Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

iPhone 4/4S Lockscreen [iOS 5/6/7]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1021   TAKISOULA

TAKISOULA

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/06/2012 - 11:47

αντε παρτε κι την δικη μου !!! :excl:
Ls WeatherReflection


Μηπως ειναι ευκολο να μου πεις πως αλλαζω το ονομα της πολης για τον καιρο και το "ανοιξε με";;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1022   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/06/2012 - 12:09

Μηπως ειναι ευκολο να μου πεις πως αλλαζω το ονομα της πολης για τον καιρο και το "ανοιξε με";;


Θα ανοίξεις το html στο θέμα και θα βρείς το var locale = εκεί βάζεις το κωδικό της πόλης σου.

Για το άλλο που ρωτάς, μπορείς και μέσω iFile.

Πας εδώ System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/el.lproj/SpringBoard.strings και βρίσκεις το "AWAY_LOCK_LABEL" =

Μέσα στις παρενθέσεις γράφεις ο,τι θες.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1023   TAKISOULA

TAKISOULA

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/06/2012 - 13:18

Θα ανοίξεις το html στο θέμα και θα βρείς το var locale = εκεί βάζεις το κωδικό της πόλης σου.

Για το άλλο που ρωτάς, μπορείς και μέσω iFile.

Πας εδώ System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/el.lproj/SpringBoard.strings και βρίσκεις το "AWAY_LOCK_LABEL" =

Μέσα στις παρενθέσεις γράφεις ο,τι θες.

Ευχαριστω φιλε!!!
Νά'σαι καλα

#1024   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/06/2012 - 13:21

Τίποτα.. Να 'σαι καλά και 'συ:)
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1025   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/07/2012 - 19:01

κανουμε κανενα διαλειμμα ?? B)

Ls Time4Coffee
click στην εικονα για κατεβασμα ;)

Αναρτημένη εικόνα

#1026   Filimon

Filimon

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2012 - 22:39

Εχω σπασει το κεφαλι μου απο χτες να φτιαξω το SlantedLock αλλα δεν μπορω.
Το χρησιμοποιω εδω κι ενα χρονο χωρις προβληματα. Περασα στην 5.1.1. και αρχικα δουλευε χωρις προβλημα.

Αφου εκανα καποια πειραματα με το Dreamboard και επιστρεφοντας στον default θεμα, το SlantedLock αρνηθηκε να φορτωσει. Το μονο που μου δειχνει απο τοτε ειναι μαυρη οθονη με customized slider. Νομιζα οτι ηταν καποια ασυμβατοτητα με το Dreamboard οποτε απεγκατεστησα το 2ο. Μετα απο ωρες προσπαθειας και αφου εγκατεστησα/απεγκατεστησα το Winterboard δεν ειδα διαφορα. Mεχρι και restore εκανα αλλα καμια ελπιδα. Παιρνω μονο μια παραμορφωμενη εικονα (που ειναι συνηθως καταλοιπο απο το τελευταιο screenshot) και μετα απο λιγα δευτερα μαυρη οθονη.
Αναρτημένη εικόνα

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι μετα το restore και αφου εγκατεστησα τα tweaks 1 προς 1, ολες οι ρυθμισεις των tweaks ηταν εκει! Ακομα και στο configuration file μεσα απο safari για το SlantedLock ειχε κρατησει τον κωδικο για τον καιρο. Mε SSH ειδα οτι σβηνεται εντελως απο τα themes oταν γινεται απεγκατασταση. Οποτε καπου αλλου μενουν ιχνη.

Οποτε προκυπτουν οι εξης ερωτησεις:

1)Πως μπορω να διορθωσω το προβλημα?
2)Που αποθηκευονται οι πληροφοριες των ρυθμισεων για τα tweaks? Υπαρχουν καταλοιπα ωστε να το σβησω εντελως για να κανω clean installation?
3)Αν δε βρω λυση, ποιο αλλο παρομοιο θεμα για lockscreen μου προτεινετε? Με ενδιαφερει κυριως η εναλλαγη των background ανα ωρα.

Τελευταία επεξεργασία από: Filimon, 04/07/2012 - 22:42


#1027   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/07/2012 - 22:54

1)Πως μπορω να διορθωσω το προβλημα?
2)Που αποθηκευονται οι πληροφοριες των ρυθμισεων για τα tweaks? Υπαρχουν καταλοιπα ωστε να το σβησω εντελως για να κανω clean installation?
3)Αν δε βρω λυση, ποιο αλλο παρομοιο θεμα για lockscreen μου προτεινετε? Με ενδιαφερει κυριως η εναλλαγη των background ανα ωρα.


Σε όλες τις LS στο κάνει αυτό?

Μετα το restore, έκανες Set Up As New?

Μπορείς να δοκιμάσεις να καθαρίσεις τη Cache με το fsWipeCache ή το iCleaner.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1028   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/07/2012 - 23:07

σε ολες τις Ls γινεται αυτο (στα respring), ειναι προβλημα που προεκυψε με την ελευση της 5.x

εγω ηθελα να ρωτησω κατι αλλο, πως ηταν ρυθμισμενο το ξεκλειδωμα ? με slide to unlock ή με tap ?

για αλλαγη ανα ωρα, κατι πηρε το ματι μου, θα το αναζητησω κ θα ενημερωσω

#1029   Filimon

Filimon

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2012 - 23:22

Σε όλες τις LS στο κάνει αυτό?

Μετα το restore, έκανες Set Up As New?

Μπορείς να δοκιμάσεις να καθαρίσεις τη Cache με το fsWipeCache ή το iCleaner.


Τι εννοεις σε ολες τις Lockscreen? Μετα απο respring αντι να φορτωσει το θεμα φορτωνει για λιγο την παραπανω παραμορφωμενη εικονα.

Μετα το restore χρησιμοποιησα το τελευταιο backup. Δεν θα εχανα τα παντα (επαφες, σημειωσεις κτλ) αν το εκανα set up as new? Aπλα μου κανει εντυπωση που ακομα και oι ρυθμισεις των tweaks περνανε στο backup. Θα δοκιμασω το iCleaner.

σε ολες τις Ls γινεται αυτο (στα respring), ειναι προβλημα που προεκυψε με την ελευση της 5.x

εγω ηθελα να ρωτησω κατι αλλο, πως ηταν ρυθμισμενο το ξεκλειδωμα ? με slide to unlock ή με tap ?

για αλλαγη ανα ωρα, κατι πηρε το ματι μου, θα το αναζητησω κ θα ενημερωσω


Με slide to unlock. Το περιεργο ομως ειναι οτι ενω δουλευε στην αρχη κανονικα σταματησε να δουλευει ξαφνικα. Οποτε κατηγορησα το Dreamboard που χρησιμοποιουσα εκεινη την ωρα.

Ειναι δηλαδη γενικοτερο προβλημα της 5.1.1?

#1030   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/07/2012 - 23:25

Τι εννοεις σε ολες τις Lockscreen? Μετα απο respring αντι να φορτωσει το θεμα φορτωνει για λιγο την παραπανω παραμορφωμενη εικονα.

Μετα το restore χρησιμοποιησα το τελευταιο backup. Δεν θα εχανα τα παντα (επαφες, σημειωσεις κτλ) αν το εκανα set up as new? Aπλα μου κανει εντυπωση που ακομα και oι ρυθμισεις των tweaks περνανε στο backup. Θα δοκιμασω το iCleaner.


Σε iOS 5 όπως σου είπε και η azaleea υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Εγω κατάλαβα όπως το είπες οτι μένει κολλημένη σε αυτό..

Για τα Tweaks απο τη στιγμή που κάνεις From Backup είναι λογικό να σου επαναφέρει τις ρυθμίσεις..

Πάντα μετά απο JB, Set Up As New..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1031   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/07/2012 - 23:28

δεν μιλησα ξεκαθαρα
το προβλημα με την "χαλασμενη" εικονα, ειναι σε ολους που βρισκονται στην 5 κ κανουν respring (δεν συμβαινει στα reboot)

τα tap to unlock απο τις προηγουμενες εκδοσεις, δεν λειτουργουν στην 5.1.1 (δεν ειναι δικη σου περιπτωση, αφου ησουν με slide, απλα το αναφερω για γενικη ενημερωση)

αφου δεν σε απασχολει να παραμενεις στο slandedlock, θα κοιταξω για αλλο θεμα με εναλλαγη wallpaper
πες μου λιγο, να εχει κ προγνωση καιρου ? ή μονο ωρα κ ημερομηνια ?

#1032   Filimon

Filimon

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2012 - 23:49

Για να παρεις μια ιδεα, καπως ετσι ηταν πριν (με ημερομηνια, ωρα και καιρο), αφου το ειχα επεξεργαστει καπως.

Δεν ειναι ομως περιεργο που σταματησε ξαφνικα να δουλευει? Δεν εχω την ορεξη να κανω setup as new και να τα περναω ολα manually (φοβαμαι μη χασω επαφες κτλ). Αν ημουν σιγουρος οτι θα δουλευε ισως και να το εκανα.

Παρεπιμπτοντως το iCleaner δεν εκανε δουλεια.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  My2.png   556,98KB   6 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: Filimon, 04/07/2012 - 23:50


#1033   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/07/2012 - 00:11

ισως κατι που περασες να μην συμβαδιζε, θυμασαι ποιον ηταν ή αν περασες καποιο update ?
κανενα hard reset εκανες ?

#1034   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/07/2012 - 00:56

Με το Slantedlock είχα και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πριν λίγο καιρό. Δούλευε κανονικά και μια μέρα χωρίς κανένα λόγο σταμάτησε να δουλεύει και μου έδειχνε μόνο μαύρο εμένα και το slide to unlock. Δεν κατάφερα ούτε εγώ να το φτιάξω και έτσι το έφυγα.

#1035   Filimon

Filimon

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/07/2012 - 10:56

Ακριβως το ιδιο συμβαινει και σε μενα. Την εικονα παραπανω μου την εβγαζε και οταν δουλευε μετα απο respring. Οποτε δεν θεωρω οτι ειναι το προβλημα αυτο καθε αυτο.

Μετα απο 1 sec ομως φορτωνε το θεμα και δουλευε κανονικα οταν κλειδωνε το τηλεφωνο. Τωρα ομως εχω μια μαυρη οθονη με την κελιδαρια κατω, δεν φορτωνουν καν τα γραμματα.

Οπως ειπα εκεινη την ωρα πειραματιζομουν με dreamboard και νομιζω οτι αυτο εκανε τη δουλεια. Τωρα γιατι δεν δουλευει μετα απο restore δεν ξερω... :huh:

Να κανω restore as new? Οι εφαρμογες μενουν στο itunes ετσι? Πως μπορω να περασω μετα με σιγουρο τροπο επαφες και σημειωσεις?

Και να σκεφτει κανεις οτι μεχρι πριν 1 μερα δουλευαν ολα ρολοι... :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες