Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

Οδηγός iCloud σε Windows XP


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   djgoli

djgoli

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2011 - 13:10

Λοιπον παιδια θα σας τα πω απλα και συντομα γιατι βαριεμαι να ξαναγραφω ιστοριες κρασαρε πριν ο μπροουσερ και το γραφω απο την αρχη το τοπικ :P

Οπως πολυ ισως θα γνωριζετε το icloud δεν ειναι συμβατο με τα windows xp αλλα βρεθηκε τροπος για να το εγκαταστησουμε εμεις που δεν εχουμε αναβαθμισει ακομα σε νεοτερες εκδοσεις windows

ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ PHOTOSTREAM !!!

Βημα βημα λοιπον η διαδικασια

1.κατεβαζουμε το icloud κανονικα απο την σελιδα της apple

2.Αφου κατεβει το αρχειο χρησιμοποιοντας το winrar το κανουμε αποσυμπιεση

3.Στα αρχεια που θα αποσυμπιεστουν χρησιμοποιωντας το επιλεγουμε το icloud.exe για 32μπιτ η icloud64 για 64μπιτ και αφου κατεβασουμε το orca file editor παταμε δεξι κλικ και edit with orca.

4.Στο παραθυρο που θα ανοιξει επιλεγουμε στην αριστερη στηλη την καρτελα launch conditions και μετα στα δεξια κανουμε δεξι κλικ στην δευτερη σειρα που λεει VersionNT και παταμε cut row .

5. Aποθηκευστε το αρχειο και τρεξτε για να κανετε την εγκατασταση

Εχω ετοιμα τα αρχεια για οποιον θελει εδω

Ελιπιζω να βοηθησει αρκετους :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/12/2011 - 13:19

και πιστευα οτι ημουν ο τελευταιος ελληνας που ειχα ακομα xp.. πριν τα αναβαθμισω πριν κανα μηνα σε 7..ΠΑντως φιλε αν εχεις καλο μηχανημα τα xp περιοριζουν την ισχυ σου.. Τα windows 7 καμια σχεση γρηγορα, αποδοτικοτερα κατα πολυ ( μερα με νυχτα) και πολλα συν που δεν χωρανε σε 1 post..Μονο κ μονο τα καινουρια παιχνιδια δεν παιζουν σε xp τα λεει ολα..εννοω οτι ειχα game που στα xp σερνοταν.. και με το ιδιο μηχανημα στα 7 παει ΣΦΑΙΡΑ! θα σε συμβουλευα να τα αναβαθμισεις.. και θα με θυμιθεις..



#3   djgoli

djgoli

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2011 - 13:21

και πιστευα οτι ημουν ο τελευταιος ελληνας που ειχα ακομα xp.. πριν τα αναβαθμισω πριν κανα μηνα σε 7..ΠΑντως φιλε αν εχεις καλο μηχανημα τα xp περιοριζουν την ισχυ σου.. Τα windows 7 καμια σχεση γρηγορα, αποδοτικοτερα κατα πολυ ( μερα με νυχτα) και πολλα συν που δεν χωρανε σε 1 post..Μονο κ μονο τα καινουρια παιχνιδια δεν παιζουν σε xp τα λεει ολα..εννοω οτι ειχα game που στα xp σερνοταν.. και με το ιδιο μηχανημα στα 7 παει ΣΦΑΙΡΑ! θα σε συμβουλευα να τα αναβαθμισεις.. και θα με θυμιθεις..

Φιλε μου το ξερω και εχω αναβαθμισει εδω και πολυ καιρο απλα εχω και pc που εχουν ακομα xp και ηθελα να εχω προσβαση και απο εκει γι αυτο το εψαξα :rolleyes: σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου παντως

#4   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/12/2011 - 11:15

Φιλε μου το ξερω και εχω αναβαθμισει εδω και πολυ καιρο απλα εχω και pc που εχουν ακομα xp και ηθελα να εχω προσβαση και απο εκει γι αυτο το εψαξα :rolleyes: σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου παντως

Τιποτα να 'σαι καλα χεχ :)

#5   SCORPHIE29

SCORPHIE29

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2011 - 18:43

Το κάνω.. Κατεβαζω το ιcloud
Και τοτο κάνω extract και μου βλάψει αυτο @.
Τα χρ μου έιναι 86 service pack 3
Υπάρχει καμία λύση;;

Συνημμένα αρχεία






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες