Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:04

η πειρατεια ειναι καταδιακασιμη σε οποιαδηποτε μορφη της.. η διαφορα ειναι στα μεγεθη.. ενας developer που δεν ειναι πολυεθνικη ..και δει ελληνας.. καλο θα ηταν να υποστηριζεται απο εμας τους χρηστες των idevices για να συνεχιζει να κανει αυτο που κανει.. και οχι στο topic με το αναλυτικο του review να αναρτητειται ερωτηση υπαρχει στο instalous;;; ελεος... :mad:

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 17:05.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:04

παρακαλω να διατηρειτε το topic καθαρο......!!!αλλωστε ολοι μαζι τα κατεβασαμε...

εγινε βαγγελη.....


---
I am here: http://maps.google.c...50604,25.875076

#78   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1,238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:05

Κοίταξε επειδή δεν έχεις κάτι να πεις, μπορείς απλά να μην ποστάρεις κάτι άλλο, και όχι να πιθηκίζεις.
Λεφτά για χαβιάρι δεν έχω (για χαβιάρη που είπες εσύ μπορεί και να έχω, μιας και δεν ξέρω τι είναι).
Δεν υπάρχουν δύο καταστάσεις, πλούσιος όποιος πληρώνει γι' αυτό που τον βοηθά/ευχαριστεί και φτωχός.
Υπάρχουν αυτοί που σκέφτονται τον κόπο του άλλου και υπάρχουν και οι τζαμπατζήδες, μεταξύ πολλών άλλων κατηγοριών.
Τέλος πάντων, και πολλά σου είπα, δεν έχει νόημα.

#79   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:05

θα μπορουσες καλλιστα να διαβασεις τι μπορει να κανει αυτη η συσκευη και εαν δεν σε καλυπτει να τα διαθεσεις για αγορ καποιας αλλης.. δεν μπορεις να απαιτεις να σου παρεχει ολο το appstore δωρεαν κατι που παρανομως κανει το apptrackr :)

Γιατι λέει πουθενά πχ ότι για να αναψεις το φλας θα πρέπει να κατέβασεις εφαρμογή. Κανένας δεν μίλησε για δωρεάν όλο το app store. Σε αλλα μαγαζιά γιατι έχεις δικαίωμα να διαγραψεις την εφαρμογη και να πάρεις τα λεφτα σου πίσω;
Έχουμε γίνει όλοι και καλα κατα τις πειρατείας αλλα όλοι έχουμε και τις πειρατικες εφαρμογές στα κινητα και στους υπολιγιστες κατεβαζουμε άμα λαχει και καμία ταινία, μουσική απο το pirate αλλα μετα βράχοι ηθικής και κυρηγμα κατα τις πειρατείας.
Εσείς οι διαχειριστές μπορει να θέλετε να δείξετε στο φόρουμ σας ότι είστε κατα τις πειρατείας αλλα οι πραγματικότητα είναι άλλη ακόμα και για εσάς.

#80   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1,110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:06

Κοίταξε επειδή δεν έχεις κάτι να πεις, μπορείς απλά να μην ποστάρεις κάτι άλλο, και όχι να πιθηκίζεις.
Λεφτά για χαβιάρι δεν έχω (για χαβιάρη που είπες εσύ μπορεί και να έχω, μιας και δεν ξέρω τι είναι).
Δεν υπάρχουν δύο καταστάσεις, πλούσιος όποιος πληρώνει γι' αυτό που τον βοηθά/ευχαριστεί και φτωχός.
Υπάρχουν αυτοί που σκέφτονται τον κόπο του άλλου και υπάρχουν και οι τζαμπατζήδες, μεταξύ πολλών άλλων κατηγοριών.
Τέλος πάντων, και πολλά σου είπα, δεν έχει νόημα.



ρε φιλε μην ανχγωνεσαι ο τζαμπας ζει

#81   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:07

Γιατι λέει πουθενά πχ ότι για να αναψεις το φλας θα πρέπει να κατέβασεις εφαρμογή. Κανένας δεν μίλησε για δωρεάν όλο το app store. Σε αλλα μαγαζιά γιατι έχεις δικαίωμα να διαγραψεις την εφαρμογη και να πάρεις τα λεφτα σου πίσω;
Έχουμε γίνει όλοι και καλα κατα τις πειρατείας αλλα όλοι έχουμε και τις πειρατικες εφαρμογές στα κινητα και στους υπολιγιστες κατεβαζουμε άμα λαχει και καμία ταινία, μουσική απο το pirate αλλα μετα βράχοι ηθικής και κυρηγμα κατα τις πειρατείας.
Εσείς οι διαχειριστές μπορει να θέλετε να δείξετε στο φόρουμ σας ότι είστε κατα τις πειρατείας αλλα οι πραγματικότητα είναι άλλη ακόμα και για εσάς.

πολυ σωστος ο παιχτης!!!!

#82   greed

greed

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:07

πραγματικα διλαδη..διαβαζω τοσα ποστ, με το τοσο "εγω ειμαι ο νομιμος" στυλ και απλα αναροτιεμε.. πληρωνεται λιγα ευρω 0,79 -10 ισως και ποιο πολλα και κρινετε ολους τους αλλους.. μια ερωητηση στο pc σας οτι software εχετε το εχετε πληρωσει αυθεντικο ? δεν νομιζω.. ισος μονο το λειτουργικο 80-100e και ολλα τα αλλα κρακαρισμενα..ταινιες της πλιρονετε και της κατεβαζετε? μουσικη ? η αυτο δεν εινια πειρατεια ? μονο τους developers του iphone/apple σκεφτεστε τον κοπος τους..τον αλλον ? ελεος διλαδη.

#83   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:07

Η συλλογή μου από CD και η ταινιοθήκη μου είναι πλήρως εμπλουτισμένες για τα γούστα μου (πάνω από 300 κομμάτια έκαστη). Μην μπεις σε αυτή τη διαδικασία που ξεκινάς τώρα γιατί δεν βγάζει πουθενά.
Επειδή είσαι εσύ τζαμπατζής, δε σημαίνει ότι είμαστε όλοι, για να νιώθεις εσύ καλύτερα.
Μπορείς να κάνεις ό,τι θες (με τις ανάλογες συνέπειες βέβαια), αλλά μην βαφτίζουμε και το ψάρι κρέας.

Σοβαρα τωρα, γιατι μου δινεις την εντυπωση οτι δεν εχεις ουτε μια αγορασμςνη εφαρμογη? :P

#84   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1,238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:09

πραγματικα διλαδη..διαβαζω τοσα ποστ, με το τοσο "εγω ειμαι ο νομιμος" στυλ και απλα αναροτιεμε.. πληρωνεται λιγα ευρω 0,79 -10 ισως και ποιο πολλα και κρινετε ολους τους αλλους.. μια ερωητηση στο pc σας οτι software εχετε το εχετε πληρωσει αυθεντικο ? δεν νομιζω.. ισος μονο το λειτουργικο 80-100e και ολλα τα αλλα κρακαρισμενα..ταινιες της πλιρονετε και της κατεβαζετε? μουσικη ? η αυτο δεν εινια πειρατεια ? μονο τους developers του iphone/apple σκεφτεστε τον κοπος τους..τον αλλον ? ελεος διλαδη.

Ναι είναι αυθεντικό (Windows 7).
Γιατί ρε φίλε ντε και καλά επειδή εσύ είσαι τζαμπατζής να είμαστε όλοι;
Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό....

Σοβαρα τωρα, γιατι μου δινεις την εντυπωση οτι δεν εχεις ουτε μια αγορασμςνη εφαρμογη? :P

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα γιατί, πάντως ό,τι εφαρμογή έχω την έχω αγοράσει. Ούτως ή άλλως clean είναι η συσκευή μου :)

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 31/12/2011 - 17:10.


#85   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:09

Σοβαρα τωρα, γιατι μου δινεις την εντυπωση οτι δεν εχεις ουτε μια αγορασμςνη εφαρμογη? :P

χοχο xo καλα χριστουγεννα!

#86   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:10

Γιατι λέει πουθενά πχ ότι για να αναψεις το φλας θα πρέπει να κατέβασεις εφαρμογή.



με συγχωρεις : φλας λεει πως ειναι για την camera δεν λεει φακος για να τον αναβεις οποτε θελεις.. παροτι γινεται κι αυτο στην επιλογη video.

Κανένας δεν μίλησε για δωρεάν όλο το app store.

Σε αλλα μαγαζιά γιατι έχεις δικαίωμα να διαγραψεις την εφαρμογη και να πάρεις τα λεφτα σου πίσω;


ναι κι εδω μπορεις να κανεις refund και να παρεις τα χρηματα σου πισω.


Έχουμε γίνει όλοι και καλα κατα τις πειρατείας αλλα όλοι έχουμε και τις πειρατικες εφαρμογές στα κινητα και στους υπολιγιστες κατεβαζουμε άμα λαχει και καμία ταινία, μουσική απο το pirate αλλα μετα βράχοι ηθικής και κυρηγμα κατα τις πειρατείας.
Εσείς οι διαχειριστές μπορει να θέλετε να δείξετε στο φόρουμ σας ότι είστε κατα τις πειρατείας αλλα οι πραγματικότητα είναι άλλη ακόμα και για εσάς.


εκπροσωπω μονο τον εαυτο μου: ναι ειμαι κατα της πειρατιας (δεν θελω να δειξω) τουλαχιστον σε ο,τι εχει σχεση με idevises και δεν εχω jailbroken συσκευη!

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 17:13.


#87   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:10

Ναι είναι αυθεντικό (Windows 7).
Γιατί ρε φίλε ντε και καλά επειδή εσύ είσαι τζαμπατζής να είμαστε όλοι;
Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό....


Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα γιατί, πάντως ό,τι εφαρμογή έχω την έχω αγοράσει. Ούτως ή άλλως clean είναι η συσκευή μου :)

Εχεις καμια συγγενεια με τον θεμο?

#88   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1,238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:12

Εχεις καμια συγγενεια με τον θεμο?

Όχι.
Να απολογείσαι και να σου κάνουν καζούρα επειδή είσαι νόμιμος, πρώτη φορά το ζω όμως! :lol:

#89   greed

greed

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:12

Ναι είναι αυθεντικό (Windows 7).
Γιατί ρε φίλε ντε και καλά επειδή εσύ είσαι τζαμπατζής να είμαστε όλοι;
Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό....


Καταρχας μηλα καλητερα, δεν με ξερεις και απο χτες, τζαμπατζηδες/γυφτοι και τετοια πεστα στους φιλους σου. δευτερον το ποστ ειτανε γενικο, και δεν απεθτηινοτανε σε εσενα, και οκ εχεις πληροσει ενα windows μπραβο σου και "μπορει" να εχεις αλλες εφαρμογες πειρατικες που κανουν χ100 το ποσο του windows και τη να λεει ? και για να τελιοσει εδο σε πλιροφωρο οτι εκτος απο ενα jb δεν εχο τπτ αλλο στο κινητο ολλα τα εχο αγορασει απο εφαρμογες, οποτε αστο.

#90   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9,488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2011 - 17:16

Κύριοι Θα παρακαλέσω να πέσουν λίγο τα πνέυματα..Διαφορετικά κάποιοι θα κάνετε ρεβεγίον εκτός φόρουμ.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 31/12/2011 - 17:16.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες