Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Θήκη για iPhone 4 & 4s


  • Please log in to reply
1067 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   coldplayer

coldplayer

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Twitter:@NKoukie
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/02/2012 - 20:15

Ναι..οντως..δεν το ειχα ψαξει..δες τις τιμες στο επισημο και συγκρινε τις με αυτες στο μαγαζι απο το skroutz

Αλλα και παλι εχουν ενα χαρτακι με ενα κωδικο που μπορεις να δεις αν ειναι αυθεντικες ή οχι..

Ρωτα στο μαγαζι και αν σου πουν οτι ειναι και τελικα ΔΕΝ ειναι δωστη πισω αλλιως ολα καλα :)


Για εσενα ποιες θηκες πιστευεις οτι αξιζουν?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2,944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/02/2012 - 20:26

Για εσενα ποιες θηκες πιστευεις οτι αξιζουν?



Χμμ η sgp που εχω το δειχνει πιο προσιτο ενω η draco πιο σνομπ ας το πουμε..γενικα η element ειναι καλες αλλα πανακριβες και μπορει να εχεις θεμα με το σημα..ωραιες ειναι και οι vaja που ειναι pouch μολις βρω λεφτα θα παρω μια vaja costum :)

Το ειχα ψαξει αρκετα και ειχα καταληξει σε αυτες που σου ειπα, τωρα το bumper καλο ειναι αλλα αν σου πεσει σε "αγριο" δαπεδο εσπασε οποτε με προσοχη ή τυπου pouch 8)

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 04/02/2012 - 20:27.


#453   Mocker

Mocker

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2012 - 16:09

Παιδια χαιρετω!Λοιπον το σαββατο παω να παρω το μαυρο 4s αλλα θελω προτου το αγορασω να εχω αγορασει θηκη.Θελω την γνωμη σας για τον καλυτερο συνδιασμο!

1)Bumper με screen protector μπρος-πισω?(χωρις να εχω χρησιμοποιησει κατι τετοιο φανταζομαι οτι δεν κανει και πολυ δουλεια)


2)Μεταλλικη/αλουμινιου θηκη με screen protector μπροστα?( προσωπικα ειναι αυτο που θα ηθελα αλλα δεν ξερω αν το σωζει απο τιποτα μια και ειναι πολυ σκληρο υλικο)
Σε αλουμινιου εχω βρει αυτη http://viewitem.eim....0698578478/item

Οποιαδηποτε αλλη προταση ευπροσδεκτη ή οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος!Αν βαζατε και λινκ θα με βοηθουσατε ακομα περισσοτερο!
Ευχαριστω προκαταβολικα!

#454   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/02/2012 - 18:03

Παιδια χαιρετω!Λοιπον το σαββατο παω να παρω το μαυρο 4s αλλα θελω προτου το αγορασω να εχω αγορασει θηκη.Θελω την γνωμη σας για τον καλυτερο συνδιασμο!

1)Bumper με screen protector μπρος-πισω?(χωρις να εχω χρησιμοποιησει κατι τετοιο φανταζομαι οτι δεν κανει και πολυ δουλεια)


2)Μεταλλικη/αλουμινιου θηκη με screen protector μπροστα?( προσωπικα ειναι αυτο που θα ηθελα αλλα δεν ξερω αν το σωζει απο τιποτα μια και ειναι πολυ σκληρο υλικο)
Σε αλουμινιου εχω βρει αυτη http://viewitem.eim....0698578478/item

Οποιαδηποτε αλλη προταση ευπροσδεκτη ή οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος!Αν βαζατε και λινκ θα με βοηθουσατε ακομα περισσοτερο!
Ευχαριστω προκαταβολικα!

Τιποτα απο αυτα τα 2, εαν σε ενδιαφερει κυριως η προστασια, θα σε συμβουλευα θηκη σιλικονης και screen protector μπρος πισω.

Γιατι θήκη σιλικονης κ οχι αλουμινιου, πλαστικη η οποιουδηποτε αλλου υλικου;

Γιατι η σιλικονη απορροφαει τους κραδασμους σε περιπτωση πτωσης (σαν ενα ειδος μαξιλαρακι αρα μεγαλυτερη προστασια) σε αντιθεση
με τα αλλα υλικα που απλα μεταφερουν τους κραδασμους στο κινητο..Κοινως ιδιως σε πτωση δεν προστατευεσαι 100% με αλλα υλικα.

Επισης σου προτεινω να κοιταξεις να εχει ενα μικρο παχος η θηκη στην πλευρα της οθονης στα πλαγια( 0.5 cm περιπου) ετσι ωστε οταν
τοποθετεις το κιν σου αναποδα με την οθονη προς τα κατω να "παταει" πανω σε αυτο το παχος και οχι στην ιδια την οθονη.

Τα screen protectors για ευνοητους λογους (νερο/σκονη/γρατσουνιες απο κλειδια σε τσεπες κ τσαντα κτλ).

Τελος οσο αφορα μαρκα εγω εχω σιλικονης της Belkin( απο ελαστικοτητα ειναι ιδια μετα απο 1μιση χρονο χρησης, εαν σκεφτεσαι οτι μπορει
να χαλαρωσει και ειναι και κορυφαια εταιρια σε θεματα iphone cases/gadgets), ψαχτω λιγο και στο net..


Τελευταία επεξεργασία από: Vaggi, 08/02/2012 - 18:06.


#455   Mocker

Mocker

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2012 - 19:02

Τιποτα απο αυτα τα 2, εαν σε ενδιαφερει κυριως η προστασια, θα σε συμβουλευα θηκη σιλικονης και screen protector μπρος πισω.

Γιατι θήκη σιλικονης κ οχι αλουμινιου, πλαστικη η οποιουδηποτε αλλου υλικου;

Γιατι η σιλικονη απορροφαει τους κραδασμους σε περιπτωση πτωσης (σαν ενα ειδος μαξιλαρακι αρα μεγαλυτερη προστασια) σε αντιθεση
με τα αλλα υλικα που απλα μεταφερουν τους κραδασμους στο κινητο..Κοινως ιδιως σε πτωση δεν προστατευεσαι 100% με αλλα υλικα.

Επισης σου προτεινω να κοιταξεις να εχει ενα μικρο παχος η θηκη στην πλευρα της οθονης στα πλαγια( 0.5 cm περιπου) ετσι ωστε οταν
τοποθετεις το κιν σου αναποδα με την οθονη προς τα κατω να "παταει" πανω σε αυτο το παχος και οχι στην ιδια την οθονη.

Τα screen protectors για ευνοητους λογους (νερο/σκονη/γρατσουνιες απο κλειδια σε τσεπες κ τσαντα κτλ).

Τελος οσο αφορα μαρκα εγω εχω σιλικονης της Belkin( απο ελαστικοτητα ειναι ιδια μετα απο 1μιση χρονο χρησης, εαν σκεφτεσαι οτι μπορει
να χαλαρωσει και ειναι και κορυφαια εταιρια σε θεματα iphone cases/gadgets), ψαχτω λιγο και στο net..


Κοιτα μια και το κινητο προκειται να το κρατησω πολυ καιρο σαφως και κυριο μου μελημα ειναι η προστασια αλλα θελω να φαινεται και ωραιο.
Ποια η γνωμη σου για αυτες εδω για να ξεφυγω απο το αλουμινιο: 1) http://www.egalaxy.g...r-iphone-4.html
2) http://www.egalaxy.g...phone-4-4s.html

Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει θηκη αλουμινιο απ'εξω και σιλικονη επενδυση μεσα ωστε να απορροφα καλυτερα τυχον πτωση?
Οσο για screen protector ποιο μου προτείνεις να αγοράσω?

#456   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/02/2012 - 19:44

Κοιτα μια και το κινητο προκειται να το κρατησω πολυ καιρο σαφως και κυριο μου μελημα ειναι η προστασια αλλα θελω να φαινεται και ωραιο.
Ποια η γνωμη σου για αυτες εδω για να ξεφυγω απο το αλουμινιο: 1) http://www.egalaxy.g...r-iphone-4.html
2) http://www.egalaxy.g...phone-4-4s.html

Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει θηκη αλουμινιο απ'εξω και σιλικονη επενδυση μεσα ωστε να απορροφα καλυτερα τυχον πτωση?
Οσο για screen protector ποιο μου προτείνεις να αγοράσω?

screen protectors belkin χαλαρα ομως.. δεν καταλαβαινεις οτι τα εχεις περασει..(απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν).
Τωρα για τις θηκες που μου προτεινες( περα οτι ειναι απο πολυμερες υλικο το οποιο δεν το συνιστω..)
επειδη αναφερεις και καλο σχεδιασμο περιμενε να σου βρω πια εχω εγω για να καταλαβεις οτι ειναι + ομορφη και σιλικονατη!

#457   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/02/2012 - 19:58

σορρυ εκανα λαθος δεν ειναι της belkin η θηκη μου..( μονο protectors εχω belkin).
Ειναι αυτη ακριβως !

( με την μονη διαφορα τα volume buttons στα πλαγια δεν ειναι τοσο γκουμουτσικα :P ειναι σχεδον flat
διχως να εχουν αυτα τα τεραστια + , - και στην υποδοχη για τον φορτιστη ειναι λιγο πιο αποστρογγυλεμενα
τα χειλη, αν καταλαβαινεις τι εννοω).

Τελευταία επεξεργασία από: Vaggi, 08/02/2012 - 20:03.


#458   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/02/2012 - 20:08

Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει θηκη αλουμινιο απ'εξω και σιλικονη επενδυση μεσα ωστε να απορροφα καλυτερα τυχον πτωση?

Ναι υπαρχουν αρκετες,και ειναι του στυλ μεσα σιλικονη και εξω περιπου σαν bumper απο πλαστικο ή πολυμερες ..
Αλλα για μενα καλυτερα να ειναι ολο σιλικονη, δες την παραπανω που σου λινκαρα να παρεις μια ιδεα την αισθητικη της, αν σου αρεσει κατι σε
αυτο το στυλ..

#459   Mocker

Mocker

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2012 - 20:33

Ναι υπαρχουν αρκετες,και ειναι του στυλ μεσα σιλικονη και εξω περιπου σαν bumper απο πλαστικο ή πολυμερες ..
Αλλα για μενα καλυτερα να ειναι ολο σιλικονη, δες την παραπανω που σου λινκαρα να παρεις μια ιδεα την αισθητικη της, αν σου αρεσει κατι σε
αυτο το στυλ..


Καταρχας θα ακουσω την συμβουλη σου και θα αγορασω belkin screen protector! Τωρα για την θηκη ναι καλη ηταν μου αρεσε αλλα μου φανηκε λιγο απλη θα κοιταξω να την βρω μηπως καταφερω να την δω απο κοντα!Σε ευχαριστω πολυ και ολας!Παραλληλα θα κοιταξω αν καταφερω να συνδυασω μεταλλο με σιλικονη!

#460   mantushai

mantushai

    iPH Enthousiast

  • 366 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/02/2012 - 20:37

παιδια εχει αγορασει κανεις το Glas.t της SGP ?? περιμενω ενα απο βδομαδα και θελω να μαθω αν εχει καποιος και εντυπωσεις. Btw το shipping τις SGP ειναι αθλιο κανει γυρω στις 20 μερες εργασιμες..

#461   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/02/2012 - 22:40

Καταρχας θα ακουσω την συμβουλη σου και θα αγορασω belkin screen protector! Τωρα για την θηκη ναι καλη ηταν μου αρεσε αλλα μου φανηκε λιγο απλη θα κοιταξω να την βρω μηπως καταφερω να την δω απο κοντα!Σε ευχαριστω πολυ και ολας!Παραλληλα θα κοιταξω αν καταφερω να συνδυασω μεταλλο με σιλικονη!

Τιποτα φιλε μου, να 'σαι καλα. χαιρομαι που βοηθησα.

#462   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1,402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/02/2012 - 13:24

Την Puro Clear Cover Black for iPhone 4/4S την έχει κανείς; Είναι καλή; Από προστασία τι λέει; Γρατσουνιέται εύκολα;

#463   jerry007

jerry007

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/02/2012 - 15:25

Καλησπέρα,
Θα πάρω το iPhone 4 από επιδότηση αυτές τις μέρες, και είμαι σε αναζήτηση θήκης. Σκεφτόμουν έναν συνδυασμό bumper και ZAGG Protection shield μπρος/πίσω. Μπορείτε να μου προτείνετε τίποτα; Μου τράβηξε την προσοχή αυτη εδώ, αλλά στο ebay βρίσκω πολλές όχι και τόσο πετυχημένες απομιμίσεις
http://www.fluttersc...num-bumper-case

Τελευταία επεξεργασία από: jerry007, 09/02/2012 - 15:34.


#464   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2,729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2012 - 15:34

Καλησπέρα,
Θα πάρω το iPhone 4 από επιδότηση αυτές τις μέρες, και είμαι σε αναζήτηση θήκης. Σκεφτόμουν έναν συνδυασμό bumper και ZAGG Protection shield μπρος/πίσω. Μπορείτε να μου προτείνετε τίποτα; Μου τράβηξε την προσοχή αυτη εδώ, αλλά στο ebay βρίσκω πολλές απομιμίσεις
http://www.fluttersc...num-bumper-case

Μια χαρα ειναι αυτη που εχουν στο ebay και κανει γυρω στα 10-13 ευρω
εχω παρει εγω
αριστη ποιοτητα και εφαρμογη

#465   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/02/2012 - 15:35

Καλησπέρα,
Θα πάρω το iPhone 4 από επιδότηση αυτές τις μέρες, και είμαι σε αναζήτηση θήκης. Σκεφτόμουν έναν συνδυασμό bumper και ZAGG Protection shield μπρος/πίσω. Μπορείτε να μου προτείνετε τίποτα; Μου τράβηξε την προσοχή αυτη εδώ, αλλά στο ebay βρίσκω πολλές όχι και τόσο πετυχημένες απομιμίσεις
http://www.fluttersc...num-bumper-case


Tις προηγούμενες σελίδες τις είδες? Τόσες θήκες έχει..

Για ζελατίνες καλύτερα να προτιμήσεις της Power Support.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/02/2012 - 15:35.

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες