Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αναγνώριση ονομάτων από το Siri


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   stelos2003

stelos2003

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@stelos2003
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:.ScorpiOn.

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:53

Μαριλινα αλλο εννοω εγω.. Στις υπηρεσιες τοποθεσιας και ας ειναι κλειστες, ανοιξε τες πηγαιντε κατω κατω που λεει υπηρεσιες συστηματος απενεργοποιηστε την ρυθμιση ζωνης ωρας και ξανα κλειστε τις υπηρεσιες τοποθεσιας.. Θα δειτε μεγαλη διαφορα στην μπαταρια.. και κλειστες να ηταν οι υπηρεσιες τοποθεσιας αυτο λειτουργουσε καιγοντας μπαταρια.. :) πειτε μου εντυπωσεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:54

Επειδη το εψαξα δεν εννοουσε αυτο το παιδι..
εννοουσε τα location service - system services- και εκει να κλεισεις το setting time zone. Σε εμενα ομως δεν νομιζω να παιζει ρολο γιατι παντα κλειστα τα εχω τα location serice.

#18   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:00

Μαριλινα αλλο εννοω εγω.. Στις υπηρεσιες τοποθεσιας και ας ειναι κλειστες, ανοιξε τες πηγαιντε κατω κατω που λεει υπηρεσιες συστηματος απενεργοποιηστε την ρυθμιση ζωνης ωρας και ξανα κλειστε τις υπηρεσιες τοποθεσιας.. Θα δειτε μεγαλη διαφορα στην μπαταρια.. και κλειστες να ηταν οι υπηρεσιες τοποθεσιας αυτο λειτουργουσε καιγοντας μπαταρια.. :) πειτε μου εντυπωσεις

Ναι αλλα αν τα κλεισουμε αναφέρει οτι δεν θα μπορουμε να εντοπίσουμε το iphone στο gps ..??

#19   Godlike

Godlike

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:16

Mπορεί να μην διάβασα καλά το ποστ, αλλα ξερω να κάνω μονη μου σερτς τουλάχιστον. :)

Να μου το δείξεις και εμένα αυτό το ΣΕΡΤΣ μιας και το μεταπτυχιακό στην πληροφορική που έχω δεν μου έδωσε την δυνατότητα να μάθω κάτι τέτοιο.. Ελπίζω όμως να μου το δείξεις σωστά και όχι σαν αυτό που έκανες τώρα και βρήκες άλλα αντ'άλλων.. Τέσπα. Θέλω να καταλήξω στο ότι καλό είναι να περιμένουμε να απαντήσει και να εξηγήσει ο άλλος αυτό που λέει πριν πούμε την εξυπνάδα μας χωρίς καν να γνωρίζουμε για τι μιλάει. Γιατί έτσι θα καταλήξουμε να έχουμε 3000 πόστς από τα οποία τα 2990 να είναι σπαμ.

#20   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:19

Έλεος! Για άλλο ζήτημα είναι αυτό το θέμα, στην ώρα καταλήξαμε!!!

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#21   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:22

Μαριλινα αλλο εννοω εγω.. Στις υπηρεσιες τοποθεσιας και ας ειναι κλειστες, ανοιξε τες πηγαιντε κατω κατω που λεει υπηρεσιες συστηματος απενεργοποιηστε την ρυθμιση ζωνης ωρας και ξανα κλειστε τις υπηρεσιες τοποθεσιας.. Θα δειτε μεγαλη διαφορα στην μπαταρια.. και κλειστες να ηταν οι υπηρεσιες τοποθεσιας αυτο λειτουργουσε καιγοντας μπαταρια.. :) πειτε μου εντυπωσεις



Ναι παιδί μου το κατάλαβα, δεν διάβασα καλά το ποστ, ζητώ συγνώμη.

Το βρήκα αυτό που λές (αν και για να το βρώ επρεπε να ενεργοποιήσω τις υπηρεσίες τοποθεσίας τις οποίες έχω παντα κλειστές εκτος αν χρειάζονται για κάτι), αλλα αποτι είδα παρόλο που ήταν κλειστές, το βελάκι ηταν μωβ δίπλα στην ζώνη ώρας οποτε μάλλον το χρησιμοποιεί.

Το κλεισα τωρα, αντε να δούμε τι θα γίνει με τη μπαταρία (αν και δεν είναι και σουπερ τραγική).
Whatsapp doc?

#22   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:23

Να μου το δείξεις και εμένα αυτό το ΣΕΡΤΣ μιας και το μεταπτυχιακό στην πληροφορική που έχω δεν μου έδωσε την δυνατότητα να μάθω κάτι τέτοιο.. Ελπίζω όμως να μου το δείξεις σωστά και όχι σαν αυτό που έκανες τώρα και βρήκες άλλα αντ'άλλων.. Τέσπα. Θέλω να καταλήξω στο ότι καλό είναι να περιμένουμε να απαντήσει και να εξηγήσει ο άλλος αυτό που λέει πριν πούμε την εξυπνάδα μας χωρίς καν να γνωρίζουμε για τι μιλάει. Γιατί έτσι θα καταλήξουμε να έχουμε 3000 πόστς από τα οποία τα 2990 να είναι σπαμ.



Ε εντάξει δεν είναι σπαμ να απαντάω σε μια ερώτηση (οκ το διάβασα λάθος, απάντησα, βρίσκοντας αυτό για το οποίο ρώτησε το παιδί, δηλαδή το που είναι εκείνο που πρέπει να απενεργοποιηθεί).

Σπαμ δεν ήταν αυτό. Σπαμ είναι αυτό που τρώμε απο την κονσέρβα.

Και πάρε και +1 απο μένα επειδή έχεις και μεταπτυχιακό στην πληροφορική! Δυστυχώς μεταπτυχιακό έχω μόνο στο πιάνο performance. ::)
Whatsapp doc?

#23   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:37

χαχα marilina δεν πιάνεσαι μιλαμε ...

#24   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 21:22

Παιδια τελικα υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε η siri να αναγνώριση ονόματα επαφών ?


Send from my IPad 2 using tapatalk!

#25   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 21:51

Παιδια τελικα υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε η siri να αναγνώριση ονόματα επαφών ?


Send from my IPad 2 using tapatalk!

Αν δεν κανείς πλάκα νομίζω αναφέρεται στο πρώτο πόστ όπως ανέφερα κ εγώ ένα εύκολο τροπο μέσω nickname.

#26   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 22:31

Τα είδα αυτα αλλα δεν βλέπω κάποιο αξιόπιστο αποτέλεσμα....εκτός αν δεν κάνω κάτι εγω σωστα!...αυτο που έβαλες εσύ ήταν ένα απλό ψευδώνυμο , εγω λέω για ονοματεπώνυμο!


Send from my IPad 2 using tapatalk!

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 19/11/2011 - 22:34


#27   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 22:45

Τα είδα αυτα αλλα δεν βλέπω κάποιο αξιόπιστο αποτέλεσμα....εκτός αν δεν κάνω κάτι εγω σωστα!...αυτο που έβαλες εσύ ήταν ένα απλό ψευδώνυμο , εγω λέω για ονοματεπώνυμο!


Send from my IPad 2 using tapatalk!

Σημερα πηρα δυο τηλεφωνα, ειπα ας πουμε call Eleni Skalimi, μια χαρα το πιασε, απλα το επωνυμο το τονισε αλλα αντι αλλων.


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)



και πριν ρωτήσετε κάτι, κάντε κι εναΑναρτημένη εικόνα
Whatsapp doc?

#28   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 22:47

Εγω είπα το ονοματεπώνυμο ενός φίλου μου και μόνο που δεν πήρε τηλέφωνο την NASA!


Send from my IPad 2 using tapatalk!

#29   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 22:48

Εγω είπα το ονοματεπώνυμο ενός φίλου μου και μόνο που δεν πήρε τηλέφωνο την NASA!


Send from my IPad 2 using tapatalk!


Ε ενταξει αμα το πες με καμια περιεργη προφορα τι να σου πω.....λολ

Ο γιος μου 5μχρονων (ελληνοαμερικανακι με τελεια αγγλικα) ειπε στη Σιρι χτες message denny dad i love you come tuck me in και το βγαλε και το στειλε τζαμι.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/11/2011 - 22:49

Whatsapp doc?

#30   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 22:53

Λες;;;😄....ΟΠΑ!! Για τα ονοματεπώνυμα είπαμε δεν πιάνει .....τις εντολές τις πιάνει κανονικα!!


Send from my IPad 2 using tapatalk!

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 19/11/2011 - 22:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες