Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:33

δεν πιστευω να μιλας σοβαρα,μαλλον διατιπωσες το ανεκδοτο της χρονιας που φευγει!!η Apple δηλαδη βασιζεται στους κατοχους iphone που <<μονο>> αγοραζουν apps και δεν κατεβαζουν σπασμενα.Για να σοβαρευτουμε, ουτε το 10% των κατοχων δεν ανηκουν εκει,και αν το μηλοφωνο κραταει την πρωτια οφειλεται αποκλειστικα μαι μονο σε αυτα ολα τα<<παλικαρια>> που δινουν τη μαγκια τους για να απολαμβανουμε ολοι μας τα μεγαλεια αυτης της συσκευης.Το iphone διχως αυτα,θα βουταγε κατακορυφα στις πωλησεις του και ευχομαι να μη συμβει αυτο γιατι μας βλεπω να κατεβαινουμε στους κατω οροφους και να συναντησουμε κανα android(εξω και μακρια)

ενδιαφερουσα αποψη αν και δεν συμφωνω θα ηθελα να μαθω που την στηριζεις.. ας πουμε φερε μου μια αναλυση που λεει πως το jailbreak ξεπερνα το 15% παγκοσμιως απο τις ενεργοποιημενες συσκευες;

και μετα συζηταμε για τα 40 παλικαρια... απο τη Λιβαδεια :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 19:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:35

δεν πιστευω να μιλας σοβαρα,μαλλον διατιπωσες το ανεκδοτο της χρονιας που φευγει!!η Apple δηλαδη βασιζεται στους κατοχους iphone που <<μονο>> αγοραζουν apps και δεν κατεβαζουν σπασμενα.Για να σοβαρευτουμε, ουτε το 10% των κατοχων δεν ανηκουν εκει,και αν το μηλοφωνο κραταει την πρωτια οφειλεται αποκλειστικα μαι μονο σε αυτα ολα τα<<παλικαρια>> που δινουν τη μαγκια τους για να απολαμβανουμε ολοι μας τα μεγαλεια αυτης της συσκευης.Το iphone διχως αυτα,θα βουταγε κατακορυφα στις πωλησεις του και ευχομαι να μη συμβει αυτο γιατι μας βλεπω να κατεβαινουμε στους κατω οροφους και να συναντησουμε κανα android(εξω και μακρια)

Μάλλον 10% και πολλά λέω εγώ, είναι αυτοί που κατεβάζουν σπασμένα apps.
Το ποσοστό των JB συσκευών υπολογίζεται εύκολα, ο Saurik λέει έχω τόσες συσκεύες στο Cydia.
Και η Apple λέει τόσα τηλέφωνα έχω πουλήσει.
Το ποσοστό βγήκε.
Και είναι κάπου τόσο.
Και το πόσοι απ' αυτούς θα τρέξουν να βάλουν το Installous;
Ελάχιστοι...
Μην κοιτάς που εδώ το έχουν όλοι.
Θέμα νοοτροπίας είναι.

#138   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:41

θα μετανιωσει η ιδια η apple με αυτα που κανει...
αν κλεισει το apptrackr θα πεσουν κατακορυφα οι πωλησεις της apple και θα ψαχνωνται..
και στο κατω-κατω εδωσα 650 ευρω να παρω ενα i phone ας ειχε εφαρμογες μεσα και ας μην τις χρεωναν.
αν ειναι να μας φτανει το i phone 1000ευρω με τις εφαρμογες τοτε θα δειτε ποσοι θα αλλαξοπιστισουν...
ουτε μεταχειρισμενα δεν θα πουλιουνται αλλα ουτε και καινουρια!!

#139   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:42

Ουφ........

#140   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:45

θα μετανιωσει η ιδια η apple με αυτα που κανει...
αν κλεισει το apptrackr θα πεσουν κατακορυφα οι πωλησεις της apple και θα ψαχνωνται..
και στο κατω-κατω εδωσα 650 ευρω να παρω ενα i phone ας ειχε εφαρμογες μεσα και ας μην τις χρεωναν.
αν ειναι να μας φτανει το i phone 1000ευρω με τις εφαρμογες τοτε θα δειτε ποσοι θα αλλαξοπιστισουν...
ουτε μεταχειρισμενα δεν θα πουλιουνται αλλα ουτε και καινουρια!!

δεν γίνεται μόλις γεννηθώ να μου χαρίσουν μια βίλα και ένα κότερο? Ανθρώπινη ζωή δεν είμαι και εγώ?
σου είπε κανείς δώσε 350 ευρω σε εφαρμογές?

#141   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:46

θα μετανιωσει η ιδια η apple με αυτα που κανει...
αν κλεισει το apptrackr θα πεσουν κατακορυφα οι πωλησεις της apple και θα ψαχνωνται..
και στο κατω-κατω εδωσα 650 ευρω να παρω ενα i phone ας ειχε εφαρμογες μεσα και ας μην τις χρεωναν.
αν ειναι να μας φτανει το i phone 1000ευρω με τις εφαρμογες τοτε θα δειτε ποσοι θα αλλαξοπιστισουν...
ουτε μεταχειρισμενα δεν θα πουλιουνται αλλα ουτε και καινουρια!!


ελατε ηρεμιστε ξερετε πως αυτα που λετε δεν στεκουν.. εαν πατε μια επταετια πισω.. στα πρωτα smartphones τυπου qtec windows mobile τι εφαρμογες σου ειχε για θυμηθειτε.. και που βρισκατε μαζεμενες βλεπε appstore να τις κατεβασετε... ;;

Αναρτημένη εικόνα

#142   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:46

Θέμα νοοτροπίας είναι.


...και μόνο νοοτροπίας...όπως όλα τα φαιδρά που συμβαίνουν σε αυτη τη χώρα. Πρόσφατη μελέτη για την πειρατεία πανευρωπαϊκά (δε μπορω να θυμηθώ που τη διάβασα) δείχνει πολυ υψηλότερα ποσοστά πειρατείας στα Βαλκάνια και στη χωρα μας απ´οτι στη Δυτική Ευρώπη. Για άλλη μια φορα η Ελλάδα απέδειξε ότι είναι περισσοτερο γείτονας της Αλβανίας και της Βουλγαρίας παρα "εταίρος" Γερμανών Γάλλων κλπ.

#143   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:49

Παιδες Να Σας Πω Κι Εγω Την Γνωμη Μου... Ας βαλουμε Μια Ζυγαρια... Ειμαι Σπιτι... Βλεπω Μια Ωραια Εφαρμογη.. Απο Την Μια Το App Store Που Με Χρεωνει Με Πιστωτικες Χρεωστικες κτλπ... Απο Την Αλλη Το INSTALUS Που Μου Λεει Περιμενε 15 Δευτερολεπτα η Βαλε 4 Γραμματα Και Παρτο Δωρο... Συγνωμη Αλλα Εγω Παντα Τις τσαμπα Περνω ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ... Και Για Να Πω Την Αληθεια Δεν Με Νοιαζει Καν Για Developers Εταιριες Εκδοτικους Οικους Και Την Βισση Και Την Βανδη που Ειπε Και Ενας Φιλος :P!! Εφοσον Μπορω Να Τα Παρω Τσαμπα... Γιατι Να Πληρωσω??? Ανωμαλος Ειμαι? :P Εγω Πηρα Με Δοσεις Εινα Κινητο Τουμπανακι Που Πιο Πολυ Να Πω Την Αληθεια Game Boy Το Εχω Κανει Να Ναι Καλα Τα Emulators... Δεν Προκειτε Ποτε Να Κατσω Να Πληρωσω Για Κατι που Το Βρισκω Τσαμπα Την Ωρα Που Ψαχνω Λευτα Να Παρω Ενα Πουκαμισακι ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ! Δεν Ειναι Ολοι Λεφταδες Οσοι Εχουν IPhone... Και Μην Ακουω Βλακιες Και Καλα Εδωσςε 700 Ευρω Για Κινητο Και Μας Λες Δεν Εχεις Λεφτα Και Δεν Δινεις Αλλα 50 Για Εφαρμογες... ΟΠΑ ΡΕ... Τους Τα Χρωσταω :P? Εγω Σε Εταιριες Με Δισεκατομυρια Παιδες Δεν Βρισκω Τον Λογο Να Σκαω Λεφτα Που Δεν Μου Περισευουν.. Και Οσο Για Το Δεν Θα Βγαζουν Οι Developers Νεες Εφαρμογες Επισης Δεν Με Πολυνοιαζει... Και Για Να Ξερετε Οσοι Βγαζουν Εφαρμογες Δεν Το Κανουν Για Το Χρημα... Αλλα ΕΠειδη Τους Αρεσει... ΑΝ Το Κανουν Για Το Χρημα ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ Και Ειμαι "Πειρατης"... Δεν Ειπα Ολα Αυτα Για Να Προσβαλω Κανεναν Ολα Φιλικα Τα Λεω Και ΕΙναι ΑΠλα Η Γνωμη Μου... Με Λιγα Λογια "Οσο Μπορω Να Περνω Κατι Τσαμπα... Το Περνω Τσαμπα"! Εσεις Δηλαδη Αν Ερθει Ο Μαυρος Και Σου Δινει Το CD Ενος Καλιτεχνη Με 2 Ευρο Να Παντε Να Το Παρετε Με 40... Χρονια Πολλα Σε Ολους Και Καλη Πρωτοχρονια

Α Και Τα Ρατσιστικα Σχολια Για Αλβανιες Ουκρανιες Και Τα Λοιπα... Δειχνουν Πολυ Μικρο Επιπεδο Απλα...

Τελευταία επεξεργασία από: Aris94, 31/12/2011 - 19:50


#144   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:50

Είσαι ο ορισμός του νεοέλληνα.

#145   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:52

Σε Ευχαριστω Πολυ :)

#146   skank

skank

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:52

κατ' εμέ δύο είναι οι λόγοι που υπάρχει ακόμα το j/b και μετά από 4 χρόνια συμβίωσης με μήλα διαφόρων τύπων έχω φτάσει στο συμπέρασμα στο ότι τελικά το j/b σκοτώνει τα μήλα μας και αναλύω:
ο πρώτος λόγος είναι το ίδιο το cydia. κανένας δεν δουλεύει για την ψυχή της μάνας του. αυτή τη στιγμή ο sauric με κάθε download του intelliscreen για παράδειγμα τσεπώνει περίπου 7 € όταν στην αντίθετη περίπτωση θα τσέπωνε περίπου 3-4. η γνώμη μου είναι πως είναι πολλά τα λεφτά άρη.
ο δεύτερος λόγος είναι αυτός που αναφέρει το ποστ. η πειρατεία. όλοι τρέχουν και κατεβάζουν σπασμένες εφαρμογές για να μην πληρώσουν και στο τέλος οι developers απλά δεν βγάζουν κάποια νέα εφαρμογή. σε λίγα χρόνια κανείς δεν θα φτιάχνει τίποτα (άποψή μου πάντα). η δική μου τακτική εδώ και καιρό είναι none j/b, με πληρωμένες τις εφαρμογές μου και έχω ΚΑΙ ήσυχο κεφάλι ΚΑΙ ήσυχη συνείδηση ΚΑΙ βέβαια τον "σεβασμό" των developers που όπως τους σεβάστηκα πληρώνοντας την εφαρμογή τους σέβονται και αυτοί εμένα δουλεύοντας είτε για να βελτιώσουν είτε για να φτιάξουν κάτι νεότερο.
τελικό μου συμπέρασμα?
σταματήστε την πειρατεία

σωστος!!!!!!!!

#147   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:54

Παιδες Να Σας Πω Κι Εγω Την Γνωμη Μου... Ας βαλουμε Μια Ζυγαρια... Ειμαι Σπιτι... Βλεπω Μια Ωραια Εφαρμογη.. Απο Την Μια Το App Store Που Με Χρεωνει Με Πιστωτικες Χρεωστικες κτλπ... Απο Την Αλλη Το INSTALUS Που Μου Λεει Περιμενε 15 Δευτερολεπτα η Βαλε 4 Γραμματα Και Παρτο Δωρο... Συγνωμη Αλλα Εγω Παντα Τις τσαμπα Περνω ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ... Και Για Να Πω Την Αληθεια Δεν Με Νοιαζει Καν Για Developers Εταιριες Εκδοτικους Οικους Και Την Βισση Και Την Βανδη που Ειπε Και Ενας Φιλος :P!! Εφοσον Μπορω Να Τα Παρω Τσαμπα... Γιατι Να Πληρωσω??? Ανωμαλος Ειμαι? :P Εγω Πηρα Με Δοσεις Εινα Κινητο Τουμπανακι Που Πιο Πολυ Να Πω Την Αληθεια Game Boy Το Εχω Κανει Να Ναι Καλα Τα Emulators... Δεν Προκειτε Ποτε Να Κατσω Να Πληρωσω Για Κατι που Το Βρισκω Τσαμπα Την Ωρα Που Ψαχνω Λευτα Να Παρω Ενα Πουκαμισακι ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ! Δεν Ειναι Ολοι Λεφταδες Οσοι Εχουν IPhone... Και Μην Ακουω Βλακιες Και Καλα Εδωσςε 700 Ευρω Για Κινητο Και Μας Λες Δεν Εχεις Λεφτα Και Δεν Δινεις Αλλα 50 Για Εφαρμογες... ΟΠΑ ΡΕ... Τους Τα Χρωσταω :P? Εγω Σε Εταιριες Με Δισεκατομυρια Παιδες Δεν Βρισκω Τον Λογο Να Σκαω Λεφτα Που Δεν Μου Περισευουν.. Και Οσο Για Το Δεν Θα Βγαζουν Οι Developers Νεες Εφαρμογες Επισης Δεν Με Πολυνοιαζει... Και Για Να Ξερετε Οσοι Βγαζουν Εφαρμογες Δεν Το Κανουν Για Το Χρημα... Αλλα ΕΠειδη Τους Αρεσει... ΑΝ Το Κανουν Για Το Χρημα ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ Και Ειμαι "Πειρατης"... Δεν Ειπα Ολα Αυτα Για Να Προσβαλω Κανεναν Ολα Φιλικα Τα Λεω Και ΕΙναι ΑΠλα Η Γνωμη Μου... Με Λιγα Λογια "Οσο Μπορω Να Περνω Κατι Τσαμπα... Το Περνω Τσαμπα"! Εσεις Δηλαδη Αν Ερθει Ο Μαυρος Και Σου Δινει Το CD Ενος Καλιτεχνη Με 2 Ευρο Να Παντε Να Το Παρετε Με 40... Χρονια Πολλα Σε Ολους Και Καλη Πρωτοχρονια

Α Και Τα Ρατσιστικα Σχολια Για Αλβανιες Ουκρανιες Και Τα Λοιπα... Δειχνουν Πολυ Μικρο Επιπεδο Απλα...


να υποθεσω πως μολις βρεις ανοιχτο κοσμηματοπωλειο και δεν δεις κανεναν θα μπεις και θα αρπαξεις ο,τι βρεις;...

#148   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:57

να υποθεσω πως μολις βρεις ανοιχτο κοσμηματοπωλειο και δεν δεις κανεναν θα μπεις και θα αρπαξεις ο,τι βρεις;...

Όχι γιατί εκεί υπάρχουν κυρώσεις και μάλιστα χοντρές.
Τζάμπα μάγκες λοιπόν, όπως είπα.
Την 600ρα για την συσκευή την έσκασε όμως...

#149   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:57

Με δόσεις.

#150   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:58

να υποθεσω πως μολις βρεις ανοιχτο κοσμηματοπωλειο και δεν δεις κανεναν θα μπεις και θα αρπαξεις ο,τι βρεις;...

Αγαπητε ΜουΔεν Εχει Kαμια Σχεση Αυτο Που Λες Διοτι Δεν Κλευω Εγω... Απλα Βρηκα Εναν Που Τα Εκλεψε Και Τα Μοιραζει Στον Κοσμο...:)

Τελευταία επεξεργασία από: Aris94, 31/12/2011 - 19:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)