Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

GPS Navigation for iPhone 3GS


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vazelos

vazelos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 17:30

Καλησπέρα σε όλους.
Είχα το NAVIGON σε 3G συσκευή και ομολογώ πως τα μόνα προβληματάκια που παρατήρησα ήταν τα εξής?
Εξωτερικο ήταν απλά τέλειο
Ελλάδα πρόβλημα με το τελικό ς, κάποιες αργοπορίες στο ξεκίνημα της εφαρμογής και μέχρι να σε εντοπίσει και τέλος δε ήταν παρα πολύ καλά ενημερωμένο στην Αττική σε κάποια σημεία.

IGO My Way δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ
Η διαφορά τους είναι 10 ευρω γιατί με ενδιαφέρουν και κάποιες χώρες του εξωτερικού

Αραγε υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει δοκιμάσει και τα 2 και έχει συγκριτική άποψη?
Στο itunes customer reviews διαβάζω και στα 2 από χρήστες πως είναι τέλεια άρα πως μπορώ να επιλέξω?
Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:19

έχεις jb κινητό; Αν ναι θα σου πρότεινα να κατεβάσεις και τα 2 σπασμένα, να τα δοκιμάσεις και τελικά να αγοράσεις αυτό που θα ικανοποιήσει καλύτερα ε σ έ ν α και όχι κάποιον άλλον που μπορεί να έχει άλλες απαιτήσεις από το πρόγραμμα πχ καλύτερη κάλυψη μιας περιοχής σε σχέση με κάποια άλλη. ΠΧ εγώ προτιμώ το Sygic.

Διάβασε και αυτό

http://www.iphonehel...__fromsearch__1

αν θες να πάρεις γνώμες.

#3   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:28

Μια ερωτηση να κανω αν και λιγο ασχετη με το θεμα. Το traffic υποστηριζουνε καποια προγραμματα θελει internet για να μας το δειξει?

#4   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:38

Οχι!

Καμμιά εταιρία στην Ελλάδα δε το υποστηρίζει!

#5   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:43

Μου την δινει που ειμαστε σε ολα απεξω...απο movies kai tvshows στο itunes μεχρι μια υπηρεσια στο GPS....pffff

#6   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:36

γιατι οντος παντα ειμαστε στην απ εξω?δεν μπορουν να κανουν κατι και για μας?

#7   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:40

Δεν χρειαζετε να κανουν τιποτα απολυτως.

Απλα γιατι οπου και να πας απλα ξερεις απο πριν οτι θα γινετε χαμος!Τι το χρεαζεστε το traffic?
Οι Ελληνες ειναι χρονια μπροστα!Εξυππηρετουν ακομα και τις εταιριες λογισμικου gps, επισης η μεθοδος του traffic σε εμας υπαρχει απο την στιγμη που το πρωτο αυτοκινητο στην χωρα εβαλε μπρος για πρωτη φορα!

#8   alexsoul

alexsoul

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2009 - 14:50

εγκυκλοπαιδικα παντα για δειτε αυτο
RoqyGPS Connects External Bluetooth GPS to Your iPhone
καντε ενα google search
σκιζει για οσους εχουν εξωτερικα gps bluetooth modules
δε ξερω αν επιτρεπεται λινκακι δειτε το στο iClarified
γυρω στις 28-30 Σεπτεμβρη βγαίνει

#9   geeksada

geeksada

    Member

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2009 - 11:29

Βγήκε σήμερα!

http://www.roqy-blue...et/roqyGPS.html

#10   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/11/2009 - 18:14

Μάγκες αν δουλεύει αυτό και μπορέσω να χρησιμοποιήσω το 3GS μου με το Holux GPS Bluetooth receiver μου, τότε σώθηκα εγώ προσωπικά! Γιατί έχω γαλλικό αυτοκίνητο (Citroen C4), οπότε και ισοθερμικό τζάμι, οπότε και πρόβλημα με το σήμα GPS από το παρμπρίζ.

Με το Holux είχα χρησιμοποιήσει μία έκδοση του Destinator (7.0, 1st quarter of 2007) και είχε φοβερό σήμα, οπότε πήγαινε τζάμι! Αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω τώρα και με το iPhone, τότε θα είμαι μια χαρά! B)

Για να δούμε όμως... θα το δοκιμάσω σύντομα και θα ποστάρω εδώ να σας πω πως πήγε.
Πόσο κοστίζει αλήθεια το application; Αν λειτουργεί και έχει μια λογική τιμή λέω να το αγοράσω, γιατί πραγματικά αυτός ο developer θα με έχει σώσει, οπότε να τον στηρίξουμε τον άνθρωπο.

Γενικά το έχει χρησιμοποιήσει κανένας από εσάς το roqyGPS;

#11   kosmas

kosmas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2009 - 18:35

Το δουλεύω εγώ το roby αλλά κολάι μερικές φορές και δεν αφήνει την συνεργασία με το ραδιοκασετόφωνο για ανοιχτή ακρόαση εύκολα
μερικές φορές κάνω επανεκκίνηση στο κινητό για να δουλέψει, αν τώρα σε ενδιαφέρει μόνο το gps δουλεύει μια χαρά

#12   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/12/2009 - 17:58

To δούλεψα το roqyBT και κατάφερα να χρησιμοποιήσω το Holux Slim 236 πάλι μετά από καιρό, αυτή τη φορά με το iPhone μου!
Το θέμα είναι ότι στις οδηγίες στο FAQ του site για το roqyBT σου λέει πως για να λειτουργήσει πρέπει να κάνεις turn off το genuine bluetooth του iPhone και μετά να το ξεκινήσεις. Προφανώς έτσι μόνο μπορεί να ενεργοποιήσει το ξεχωριστό bluetooth stack που έχει φτιάξει ο developer για τη σύνδεση με bluetooth GPS receiver. Οπότε δυστυχώς το κλασσικό (Apple) bluetooth δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί, για όποιο άλλο λόγο και αν το θέλεις, όταν το roqyBT είναι ενεργό.
Και εγώ θα ήθελα πάρα πολύ στο αυτοκίνητό μου που χρησιμοποιώ το roqyBT για GPS σήμα από το Holux, να μπορώ να το χρησιμοποιήσω και με το στερεοφωνικό του αυτοκινήτου, το οποίο διαθέτει δυνατότητα σύνδεσης μέσω bluetooth με το iPhone, και για ανοιχτή συνομιλία αλλά και για ΒΤ Audio (A2DP)! Αλλά δυστυχώς για την ώρα δεν γίνεται, δεν μπορώ να τα έχω όλα.
Ελπίζω ότι ίσως σε ένα μελλοντικό update του roqyBT θα είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα το bluetooth και για όλες τις λειτουργίες ταυτόχρονα (GPS + BT Audio + Phonecalls), αλλά ίσως να είναι δύσκολο να γίνει εφικτό, τουλάχιστον όχι σύντομα. Θα δούμε όμως!

Δεν μπορούμε παρά να περιμένουμε και να ελπίζουμε. Το πρώτο βήμα πάντως έγινε με το roqyBT και είναι σημαντικό!

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 01/12/2009 - 18:00


#13   kosmas

kosmas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2009 - 18:27

Δουλεύουν μερικές φορές και τα δυο μαζί αλλά μερικές φορές κολάι η το ένα η το άλλο και για να επανέλθουν θέλει επανεκκίνηση και λειτουργεί και πάλι το μπλε δόντι

#14   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 04/12/2009 - 18:51

Μαζί δεν τα έχω δουλέψει ποτέ μέχρι τώρα φίλε μου. Σε μένα αν δεν απενεργοποιήσω το native BT, το roqyBT δουλεύει με τίποτα..

#15   kosmas

kosmas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2009 - 19:47

Σήμερα διαπίστωσα ότι απενεργοποιώντας το roqyBT εξακολουθεί και (βλέπει) το GPS χωρίς κανένα πρόβλημα,
μάλλον το roqy δουλεύει σαν ξεκλείδωμα του μπλε δοντιού και δεν χρειάζεται να παραμένει σε λειτουργία, θα κάνω και
άλλες δοκιμές να δω :)
Η ανοικτή ακρόαση λειτουργεί κανονικα

Τελευταία επεξεργασία από: kosmas, 04/12/2009 - 19:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες