Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

A5 jailbreak aπό τον pod2g


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
802 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   drosatakis

drosatakis

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 02:53

αλλο η Apple.

γιατι αλλο η apple. οι ανθρωποι δουλευουν για να βγαλουν χρηματα... το ιδιο μπορει να αποφασισει και pod2g.. τεσπα.. ας μην συνεχισω το off topic.. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 08:04

http://dailyiphonebl...ak-coming-soon/

#288   Mixalisgate7

Mixalisgate7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:21

κάτι μου λέει ότι από δευτέρα θα αρχίσω να χακερνω στο 4s... ;)

#289   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:32

γιατι αλλο η apple. οι ανθρωποι δουλευουν για να βγαλουν χρηματα... το ιδιο μπορει να αποφασισει και pod2g.. τεσπα.. ας μην συνεχισω το off topic.. :)



Aλλο η Apple γιατί η Apple πουλάει τη συσκευή.

Δε μπορείς να συγκρίνεις την Apple (στην οποία θα τα σκάσεις γιατί θες να πάρεις το iphone και το οποίο δεν θα το βρεις πουθενά τσάμπα) με το jailbreak το οποίο απ'όσο έχουν πει οι hackers "το γνησιο jailbreak (οχι οι μουφες sites) θα είναι πάντα δωρεάν".

Οπότε άλλο iphone κι άλλο jailbreak.
Whatsapp doc?

#290   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:33

Αν βγαλουν jb στο 4s τοτε θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να δωσω το τεσσαρι μου.Η μανια να εχω το τελευταιο μοντελο...
Αν και η αληθεια ειναι οτι επειδη το εχει μια κοπελα που ξερω δεν ειδα και κατι το φοβερο σε σχεση με το δικο μου.
Το siri ουτε καν με ενδιαφερει.

#291   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:33

http://dailyiphoneblog.com/2012/01/12/ipad2-and-iphone-4s-jailbreak-coming-soon/

Έχω την εντύπωση ότι λένε συκοφαντίες .. Αν προσέξεις λένε στο τέλος "φρόντισε να είσαι στην 5.0.1 αλλιώς θα βρεθείς χωρίς jailbreak και δεν θα υπάρχει άλλος τρόπος γυρισμού εκτός κι αν έχεις κρατήσει SHSH Blobs από την 5.0.1"

Απ'ότι ξέρω τα SHSH Blobs δεν δουλεύουν το ίδιο με πριν στην 5.x και έτσι δεν μπορείς να κάνεις downgrade...

#292   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:34

http://dailyiphoneblog.com/2012/01/12/ipad2-and-iphone-4s-jailbreak-coming-soon/



Aντε πάλι "coming soon"

Σαν το George W. Bush τα λέει ο τύπος ......:lol:

"There SHOULD be nothing left to block" ("Δε θαπρεπε να έχει μείνει κάτι που εμποδίζει"..........δε θάπρεπε, αλλα έχει μείνει?)
Whatsapp doc?

#293   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:38

Ας ελπίσουμε να είναι Sunday Funday αύριο :P

#294   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:42

Έχω την εντύπωση ότι λένε συκοφαντίες .. Αν προσέξεις λένε στο τέλος "φρόντισε να είσαι στην 5.0.1 αλλιώς θα βρεθείς χωρίς jailbreak και δεν θα υπάρχει άλλος τρόπος γυρισμού εκτός κι αν έχεις κρατήσει SHSH Blobs από την 5.0.1"

Απ'ότι ξέρω τα SHSH Blobs δεν δουλεύουν το ίδιο με πριν στην 5.x και έτσι δεν μπορείς να κάνεις downgrade...



Nαι προς το ΠΑΡΟΝ όμως δεν δουλεύουν. Λογικά κάποια στιγμή θα δουλέψουν (θα βρουν τρόπο), αλλιώς γιατί να βγάλουν να τα κρατάμε?
Whatsapp doc?

#295   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:49

Nαι προς το ΠΑΡΟΝ όμως δεν δουλεύουν. Λογικά κάποια στιγμή θα δουλέψουν (θα βρουν τρόπο), αλλιώς γιατί να βγάλουν να τα κρατάμε?

Εμένα προσωπικά το όλο "περίμενε" θέμα κάθε φορά που βγαίνει κάποιο νεότερο iOS με έχει κουράσει αφάνταστα. Παλιά ήταν θέμα ημερών να βγει το jailbreak, τώρα θέμα είναι αν θα κάνουμε Ανάσταση με jb η χωρίς. Όσο για τα Blobs, κάποια στιγμή ναι θα βρούνε τον τρόπο και θα το φτιάξουν. Μόλις το βρούνε η Apple θα φτιάξει πάλι έναν τοίχο που θα εμποδίζει την ενέργεια αυτή και φτου απ'την αρχή.

