Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:21

Ας Μην Τα Ετρωγε Τα Χρονια Του.. Εγω Σου Ξαναλεω Οπως ΕΙπα Πολλες Φορες... ΟΣΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΤΣΑΜΠΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ... Και Δεν Λεω Το Κλετω... Λεω Οτι Μου Δινουν ΕΝα Λινκ Και Μου Λενε Παρτο... Οκ Το Περνω Και Τελος... Δηλαδη Ελεος Τοσο Τρομερο Ειναι???? δεν Το Εχετε Ξανακουσει???

μπας και εισαι το παληκαρι απο την διαφημιση και παιρνεις ποσοστα για το "τσαμπα"!
λοιπον απλα για να ξερεις υπαρχουν βασικες αρχες οικονομιας,ζητησης και αγορας!αλλιως ολοι θα δουλευαμε χωρις χρηματα,θα αγοραζαμε χωρις χρηματα και παει λεγοντας!εσυ για την δουλεια που προσφερεις ζητας χρηματα?ε λοιπον και ο αλλος γιατι να μην ζητησει?ποιο εξυπνος εισαι εσυ?(ρητορικη ερωτηση)!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:21

Έχω σταματήσει εδω και αρκετό καιρο να κατεβαζω παράνομα εφαρμογές η συσκευή μου πλέον είναι πεντακάθαρη χωρίς jb κ σκουπιδακια στο σύστημα.
Ακόμα και να βγει jb για 4S θα το δοκιμάσω και μετα θα το ξαναβγαλω απλα για να κρατησω τα shsh.

#183   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:22

Εγω Ειπα Την Γνωμη Μου Οπως Κανω Παντα Και Θα Συνεχισω Να Κανω... Και Δεν Βλεπω Να Λεω Κατι Παραλογο Οσο Και Αν Θελτε Να Με Πεισετε Μως Ειμαι Ελεφαντας... Δηλαδη Οκ... Λογικος Ανθρωπος ΕΙμαι... Βλεπετε Κατι Το Παραλογο Στα Λεγομενα Μου? Επειδη Δηλαδη Οι Περισσοτεροι Λενε Α Οχι Εγω Πληρωνω Κι Εγω Δεν Κατεβαζω και και και... Δηλαδη Οταν Κατεβαζεις Τα Τραγουδακια Του Youtube ΔΕΝ Εισαι Πειρατης??? Οταν Βλεπεις Μια Ταινια OnLine ΔΕΝ Εισαι Πειρατης? Οκ Εσεις Πηγαινετε Να Χαλασετε 200Ε Για 200 Τραγουδια Που Τα 10 Απο ΑΥτα (Το Πολυ) Να Ακουτε..

Απαντηση Σε Αυτο Δεν Βλεπω Ομως...

#184   dionisis00

dionisis00

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:23

Εγώ πάλι θεωρώ πως το jailbreak σημαίνει διαφορετικά πράγματα αναλόγως την χρήση που κάνει ο καθένας. Για παράδειγμα, ένα παιδί που έχει ipad2 με σκοπό την ψυχαγωγία, φυσικά και τα cracked apps θα ειναι το πρώτο του μέλημα. (γραμμένα έχει το sbsettings και το winterboard :P ) Λογικό μου ακούγεται κιόλας. Μην ξεχνάμε πως υπάρχουν και εκπαιδευτικές εφαρμογές. Σε αντίθεση ένας επαγγελματίας που έχει ένα 4s για επαγγελματική χρήση, γραμμένα τα έχει τα cracked apps. Αυτά που αφορούν την επαγγελματική του ιδιότητα λογικά θα τα αγοράσει γνήσια. Είναι λοιπόν υποκειμενικό να λέμε σε τί ακριβώς χρησιμεύει το jailbreak. Γνώμη μου πάντα...

Edit: Τα περί ηθικής είναι άλλη κουβέντα.


Το ξαναλέω γιατί πιστεύω πως κάπως έτσι πάει το πράγμα.

#185   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:24

μπας και εισαι το παληκαρι απο την διαφημιση και παιρνεις ποσοστα για το "τσαμπα"!
λοιπον απλα για να ξερεις υπαρχουν βασικες αρχες οικονομιας,ζητησης και αγορας!αλλιως ολοι θα δουλευαμε χωρις χρηματα,θα αγοραζαμε χωρις χρηματα και παει λεγοντας!εσυ για την δουλεια που προσφερεις ζητας χρηματα?ε λοιπον και ο αλλος γιατι να μην ζητησει?ποιο εξυπνος εισαι εσυ?(ρητορικη ερωτηση)!

Να συμπληρώσω πως το παραπάνω που σωστά ανεφερες είναι η έννοια του καιροσκοπισμού..

#186   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:24

Απαντηση Σε Αυτο Δεν Βλεπω Ομως...

η απαντηση σε αυτο ειναι of topic.. και θα διαγραφει...

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 20:24


#187   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:24

μπας και εισαι το παληκαρι απο την διαφημιση και παιρνεις ποσοστα για το "τσαμπα"!
λοιπον απλα για να ξερεις υπαρχουν βασικες αρχες οικονομιας,ζητησης και αγορας!αλλιως ολοι θα δουλευαμε χωρις χρηματα,θα αγοραζαμε χωρις χρηματα και παει λεγοντας!εσυ για την δουλεια που προσφερεις ζητας χρηματα?ε λοιπον και ο αλλος γιατι να μην ζητησει?ποιο εξυπνος εισαι εσυ?(ρητορικη ερωτηση)!

Ο Προγραμματιστης Ξερει Πως Υπαρχει κατι Που Λεγεται Instalus Και Κατα 120% Το Εχει και Ο Ιδιος... Οπως και Ολοι Σας Το Εχετε Και Μην Πειτε Ταχαμου Οχι Εγω Δεν το Εχω... Εφοσον Ξερει Πως Θα Του Το Σπασουν Ασ Μην ΕΚανε Την Εφαρμογη... Διαφωνεις?

#188   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:24

το οτι θα χασει οπως αναφερθηκε 600 με 800 ευρω + χιλιαδες πανακριβα γνησια αξεσουαρ............και μαζι και πολλες αλλες συσκευες apple ....... ;)


Τίποτα δε θα χάσει η apple. Για τον πολυ απλό λόγο ότι ο πελάτης που πληρώνει τις εφαρμογές του είναι εξαιρετικά απίθανο να μεταπηδησει σε άλλη πλατφόρμα καθώς έχει επενδύσει σε ένα οικοσύστημα. Αντίθετα ο τζαμπατζης είναι χασουρα σε βάθος χρόνου. Και είναι και μειοψηφία παγκοσμίως.

#189   akpe

akpe

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:25

Απαντηση Σε Αυτο Δεν Βλεπω Ομως...


Απάντησε πρώτα στους δικούς μας προβληματισμούς και μετά ευχαρίστως ::)

Hint: γιατί το έχεις ως δεδομένο οτι ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως κατεβάζουν μουσική και ταινίες; Δεν λέω πως δεν το κάνει κανείς, αλλά γιατί αυτή η μανία τσουβαλιάσματος just to prove a point;

#190   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:25

Ας Μην Τα Ετρωγε Τα Χρονια Του.. Εγω Σου Ξαναλεω Οπως ΕΙπα Πολλες Φορες... ΟΣΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΤΣΑΜΠΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ... Και Δεν Λεω Το Κλετω... Λεω Οτι Μου Δινουν ΕΝα Λινκ Και Μου Λενε Παρτο... Οκ Το Περνω Και Τελος... Δηλαδη Ελεος Τοσο Τρομερο Ειναι???? δεν Το Εχετε Ξανακουσει???


Εγω το έχω ξανακούσει απλα δεν το κάνω κ ουτε πρόκειται να κάνω!!!παλια κ μουσική κ ταινίες τις έπαιρνα free κ δεν με νοιαζε,τωρα όμως πληρώνω τα παντα!!! Θεωρώ -προσωπική γνώμη- ατιμο να επωφελουμαι είς βάρος κάποιων που δούλεψαν σκληρά για να έχω εγω το προγράμμα GPS μου στο iPhone ή τα τραγούδια της Madonna ή τις ταινίες της Sharon Stone :P

#191   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:26

Ο Προγραμματιστης Ξερει Πως Υπαρχει κατι Που Λεγεται Instalus Και Κατα 120% Το Εχει και Ο Ιδιος... Οπως και Ολοι Σας Το Εχετε Και Μην Πειτε Ταχαμου Οχι Εγω Δεν το Εχω... Εφοσον Ξερει Πως Θα Του Το Σπασουν Ασ Μην ΕΚανε Την Εφαρμογη... Διαφωνεις?

Άντε πάλι τα ίδια...
Γιατί ρε φίλε το έχουμε όλοι;
Όχι λοιπόν δεν το έχουμε όλοι και δεν είμαστε όλοι τζαμπατζήδες επειδή είσαι εσύ.
Αν θες να νιώσεις καλύτερα γι' αυτό που κάνεις βρες άλλη νόρμα.
Ή σταμάτα να το κάνεις.

#192   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:27

Λοιπον για να είμαι ον τοπικ και να απαντήσω και στον φίλο eddy για νωρίτερα (τον οποιο συμπαθώ πολύ παρεπιπτώντως)

Ναι, δε με ενοχλεί προσωπικά καθόλου η πειρατεία, ειδικά σχετικά με ταινίες και μουσική (αν και με μουσική δεν ασχολούμαι), και ο λόγος γιατί μου τη δίνει καθημερινά που διαβάζω τα χολλυγουντιανά περιοδικά και βλέπω σε τί βλακείες ξοδεύουν υπέρογκα ποσά όλοι οι ηθοποιοί, και θεωρώ κοροιδία πλέον να πρέπει κάθε φορά να σκάσω 20 ευρώ για εισιτήριο συν τα παρελκόμενα στο Village ή οποιοδήποτε άλλο σινεμά.

Απο κει και πέρα, ναι, έχω αγοράσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ Apps απο το AppStore, και κυνηγάω και τις προσφορές που βγαίνουν καθημερινά μέσω AppBzr και AppZappPush και έχω γλιτώσει και απο κει αρκετά λεφτά, γιατί δεν ειναι υποχρεωτικό να κρατήσεις κάποια εφαρμογή, απλά μπορείς να την κατεβάσεις για να την έχεις διαθέσιμη free αργότερα.

Είμαι σχεδόν 2 μήνες χωρίς jailbreak, μετά απο 9 μήνες ΜΕ. Και προχτές έκανα το ipad 2 αναβάθμιση στην 5.0.1 απο 4.3.3 jailbroken. Nαι, συμφωνώ για τις ευκολίες (SBSettings κλπ, τις οποίες θα τις ήθελα, και όταν έρθει το jailbreak θα το κάνω κυρίως για αυτό και για μερικά μικρά tweaks).

Οχι, δε συμφωνώ οτι ανευ jailbreak θα άλλαζα μάρκα κινητού και operating system. Ειμαι πλήρως ευχαριστημένη απο τη λειτουργικότητα του κινητού και την απλότητά του, δε χρειάζομαι περαιτέρω widgets και δεν βαριέμαι επειδή η γραμματοσειρά μου και τα εικονίδια είναι απο τη μαμά και επειδή δεν μπορώ να βάλω "Ανοιξε Ωρέ" αντί "slide to unlock".


Αυτά.


Π.Σ. Από Έλληνες developer πάντα αγορασμένα. Και οι περισσότερες αξίζουν.
Whatsapp doc?

#193   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:27

Απαντηση Σε Αυτο Δεν Βλεπω Ομως...

Όσο και να σου φαίνεται από τον Άρη όλη η στάση των περισσότερων εδώ, ναι κάποιοι ακόμα κατεβάζουν τραγούδια από
iTunes...
Και επαναλαμβάνω δεν σου κάνουν επίθεση γιατί κατεβάζεις εσύ τσαμπε... είπαμε είσαι ο ορισμός του μεσου νεοέλληνα!
Στην στάση που κρατάς και μας θεωρείς όσους πληρώνουμε μακακες... Γιαυτό έχεις αυτήν την αντιμετώπιση! κανε δουλειά σου
και άσε τους υπόλοιπους να κάνουν την δικιά τους όπως νομίζουν!

#194   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:27

Άντε πάλι τα ίδια...
Γιατί ρε φίλε το έχουμε όλοι;
Όχι λοιπόν δεν το έχουμε όλοι και δεν είμαστε όλοι τζαμπατζήδες επειδή είσαι εσύ.
Αν θες να νιώσεις καλύτερα γι' αυτό που κάνεις βρες άλλη νόρμα.
Ή σταμάτα να το κάνεις.

Εμενα να ΣΟυ Πω Φιλε Μου Εδω Μου Το ΕΜαθαν ΑΥτο Το Πειρατικο Εγω Δεν το Ηξερα... Και Μαλιστα Στα Κλεφτα Μου Το Εμαθαν... Τωρα Με Κραζει Το Φορουμ Που Μου Το Εμαθε?WoW o.O

#195   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:28

Ο Προγραμματιστης Ξερει Πως Υπαρχει κατι Που Λεγεται Instalus Και Κατα 120% Το Εχει και Ο Ιδιος... Οπως και Ολοι Σας Το Εχετε Και Μην Πειτε Ταχαμου Οχι Εγω Δεν το Εχω... Εφοσον Ξερει Πως Θα Του Το Σπασουν Ασ Μην ΕΚανε Την Εφαρμογη... Διαφωνεις?

τοτε με αυτην την νοοτροπια δεν θα επρεπε να βγαινουν καθολου εφαρμογες!και στο ξαναλεω το οτι εχει ενα μικρο ποσοστο installous δεν σημαινει πως εχουν ολοι!!!!!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες