Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:00

Αγαπητε ΜουΔεν Εχει Kαμια Σχεση Αυτο Που Λες Διοτι Δεν Κλευω Εγω... Απλα Βρηκα Εναν Που Τα Εκλεψε Και Τα Μοιραζει Στον Κοσμο...:)

Κλεπταποδόχος δηλαδή.
Αν όχι χειρότερο, το ίδιο ακριβώς, νομικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:00

Αγαπητε ΜουΔεν Εχει Kαμια Σχεση Αυτο Που Λες Διοτι Δεν Κλευω Εγω... Απλα Βρηκα Εναν Που Τα Εκλεψε Και Τα Μοιραζει Στον Κοσμο...:)

γιατι τι διαφορα εχει.. επειδη διωκεται η πραξη ποινικα.. ; η ενεργεια δεν ειναι η ιδια.. ;

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 20:00


#153   akpe

akpe

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:01

ΟΠΑ ΡΕ... Τους Τα Χρωσταω :P?

ΟΠΑ ΡΕ! Δεν χρησιμοποιείς την εφαρμογή τους; Do the math :P

Και Μην Ακουω Βλακιες Και Καλα Εδωσςε 700 Ευρω Για Κινητο Και Μας Λες Δεν Εχεις Λεφτα Και Δεν Δινεις Αλλα 50 Για Εφαρμογες

Άλλο το να μην έχεις λεφτά για εφαρμογές ενώ έχεις 700 ευρώ κινητό (απολύτως λογικό, στην Ελλάδα ζούμε, μπορεί να μην έχεις να φάς και να κυκλοφορείς με πόρσε, showoff λέγεται), άλλο το να μην δίνεις €0.70 για μια εφαρμογή και να δίνεις €3.50 και €4.50 για μπύρα και καφέ αντίστοιχα (υποκρισία), άλλο το να χλευάζεις ως ηθικολόγους όσους αγοράζουν εφαρμογές. Ας μην τα μπλέξουμε ("ανωτερότητα"). Όσον αφορά τα "κορόιδο είμαι" και λοιπά χαριτωμένα, έτσι φτάσαμε όπου φτάσαμε σαν λαός, αλλά ας μην το προεκτείνω. ;)

ΑΝ Το Κανουν Για Το Χρημα ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ Και Ειμαι "Πειρατης"

Στο μέλλον δηλαδή, όταν πιάσεις την οποιαδήποτε δουλειά (γιατί χλωμό να δουλεύεις), καλά θα κάνει το αφεντικό αν δεν σε πληρώνει, αφού "το κάνεις για το χρήμα", σωστά; :unsure:

Τελευταία επεξεργασία από: akpe, 31/12/2011 - 20:02


#154   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:02

Πωπωπω Επιθεση... Πολλεσ Παναγιτσες Για Φορουμ Που Ωγαζει Το JailBreak Που Ειναι Και Αυτο Κατι "Παρανομο" Απλα Φιλοι Μου Εγω Σας Λεω Το Σκεπτικο Μου Τωρα Τι Μου Μπλεκεται Κοσμηματοπωλεια Και Χασαποταβερνες Οκ Τι Να Πω... ΑΠλα Σας Ειπα Ποτε Δεν Θα Πληρωνα Για Κατι Που Μου Δινουν ΤΣΑΜΠΑ.. Και Οσοι Λετε Οτι Θα Το Κανατε Τι Να Πω... Οκ Γουστο και Καπελο Σας

#155   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:03

θα μετανιωσει η ιδια η apple με αυτα που κανει...
αν κλεισει το apptrackr θα πεσουν κατακορυφα οι πωλησεις της apple και θα ψαχνωνται..
και στο κατω-κατω εδωσα 650 ευρω να παρω ενα i phone ας ειχε εφαρμογες μεσα και ας μην τις χρεωναν.
αν ειναι να μας φτανει το i phone 1000ευρω με τις εφαρμογες τοτε θα δειτε ποσοι θα αλλαξοπιστισουν...
ουτε μεταχειρισμενα δεν θα πουλιουνται αλλα ουτε και καινουρια!!

να μετανοιωσει η apple?λιγο εως πολυ δυσκολο και σ'αυτην την φραση οντως δειχνεις πως δεν γνωριζεις οτι ειναι πολυ μικρο το ποσοστο τον ατομων που εχουν jb συσκευη για να κατεβασουν σπασμενες εφαρμογες!και εμενα η συσκευη μου jb ειναι,αλλα ακομα και απο το cydia,οι εφαρμογες που εχω ειναι πληρωμενες,γιατι για μενα το jb ερχεται εκει που η apple σου βαζει περιορισμους και οχι στις εφαρμογες!πλεον οσο σιγα σιγα ελαττωνονται οι περιορισμοι τοσο και το jb δεν θα ειναι απαραιτητο!
οσο για τις εφαρμογες!μια εφαρμογη απο το να διημουργηθει εως να φτασει στην πωληση γνωριζεις τη δουλεια χρειαζεται!?γιατι λοιπον να μην πληρωθει ο εκαστοτε developer για τον κοπο του?αν νομιζεις λοιπον οτι ειναι ευκολο πραγμα να διημιουργεις εφαρμογες,τοτε φτιαξε 10 και δωσε τις κ δωρεαν!

#156   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:04

ΟΠΑ ΡΕ! Δεν χρησιμοποιείς την εφαρμογή τους; Do the math :P


Άλλο το να μην έχεις λεφτά για εφαρμογές ενώ έχεις 700 ευρώ κινητό (απολύτως λογικό, στην Ελλάδα ζούμε, μπορεί να μην έχεις να φάς και να κυκλοφορείς με πόρσε, showoff λέγεται), άλλο το να μην δίνεις €0.70 για μια εφαρμογή και να δίνεις €3.50 και €4.50 για μπύρα και καφέ αντίστοιχα (υποκρισία), άλλο το να χλευάζεις ως ηθικολόγους όσους αγοράζουν εφαρμογές. Ας μην τα μπλέξουμε ("ανωτερότητα"). Όσον αφορά τα "κορόιδο είμαι" και λοιπά χαριτωμένα, έτσι φτάσαμε όπου φτάσαμε σαν λαός, αλλά ας μην το προεκτείνω. ;)


Στο μέλλον δηλαδή, όταν πιάσεις την οποιαδήποτε δουλειά (γιατί χλωμό να δουλεύεις), καλά θα κάνει το αφεντικό αν δεν σε πληρώνει, αφού "το κάνεις για το χρήμα", σωστά; :unsure:

Φιλε Μου Δεν Ξοδευω Χρηματα Πλεον Για Σχεδον Τιποτα Γιατι Οπως Οι Περισσοτεροι Ξερουν Λεφτα ΔΕΝ Εχουμε... Οκ Εδω Εχουμε Και Παιδακια Που Τους Τρεχουν Απο Τα Μπατζακια.. Δεν Ανηκω Εκει Ομως

#157   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:04

παιδια θα πω κ εγω την γνωμη μου. . Πιστευω κ παντα πιστευα, πως το iphone σε γενικες γραμμες με την τιμη που εχει, επρεπε να το εχουν ατομα με οικονομικη ανεση. Δεν δινει ο οποιοσδηποτε 600+ ευρω για κινητο, που πλεον ειναι ο μεσος μισθος του Ελληνα! Παντου οπου κ αν κοιταξεις εχουν ολοι iphone! Δεν εχω δει πουθενα σε Ευρωπαικη χωρα τετοια αναλογια iphone ανα ατομο οπως ειναι στην Ελλαδα!!κ υποτιθεται ειμαστε ενα βημα πριν την χρεωκοπια!! γνωστοι μου εχουν iphone και χρωσταν 200.000+ σε τραπεζες! που πας ρε Καραμητρο?!?! Οποτε με αυτα υποτιθεται, πως το να αγοραζεις εφαρμογες απο το app store δεν ειναι ζητημα! Οι περισσοτερες εχουν "ταβανι" τα 4 ευρω κ μονο τα gps apps εχουν ψηλες τιμες, ομως το αξιζουν με το παραπανω αν ταξιδευεις συνεχεια κ θελεις ενημερωμενους χαρτες! Δεν μπορω να στηριζομαι απο χακερς για το ποτε θα τους την βαρεσει να σπασουν την νεα εκδοση της εφαρμογης! Αλλωστε το app store στηριζεται σε αυτους που αγοραζουν τις εφαρμογες. Εγω εχω δωσει πανω απο 100 ευρω για θηκες μονο! οτι να ναι δηλαδη! δεν τον παιζω λεφτας ή κατι τετοιο, αλλα την οικονομικη ανεση (μεχρι στιγμης) την εχω, για να εχω το συγκεκριμενο κινητο..

θα φαω κραξιμο το ξερω αλλα δεν παρεξηγουμαι :P

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 31/12/2011 - 20:09


#158   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:05

ΔΕΝ στο δίνουν τσάμπα...εσύ βρίσκεις πλαγιους τρόπους να το αποκτήσεις παράνομα...έχει τεράστια διάφορα.

#159   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:05

Πωπωπω Επιθεση... Πολλεσ Παναγιτσες Για Φορουμ Που Ωγαζει Το JailBreak Που Ειναι Και Αυτο Κατι "Παρανομο" Απλα Φιλοι Μου Εγω Σας Λεω Το Σκεπτικο Μου Τωρα Τι Μου Μπλεκεται Κοσμηματοπωλεια Και Χασαποταβερνες Οκ Τι Να Πω... ΑΠλα Σας Ειπα Ποτε Δεν Θα Πληρωνα Για Κατι Που Μου Δινουν ΤΣΑΜΠΑ.. Και Οσοι Λετε Οτι Θα Το Κανατε Τι Να Πω... Οκ Γουστο και Καπελο Σας

την επιθεση την εχεις γιατι μας θεωρεις ανωμαλους.. που αγοραζουμε τις εφαρμογες.. οχι για το τι κανεις ςσυ συγκεκριμενα... ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του...

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 20:05


#160   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:05

Το Jailbreak ξεκλειδώνει το σύστημα αρχείων του λειτουργικού, άρα μπορείς να επέμβεις όπως θέλεις στην συσκευή.
Το ότι εσύ το βάζεις για να εγκαταστήσεις το Installous δε σημαίνει ότι είναι αυτοσκοπός του Jailbreak η πειρατεία. Βασικά καμία σχέση δεν έχουν.
Επίσης το Jailbreak είναι νόμιμο με απόφαση αμερικανικού δικαστηρίου.
Όταν καταλάβεις πόση δουλειά έχει ακόμα και η πιο άχρηστη εφαρμογή, θα καταλάβεις.

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 31/12/2011 - 20:06


#161   akpe

akpe

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:07

Φιλε Μου Δεν Ξοδευω Χρηματα Πλεον Για Σχεδον Τιποτα Γιατι Οπως Οι Περισσοτεροι Ξερουν Λεφτα ΔΕΝ Εχουμε... Οκ Εδω Εχουμε Και Παιδακια Που Τους Τρεχουν Απο Τα Μπατζακια.. Δεν Ανηκω Εκει Ομως


Ναι ρε συ δεκτό, αλλά αυτό σημαίνει πως επειδή δεν έχουμε λεφτά θα πρέπει α) να διαφημίζουμε την πειρατεία ως "μαγκιά" και β) να χαρακτηρίζουμε κορόιδα και ανώμαλους όσους αγοράζουν;

Logic fail? :P

BTW σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, η "επίθεση" δεν γίνεται στο σκεπτικό σου αλλά στους χαρακτηρισμούς σου. Φιλικά πάντα. 8)

Τελευταία επεξεργασία από: akpe, 31/12/2011 - 20:09


#162   djzito

djzito

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:08

Πωπωπω Επιθεση... Πολλεσ Παναγιτσες Για Φορουμ Που Ωγαζει Το JailBreak Που Ειναι Και Αυτο Κατι "Παρανομο" Απλα Φιλοι Μου Εγω Σας Λεω Το Σκεπτικο Μου Τωρα Τι Μου Μπλεκεται Κοσμηματοπωλεια Και Χασαποταβερνες Οκ Τι Να Πω... ΑΠλα Σας Ειπα Ποτε Δεν Θα Πληρωνα Για Κατι Που Μου Δινουν ΤΣΑΜΠΑ.. Και Οσοι Λετε Οτι Θα Το Κανατε Τι Να Πω... Οκ Γουστο και Καπελο Σας


Λίγο άσχετο,αλλά γιατί γράφεις ετσι?

#163   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:09

Ok Παλικαρια Μου... Οπως Νομιζετε... Συνεχιστε Να Τα Σκατε Στην Μηλοεταιρια Και Στον Καθε Προγραμματιστη... Εγω οσο Μπορω Να Μην Τα Σκαω Δεν θα τα Σκαω... ;) Γιατι Λεφτα Για Εφαρμογες Και Τα Λοιπα Δεν περισευουν Οσο Και Αν Περιεργο Ακουγετε Σε Μερικους Απο Εσας

#164   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:09

Πωπωπω Επιθεση... Πολλεσ Παναγιτσες Για Φορουμ Που Ωγαζει Το JailBreak Που Ειναι Και Αυτο Κατι "Παρανομο" Απλα Φιλοι Μου Εγω Σας Λεω Το Σκεπτικο Μου Τωρα Τι Μου Μπλεκεται Κοσμηματοπωλεια Και Χασαποταβερνες Οκ Τι Να Πω... ΑΠλα Σας Ειπα Ποτε Δεν Θα Πληρωνα Για Κατι Που Μου Δινουν ΤΣΑΜΠΑ.. Και Οσοι Λετε Οτι Θα Το Κανατε Τι Να Πω... Οκ Γουστο και Καπελο Σας


Off topic:γιατι κάθε λέξη έχει κ κεφαλαίο;;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 31/12/2011 - 20:10


#165   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:09

Όποιος το παίζει φτωχαδάκι και έχει iPhone είναι ή υποκριτής ή ποζεράς (χωρίς υπόβαθρο).
Και σε όποιον εν τέλει δε του φτάνουν τα λεφτά, το πουλάει το ρημάδι και έχει ένα μηνιάτικο.
Αυτό για το "παιδάκια που τους τρέχουν απ' τα μπατζάκια".
Γίναμε όλοι φτωχοί ξαφνικά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)