#296   Mixalisgate7

Mixalisgate7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2012 - 12:57

Εμένα προσωπικά το όλο "περίμενε" θέμα κάθε φορά που βγαίνει κάποιο νεότερο iOS με έχει κουράσει αφάνταστα. Παλιά ήταν θέμα ημερών να βγει το jailbreak, τώρα θέμα είναι αν θα κάνουμε Ανάσταση με jb η χωρίς. Όσο για τα Blobs, κάποια στιγμή ναι θα βρούνε τον τρόπο και θα το φτιάξουν. Μόλις το βρούνε η Apple θα φτιάξει πάλι έναν τοίχο που θα εμποδίζει την ενέργεια αυτή και φτου απ'την αρχή.

έλα μωρέ γκρίνιες γκρίνιες γκρίνιες όλη την ώρα....όλα είναι στο πρόγραμμα!!... :huh:

#297   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 13:01

Εμένα προσωπικά το όλο "περίμενε" θέμα κάθε φορά που βγαίνει κάποιο νεότερο iOS με έχει κουράσει αφάνταστα. Παλιά ήταν θέμα ημερών να βγει το jailbreak, τώρα θέμα είναι αν θα κάνουμε Ανάσταση με jb η χωρίς. Όσο για τα Blobs, κάποια στιγμή ναι θα βρούνε τον τρόπο και θα το φτιάξουν. Μόλις το βρούνε η Apple θα φτιάξει πάλι έναν τοίχο που θα εμποδίζει την ενέργεια αυτή και φτου απ'την αρχή.


Ε γι'αυτό είναι καλύτερο να μην πολυασχολούμαστε και να χάνουμε ύπνο. όταν βγει θα βγει. Στο μεταξύ, ευχαριστηθείτε τα τηλέφωνά σας, αγοράστε οτι apps θέλετε και μην σκάτε.

Αλλιώς αν δεν μπορείτε χωρίς το jailbreak (επειδή βλέπω και κάτι υπερβολές του τύπου "τοχω στο κουτί και κάθεται και είμαι με το 3gs μέχρι να βγει jailbreak", ή "δεν έχω πάει να αγοράσω ακόμα γιατι περιμένω να βγει jailbreak"), πάρτε android :)
Whatsapp doc?

#298   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 13:07

καποιος ειπε για τα blobs...αλλος για iphone 4s και αλλος για ipad 2...εδω ειναι οι παντησεις στις ερωτησεις ;)
As always make sure that you BACKUP your APticket and SHSH blobs. Even though A5 device users cannot downgrade at this time you should still save them anyways that way when/if a solution to downgrading is found you will be able to downgrade. I would suggest backing them up to YOUR COMPUTER and NOT relying on Cydia to save them for you because you never know what might happen or if Cydia is having server issues and you need to restore your device you won't be able to. So it's best to back them up yourself and use TinyUmbrella or iFaith for restoring.
Another thing worth noting is that Crapple usually continues to sign the previous FW for short amount of time AFTER a new FW is released. So if you have an iPad 2 that is Jailbroken on iOS 4.3.3 and you're not wanting to update to iOS 5.0.1 just yet and want to try to wait until the last minute possible so that you can retain your iOS 4.3.3 Jailbreak you could always wait it out and hopefully an iOS 5.0.1 A5 Jailbreak will be released BEFORE iOS 5.1 drops. Otherwise like I said you could wait till the very last second and hope that when iOS 5.1 drops you can still update to iOS 5.0.1 that is if you're willing to take that risk. Like I said in the past Crapple has continued to sign the previous FW for a short amount of time but that doesn't mean that things can't/won't change.

If you have an iPhone 4S then there is NO REASON for you to stay behind on previous FW's. Make sure you UPDATE TO iOS 5.0.1 ASAP!!! Also take note that there are TWO VERSIONS of iOS 5.0.1 for the iPhone 4S. A newer version was released shortly after the first release to fix a "NO SIM" issue. The one that you want to be using has a build name of Telluride 9A406
Ειναι εγκυρα τα παραπανω..

#299   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 13:19

Δηλαδή για να καταλάβω ipad2 jb 4.3.3 δεν το πειράζουμε,και ευχόμαστε να βγει jb στην 5.0.1 πριν η apple κυκλοφορήσει την 5.1 και σταματήσει να υπογράφει την 5.0.1.εε;;;

#300   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 13:21

Δηλαδή για να καταλάβω ipad2 jb 4.3.3 δεν το πειράζουμε,και ευχόμαστε να βγει jb στην 5.0.1 πριν η apple κυκλοφορήσει την 5.1 και σταματήσει να υπογράφει την 5.0.1.εε;;;



Mαλλον έτσι. Εγώ το αναβάθμισα απο 4.3.3 πάντως την προηγούμενη βδομάδα. Και τα multitasking gestures είναι ολα τα λεφτά!
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες