα της τεχνολογίας και να μην γυρνάμε στα παλιά!! <_< :P

#1016   TheoTechy

TheoTechy

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 01:42

Αν ισχυει κατι τετοιο ειναι τραγικο.... αλλα εγω δεν χανω την ελπιδα μου ολο και καποιος developer θα μας δωσει την λυση μεσω cydia !! Γιατι ετσι οπως παει το πραγμα τα λαθει της apple τα διορθώνουν τριτα ατομα. αυτο το τελευταιο με πολυ αγαπη :rolleyes:

#1017   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 02:44

Λογικά θα λειτουργεί με 2G, σε περίπτωση που δέν βρίσκει 3G.
Απλά δέν θα μπορείς να δουλεύεις σε 2G, ενώ υπάρχει δίκτυο 3G.
Για όσους δέν έχουν data plan και θέλουν να εξοικονομήσουν ενέργεια, είναι αρνητικό.
Για τους υπόλοιπους, νε νομίζω να τους επηρεάζει και τόσο!

#1018   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 07:34

μπηκα στο σαιτ της aramex και γραφει οτι χρεωνει τα μεταφορικα 8.60 EUR για το πρωτο μισο κιλο και για καθε επομενο μισο κιλο 5.40 EUR. . Νομιζω πως ειναι αρκτα τσιμπιμενα. και δεν ξερω ποσα θα μου βγουν για 2 iphone που θελω να φερω, και ακομα δεν διευκρινιζει αν τα μεταφορικα αυτα ειναι με κουριερ η απλο ταχυδρομιο και αν δινει traking number. Ξερει κανεις σε αυτα τι παιζει με την aramex?

τα 2 είναι 1 κιλό 100%

#1019   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2011 - 07:51

παιδιά όσον αφορά την απενεργοποίηση του 3G, μην ανχόνεσται μικρό το κακό..είμαι σίγουρος οτι απο τα πρώτα tweaks στο cydia για το 4S θα είναι και αυτό..!! Εξάλου δεν μου φένεται και τόσο δύσκολο στην υλοποίηση..

#1020   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 08:40

Εχουν να πεσουν υπερογκες χρεωσεις που θα πανε συννεφο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες