Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5.0.2 την επόμενη βδομάδα, iOS 5.1 με σημαντικές βελτιώσεις στο Siri (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
86 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 17/11/2011 - 00:45

Για πες μας, τι αλλο φταιει?

Ο Α5 , το 3g που μένει μόνιμα ανοιχτό. Ελπίζω να σε κάλυψα. Και είμαι κάτοχος 4s to οποίο κρατάει λιγότερο από το 4 που πούλησα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2011 - 00:46

Μα το ιδιο λέμε. Δες πόσα προβληματα υπάρχουν με το 4S.

Για το iOS 5 δε στο συζητάω.. Όταν βγηκε ήταν ακομα Beta.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2011 - 00:46

Φίλε μου, εγώ βλέπω ότι τελευταία η apple δεν έχει να προσφέρει τίποτα το ενδιαφέρον.

Περιμέναμε ένα νέο, καινοτόμο λειτουργικό και μας έδωσε το ios 5 με notification center κλεμένο από το android και κάποια ακόμα πραγματάκια κλεμένα από το cydia. Ακόμα και το siri (που υποτίθεται ότι είναι η μεγάλη καινοτομία) υπάρχει εδώ και χρόνια σε άλλα λειτουργικά.

Περιμέναμε το νέο iphone και μας έδωσε το ίδιο μοντέλο που είχε δώσει πριν από ενάμιση χρόνο, με βελτιωμένο επεξεργαστή και κάμερα.

Κρίμα γιατί αυτή η εταιρία μας είχε καλομάθει (ή κακομάθει αν προτιμάς) και πλέον μας απογοητεύει...


Μα το ιδιο λέμε. Δες πόσα προβληματα υπάρχουν με το 4S.

Για το iOS 5 δε στο συζητάω.. Όταν βγηκε ήταν ακομα Beta.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 17/11/2011 - 00:47

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#34   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/11/2011 - 00:54

Μα το ιδιο λέμε. Δες πόσα προβληματα υπάρχουν με το 4S.

Για το iOS 5 δε στο συζητάω.. Όταν βγηκε ήταν ακομα Beta.



Μα δεν το είπα σαν αντίλογο. Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες.

Είχε ενάμιση χρόνο για να ετοιμάσει το νέο iphone και το νέο ios και όλοι βλέπουμε τι κατάφερε !!

Πραγματικά απορώ που ακόμα πουλάει σαν τρελλή...

#35   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 17/11/2011 - 00:59

Δε μπορει, θα διορθωθει το πραγμα με το θεμα της μπαταριας...

#36   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 00:59

εγω με 4S και 5.0 ειμαι απο προχθες το βραδυ εως σημερα το μεσημερι μια χαρα απο μπαταρια... και μαλλον θα περιμενω εδω το untethered και μετα αναβαθμιση .. αλλα και ενα tethered δεν θα με χαλαγε καθολου ... ειδικα με tο semi untethered ειμαι μια χαρα ....

Φίλε μου έχεις σπασμένο iPhone 4s γιατί το semi λέει ότι δεν είναι?

#37   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:00

Και εγώ με iPhone 4s μια χαρά είμαι από μπαταρια

#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:02

Μα δεν το είπα σαν αντίλογο. Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες.

Είχε ενάμιση χρόνο για να ετοιμάσει το νέο iphone και το νέο ios και όλοι βλέπουμε τι κατάφερε !!

Πραγματικά απορώ που ακόμα πουλάει σαν τρελλή...


Και θα συνεχίσει να πουλάει.. Έχει γινει μοδα πλέον. Και η κουτση Μαρια έχει iPhone.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.012 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:03

Ο Α5 , το 3g που μένει μόνιμα ανοιχτό. Ελπίζω να σε κάλυψα. Και είμαι κάτοχος 4s to οποίο κρατάει λιγότερο από το 4 που πούλησα.


Φιλε Αυγουστη μάλλον δεν γνωρίζεις οτι ένας γρήγορος επεξεργαστής έχει το πλεονέκτημα του race to sleep, τη δυνατότητα δηλαδή να πραγματοποιήσει πιο γρήγορα μια διεργασία και να μπει μετά σε sleep μειώνοντας την ενέργεια που απαιτεί συγκρινόμενος με έναν πιο αργό επεξεργαστή που θα χρειαστεί να λειτουργήσει περισσότερη ώρα για να πραγματοποιήσει την ίδια εργασία. *CarpeNoctum

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#40   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:05

Φίλε μου, εγώ βλέπω ότι τελευταία η apple δεν έχει να προσφέρει τίποτα το ενδιαφέρον.Περιμέναμε ένα νέο, καινοτόμο λειτουργικό και μας έδωσε το ios 5 με notification center κλεμένο από το android και κάποια ακόμα πραγματάκια κλεμένα από το cydia. Ακόμα και το siri (που υποτίθεται ότι είναι η μεγάλη καινοτομία) υπάρχει εδώ και χρόνια σε άλλα λειτουργικά.Περιμέναμε το νέο iphone και μας έδωσε το ίδιο μοντέλο που είχε δώσει πριν από ενάμιση χρόνο, με βελτιωμένο επεξεργαστή και κάμερα.Κρίμα γιατί αυτή η εταιρία μας είχε καλομάθει (ή κακομάθει αν προτιμάς) και πλέον μας απογοητεύει...

στα αληθεια περιμενες νεο σχεδιασμο?
και τοσες θηκες stand docks κτλ τι θα τα κανανε?
θα τα κραταγανε για το 8ρι που ισως το αγορασει κανεις?

μια χαρα ειναι το κινητακι σαν συσκευη..
σαν ios συμφωνω μαζι σου πολη φασαρια για το τιποτα

#41   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:09

Φιλε Αυγουστη μάλλον δεν γνωρίζεις οτι ένας γρήγορος επεξεργαστής έχει το πλεονέκτημα του race to sleep, τη δυνατότητα δηλαδή να πραγματοποιήσει πιο γρήγορα μια διεργασία και να μπει μετά σε sleep μειώνοντας την ενέργεια που απαιτεί συγκρινόμενος με έναν πιο αργό επεξεργαστή που θα χρειαστεί να λειτουργήσει περισσότερη ώρα για να πραγματοποιήσει την ίδια εργασία. *CarpeNoctum


Παιδια οταν αυξανονται οι πυρηνες και τα mhz (το δευτερο δεν μας αφορα για Iphone ακομα) αυξανεται το TDP οποτε ρουφιεται και η μπαταρια. Και ο επεξεργαστης του απλου 4αριου ριχνει mhz οταν δεν απαιτειται υψηλος φορτος (δε μιλαω για sleep mode) To 4s θα εχει ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ μειωμενη αυτονομια καθως εχει την ιδια μπαταρια με το 4αρι.

Με τη λογικη σου (που αποδεδειγμενα δε στεκει) αν το Iphone ειχε dual core στα 3ghz θα κραταγε 5 μερες αυτονομια με χρηση :lol:

#42   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:10

Παιδια οταν αυξανονται οι πυρηνες και τα mhz (το δευτερο δεν μας αφορα για Iphone ακομα) αυξανεται το TDP οποτε ρουφιεται και η μπαταρια. Και ο επεξεργαστης του απλου 4αριου ριχνει mhz οταν δεν απαιτειται υψηλος φορτος (δε μιλαω για sleep mode) To 4s θα εχει ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ μειωμενη αυτονομια καθως εχει την ιδια μπαταρια με το 4αρι.

Με τη λογικη σου (που αποδεδειγμενα δε στεκει) αν το Iphone ειχε dual core στα 3ghz θα κραταγε 5 μερες αυτονομια με χρηση :lol:

καλο!!!!χαχαχαχαχ με τεντωσες στο γελιο 5 μερες αυτονομια χααχχαχχαχαχα

#43   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:12

καλο!!!!χαχαχαχαχ με τεντωσες στο γελιο 5 μερες αυτονομια χααχχαχχαχαχα


:)

#44   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.012 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:14

Παιδια οταν αυξανονται οι πυρηνες και τα mhz (το δευτερο δεν μας αφορα για Iphone ακομα) αυξανεται το TDP οποτε ρουφιεται και η μπαταρια. Και ο επεξεργαστης του απλου 4αριου ριχνει mhz οταν δεν απαιτειται υψηλος φορτος (δε μιλαω για sleep mode) To 4s θα εχει ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ μειωμενη αυτονομια καθως εχει την ιδια μπαταρια με το 4αρι.

Με τη λογικη σου (που αποδεδειγμενα δε στεκει) αν το Iphone ειχε dual core στα 3ghz θα κραταγε 5 μερες αυτονομια με χρηση :lol:

Αν εχεις χρονο διαβασε την αναλυση του Anandtech σε αυτο το θεμα
http://www.anandtech...-att-verizon/15

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#45   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 01:16

Παιδια οταν αυξανονται οι πυρηνες και τα mhz (το δευτερο δεν μας αφορα για Iphone ακομα) αυξανεται το TDP οποτε ρουφιεται και η μπαταρια. Και ο επεξεργαστης του απλου 4αριου ριχνει mhz οταν δεν απαιτειται υψηλος φορτος (δε μιλαω για sleep mode) To 4s θα εχει ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ μειωμενη αυτονομια καθως εχει την ιδια μπαταρια με το 4αρι. Με τη λογικη σου (που αποδεδειγμενα δε στεκει) αν το Iphone ειχε dual core στα 3ghz θα κραταγε 5 μερες αυτονομια με χρηση :lol:



οχι απαραιτητα
να ενα παραδειγμα
τι μπορει να καει η τεχνολογια

αν δεν ηταν αυτο το φορουμ θα νομιζα οτι μιλαγες για x86 αρχιτεκτονικη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες