Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

αγορά μεταχειρισμένου iphone τι πρέπει να προσέξουμε?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   zogos

zogos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:07

μια ερώτηση θέλω να κάνω...όταν αγοράζεις ένα iphone μεταχειρισμένο πια είναι τα πράματα που πρέπει να κοιτάξεις τα βασικά...ας πούμε p.x γρατσουνιές στο screen

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:08

Το πρώτο πρώτο είναι αν είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο...Τα υπόλοιπα έπονται...

Αναρτημένη εικόνα


#3   internetcity

internetcity

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:10

Αυτο που θα ελεγα εγω να δεις ειναι wifi , camera και δονηση με το κουμπι στο πλαι και κανε και μια κληση σε ενα κολητο να δεις αν σε ακουει

#4   zogos

zogos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:10

Το πρώτο πρώτο είναι αν είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο...Τα υπόλοιπα έπονται...

όταν εννοείς αν είναι κλειδωμένο σε κάποιον κάτοχο dld? αν μπορέσεις να με βοηθήσεις γιατί δεν το έπιασα

#5   anton

anton

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:10

δηλαδη φιλε μου τι εννοεισ κλειδωμενο σε παροχο?

#6   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:11

Πολλά πράγματα πρέπει να κοιτάξεις! Μπορείς να πάρεις ένα κινέζικο και ένα iphone και να τα συγκρίνεις! Έτσι μόνο θα είσαι σίγουρος γι'αυτό που αγοράζεις...!

#7   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:13

Υπάρχουν iphone από εξωτερικό που λειτουργούν μόνο με μια εταιρία,αυτή που το πούλησε στον πρώτο κάτοχο.Αυτό εννοώ.Και μετά για να ξεκλειδώσει θες ολόκληρη διαδικασία...Για την περίπτωση να είναι κινέζικο προφανώς και πρέπει να είναι πολύ προσεχτικός..

Αναρτημένη εικόνα


#8   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:14

δηλαδη φιλε μου τι εννοεισ κλειδωμενο σε παροχο?

Εννοει αν το παρεις και ειναι απο εξωτερικο και κλειδωμενο σε παροχο εξωτερικου μπορει αυτος που θα στο πουλησει να τοχει ξεκλειδωσει και εσυ επειδη δεν ξερεις να το κανεις αναβαθμιση μεσω ιτουνς στο τελευταιο ιος και να το κλειδωσεις και να μην ξεκλειδωνει μετα.

Θελουν προσοχη τα τηλεφωνα εξωτερικου


Σταλμενο από τον προ-προπάππου του 4s (iPhone 2G)
Whatsapp doc?

#9   zogos

zogos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:15

τώρα που θα αγοράσω iphone θα είναι το πρώτο μου "γιαφτο" κα έχω βρει δυο παιδιά που μου "πολανε" ο ένας 150 ευρώ και ο άλλος 100 αλλα αυτός που μου δίνη 150 ευρώ τον "επιστεβομε" επειδή vgnenoume συχνά μαζί και βλέπω πως χειρίζεται το κινητό ενώ ο άλλος θα μου δόση την συσκευή μονο χωρίς ακουστικά χωρίς κουτί χωρίς tpt "γιαφτο"...αλλα το παιδί που το δίνη 150 το κινητό του είναι από αμερική και του αλλουνού δη ξέρω ακόμα "γιαφτο" κάνω κάτι τέτοια περίεργα post με κάτι τέτοιες ερώτησης :) συγγνώμη αν είναι ερώτησης που έχουν 1000 απαντηθεί

#10   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:17

για ποια συσκευη αναφερεσαι σε αυτα τα χρηματα... ???

#11   niklakis

niklakis

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Twitter:@Nick_Bourlai
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:niklakis2

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:19

τώρα που θα αγοράσω iphone θα είναι το πρώτο μου "γιαφτο" κα έχω βρει δυο παιδιά που μου "πολανε" ο ένας 150 ευρώ και ο άλλος 100 αλλα αυτός που μου δίνη 150 ευρώ τον "επιστεβομε" επειδή vgnenoume συχνά μαζί και βλέπω πως χειρίζεται το κινητό ενώ ο άλλος θα μου δόση την συσκευή μονο χωρίς ακουστικά χωρίς κουτί χωρίς tpt "γιαφτο"...αλλα το παιδί που το δίνη 150 το κινητό του είναι από αμερική και του αλλουνού δη ξέρω ακόμα "γιαφτο" κάνω κάτι τέτοια περίεργα post με κάτι τέτοιες ερώτησης :) συγγνώμη αν είναι ερώτησης που έχουν 1000 απαντηθεί

δεν θελω να φανω καχυποπτος αλλα δεν ειναι λιγο περιεργο να σου πουλανε ενα iphone me 100-150 euro για σκεψου το καλα πριν κανεις αυτη την κινηση . φιλακα παντα

#12   zogos

zogos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:19

Εννοει αν το παρεις και ειναι απο εξωτερικο και κλειδωμενο σε παροχο εξωτερικου μπορει αυτος που θα στο πουλησει να τοχει ξεκλειδωσει και εσυ επειδη δεν ξερεις να το κανεις αναβαθμιση μεσω ιτουνς στο τελευταιο ιος και να το κλειδωσεις και να μην ξεκλειδωνει μετα.

Θελουν προσοχη τα τηλεφωνα εξωτερικου


Σταλμενο από τον προ-προπάππου του 4s (iPhone 2G)

nai to ena paidi pou poulaei iphone apo to eksoteriko mou ipe oti to exei kani unlock kai jailbreak kai to exei se 4.3.1 nomizo ekdosi kai dn to kani alo update afto....ksero mono kai ine poli kali katastasi....epidi me to paidi vgename kai to evlepa to kinito

#13   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:20

Για να στο δίνει τόσο είναι iphone 3GS και locked μάλλον...Έπεσα μέσα στο μοντέλο;

ΥΓ.Μην γράφεις greeklish.Επίσης αν το έχει κάνει unlock ξεχνάς τα update από εδώ και πέρα..Μένεις εκεί κι όταν το συνδέσεις σε pc δεν το κάνεις ποτέ update...Γιατί μετά θα έχεις ένα ωραίο ipod.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 15/12/2011 - 00:21

Αναρτημένη εικόνα


#14   zogos

zogos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:22

δεν θελω να φανω καχυποπτος αλλα δεν ειναι λιγο περιεργο να σου πουλανε ενα iphone me 100-150 euro για σκεψου το καλα πριν κανεις αυτη την κινηση . φιλακα παντα

το παιδί που μου πουλάει το iphone με 150 ευρώ τον ξέρω είναι γνωστός μου και μου έκανε τιμή και το έχω di πως χρησιμοποιεί το κινητό "ασπουμε" gt βγαίνουμε συχνά "γιαφτο" και άσε που θα μου δόση με το κουτί του και όλα τα υπόλοιπα ακουστικά φορτιστεί καλώδιο και ένα case...ενώ ο άλλος θα "μουδοσι" μονο τι συσκευή.....(αλλα το θέμα είναι αυτό που είναι 150 ευρώ είναι αμερικανικο και το άλλο που είναι 100 ευρώ είναι νομίζω ελληνικό και μου είπε ένα παιδί για να μου το δίνη 100 ευρώ πρέπει να είναι κλεμμένο και να μου δίνη μονο την συσκευή χωρίς τα υπόλοιπα)

#15   anton

anton

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2011 - 00:23

καιεγω θα παρω αυριο ενα αγγλικο με gevey sim στην 4.3.3 και δεν πρεπει να το κανω update με ειπε,ισχυει αυτο?με βαλατε σε σκεψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)