Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αναγνώριση ονομάτων από το Siri


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/11/2011 - 10:45

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αυτό ίσως βοηθήσει κάπως στην αναγνώριση των επαφών μας από το Siri... :)

Τελευταία επεξεργασία από: KatiaSr, 14/11/2011 - 10:45

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 14/11/2011 - 11:17

Σωστή σκέψη αυτό. Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω

#3   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/11/2011 - 11:25

Αναμένουμε! Εκτός κι αν σε προλάβω! :P

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#4   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 14/11/2011 - 12:03

Αναμένουμε! Εκτός κι αν σε προλάβω! :P


:P Εγώ το μεσημέρι θα το δοκιμάσω μόλις πάω σπίτι γιατί τώρα είμαι στη δουλειά και είμαι ψιλο - πιγμένος

#5   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/11/2011 - 12:19

Παρομοίως! :D

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#6   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 969 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 14:49

δεν δοκιμασα αθτο ακριβως απλα εκανα το εξης εβαλα στο ιδιο πεδιο ονομα και επωνυμο και σαν ονομα εβαλα το ονομα με greekenglish ετσι μολις πεισ πχ για καποιον νικο παπαπδοπουλο σαν ονομα νικ το αναγνωριζει το μονο που δεν εχω καταφερει ακομα ειναι να το κανω να αναγνωριζει παρομοιοσ και greekenglsh για να στειλει μυνημα

#7   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:15

Ανοίξτε μια επαφή και πατήστε edit. Μη. Πειράξετα το όνομα απο τα ελληνικά δεν χρειάζεται. Πήγαιντε κάτω κάτω και πατήστε στο add field. Εμένα έτσι το έχει στο αγγλικά. Εκει Πήγαιντε και συμπληρώστε το Πεδίο ψευδώνυμο. Αν θέλετε πχ να καλέσετε το πατέρα σας Πήγαιντε εκει κ γράψτε dad .. Αυτο ήταν. Οπότε θα του λέτε call dad θα περνει τηλέφωνο. Αν τώρα πχ έχετε φίλους με ψευδωνυμα, Εγώ πχ φωνάζω τη κοπέλα μου μαμου, πήγα εκει στο πεδίο και έγραψα mamu.. Αν παίξετε λίγο μαζί του θα το καταλάβετε. Επίσης γράφει τέλεια μήνυμα στα αγγλικα βάζει εύκολα ξυπνητήρι υπενθυμίσεις κτλ. Τα σπάει αν κ έτσι όπως είναι η μπαταρία προς το παρών τα περισσότερα άχρηστα είναι...

#8   stelos2003

stelos2003

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@stelos2003
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:.ScorpiOn.

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:21

Ανοίξτε μια επαφή και πατήστε edit. Μη. Πειράξετα το όνομα απο τα ελληνικά δεν χρειάζεται. Πήγαιντε κάτω κάτω και πατήστε στο add field. Εμένα έτσι το έχει στο αγγλικά. Εκει Πήγαιντε και συμπληρώστε το Πεδίο ψευδώνυμο. Αν θέλετε πχ να καλέσετε το πατέρα σας Πήγαιντε εκει κ γράψτε dad .. Αυτο ήταν. Οπότε θα του λέτε call dad θα περνει τηλέφωνο. Αν τώρα πχ έχετε φίλους με ψευδωνυμα, Εγώ πχ φωνάζω τη κοπέλα μου μαμου, πήγα εκει στο πεδίο και έγραψα mamu.. Αν παίξετε λίγο μαζί του θα το καταλάβετε. Επίσης γράφει τέλεια μήνυμα στα αγγλικα βάζει εύκολα ξυπνητήρι υπενθυμίσεις κτλ. Τα σπάει αν κ έτσι όπως είναι η μπαταρία προς το παρών τα περισσότερα άχρηστα είναι...


Οσον αφορα τη μπαταρια, την ρυθμιση ζωνης ωρας την εχεις απενεργοποιησει ? (και δεν ενοω μεσα απο ρυθμισης γενικα ημερομηνια και ωρα) Εγω το εκανα χθες και ειδα τεραααααααστια διαφορα στην μπαταρια μου. Αυτη τη στιγμη στη χρηση ειμαι 13 ωρες αναμονη 1μισι ωρα χρηση και 72% μπαταρια..

#9   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:25

Παιδια παντως ειπα δυο τρια ονοματοεπιθετα σημερα που ταχα greeklish, μια χαρα τα βρηκε και πηρε τηλεφωνο, απλα σκοτωσε το pronounciation.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/11/2011 - 17:26

Whatsapp doc?

#10   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:38

Οσον αφορα τη μπαταρια, την ρυθμιση ζωνης ωρας την εχεις απενεργοποιησει ? (και δεν ενοω μεσα απο ρυθμισης γενικα ημερομηνια και ωρα) Εγω το εκανα χθες και ειδα τεραααααααστια διαφορα στην μπαταρια μου. Αυτη τη στιγμη στη χρηση ειμαι 13 ωρες αναμονη 1μισι ωρα χρηση και 72% μπαταρια..


Απο που να το απενεργοποιησω γιατι δεν καταλαβα καλα τι εννοεις?
Αν εννοεις απο τα location service..Ουτως η αλλως κλειστα τα εχω..

Τελευταία επεξεργασία από: puzzle, 19/11/2011 - 18:45


#11   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:42

Απο που να το απενεργοποιησω γιατι δεν καταλαβα καλα τι εννοεις?



Μαλλον εννοεί να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ανίχνευση ζώνης ώρας η κατι τετοιο (δεν ξέρω πως λέγεται στα ελληνικα)
Whatsapp doc?

#12   Godlike

Godlike

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:43

Μαλλον εννοεί να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ανίχνευση ζώνης ώρας η κατι τετοιο (δεν ξέρω πως λέγεται στα ελληνικα)

Κατάλαβε το ΤΙ.. Αυτό που ρώτησε είναι απο ΠΟΥ...

#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:45

Κατάλαβε το ΤΙ.. Αυτό που ρώτησε είναι απο ΠΟΥ...



ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ απο Ρυθμίσεις, Γενικά , Ώρα και Ημερομηνία, Αυτόματη κατι κατι ώρας ΟΦΦ.


Δεν είναι δυσκολο, λιγο κοινή λογική θέλει. Μονο σε ενα σημείο στις ρυθμίσεις λεει για ωρα.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/11/2011 - 18:45

Whatsapp doc?

#14   Godlike

Godlike

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:48

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ απο Ρυθμίσεις, Γενικά , Ώρα και Ημερομηνία, Αυτόματη κατι κατι ώρας ΟΦΦ.


Δεν είναι δυσκολο, λιγο κοινή λογική θέλει. Μονο σε ενα σημείο στις ρυθμίσεις λεει για ωρα.

Μάλλον δεν διαβάζεις ολόκληρο το πόστ πριν απαντήσεις ε? Για δες ξανά...

Οσον αφορα τη μπαταρια, την ρυθμιση ζωνης ωρας την εχεις απενεργοποιησει ? (και δεν ενοω μεσα απο ρυθμισης γενικα ημερομηνια και ωρα) Εγω το εκανα χθες και ειδα τεραααααααστια διαφορα στην μπαταρια μου. Αυτη τη στιγμη στη χρηση ειμαι 13 ωρες αναμονη 1μισι ωρα χρηση και 72% μπαταρια..



#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:49

Μάλλον δεν διαβάζεις ολόκληρο το πόστ πριν απαντήσεις ε? Για δες ξανά...



Κανω retract και ψάχνω να δω για που λέει. Μισο.



EDIT:

"Setting Time Zone" is found under Settings/Location Services/System Services.


http://news.cnet.com...may-be-culprit/


Mπορεί να μην διάβασα καλά το ποστ, αλλα ξερω να κάνω μονη μου σερτς τουλάχιστον. :)


To κλεισα. Αντε να δούμε τι διαφορά θα έχει.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/11/2011 - 18:53

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες