Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greek drugs: Λοιμώξεις - για iphone & ipad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gPitt

gPitt

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2012 - 18:23

γενικά η νόμιμη διαδικασία είναι να υπάρχει μία δικλείδα ασφαλείας ότι ο "πελάτης" που κατεβάζει την εφαρμογή είναι όντως επαγγελματίας υγείας (terms and conditions που θα πρέπει να σύμφωνήσει κ να πιστοποιούν τα παραπάνω) αλλιώς υπάρχουν κυρώσεις.. τέλος πάντων.. 5 ευρώ είναι πολλά για κάτι που παρέχεται έτσι κ αλλιώς στους ενδιαφερόμενους..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   TEMBELATOR

TEMBELATOR

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2012 - 18:23

Καλά θέμα διαφήμισης δεν νομίζω να παίζει αφού αναφέρονται όλα τα φάρμακα. Σε διάφορα σημεία (το θυμάμαι καλά απ' το cardio) στην εφαρμογή τονίζει ότι απευθύνεται σε επαγγελματίες του χώρου της υγείας. Εξάλλου αναφέρεται και στο about πως την ευθύνη για τη συνταγράφηση την έχει ο θεράπων ιατρός.

#48   medidia

medidia

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2012 - 18:58

Να τονίσουμε πως το πρόγραμμα απευθύνεται σε επαγγελματίες του χώρου της υγείας. Το αναφέρουμε και στο appstore, και στην εφαρμογή (σε 2 διαφορετικά σημεία). Όπως εξάλλου και τα συνταγογραφικά προγράμματα που κυκλοφορούν. Να προσθέσουμε πως δεν έχουμε χρησιμοποιήσει πουθενά τον ΕΟΦ αφού δεν δίνει δικαιώματα για εμπορική χρήση με οποιοδήποτε τρόπο του βοηθήματός του. Νομίζω είναι λάθος να δίνουμε promo (όπου γίνεται αυτόματο download) σε μη ιατρούς. Και γι' αυτό θα τα σταματήσουμε εδώ. Ο gPitt έχει δίκιο. Ακόμα και αν το ξεκαθαρίζουμε στην εφαρμογή πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί στο promotion. Δεν θα επαναληφθεί.
Όσον αφορά την τιμή των 5 ευρώ... για κάτι που μπορεί κάποιος να βρει εύκολα και δωρεάν on line, είναι κάτι υποκειμενικό. Εμείς οργανώσαμε τις πληροφορίες, αποδίδοντας τις βιβλιογραφικές αναφορές, σε μία off line εφαρμογή.

#49   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 07/01/2012 - 19:14

τουλαχιστον για μενα ειναι μια αρκετα χρησιμη εφαρμογη κ ποσο μαλλον που ειναι στα ελληνικα,δουλευω στον χωρο υγειας και με τις αλλαγες σκευασματων στις ονομασιες και τις προσθηκες καινουργιων φαρμακων γινετε χαμος οποτε μια τετοια εφαρμογη ειναι αψογη,βεβαια θα ηθελα να την δω πρωτα..αλλα σιγουρα ειναι μια απο τις επομενες αγορες μου

#50   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2012 - 19:41

και πριν πείτε οτι ναι μεν, αλλά είναι απαραίτητο στους προαναφερθέντες επαγγελματίες υγείας, έχω να σας πω ότι οι συγκεκριμένες πληροφορίες έτσι κ αλλίως δίδονται στους επαγγελματιές υγείας μέσω των εμπορικών προγραμμάτων των φαρμακείων...απλά, εύκολα και νόμιμα κυρίως..



Tί λες βρε φίλε; Έλα; Όλοι στον τομέα υγεία δεν το γνωρίζαμε αυτό; Εγώ δηλαδή σα φοιτητής θα πρέπει ή θα μπορώ να κουβαλάω το εμπορικό πρόγραμμα του φαρμακείου μαζί μου;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες