Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 2G


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 15/01/2012 - 10:56

Και το κανονικό το Ν95 και το music edition 8GB N95 που είχα σχεδόν ίδια εικόνα έβγαζαν. Βέβαια εν έτη 2007-2008 που βγήκαν δεν το συζητάω ήτανε δύναμη τα τηλέφωνα αυτά (ιδικά το Ν95 το music edition) αλλά κανένα δεν έκανε όσα έκανε τότε το 2G και το επόμενο το 3G. Τότε είχα αρχίσει να αφήνω τα άλλα τηλέφωνα και να καταλήξω τελείως στα μηλαράκια! Εάν και το 2009 είχα και 3 Samsung στην κατοχή μου με 8ΜΡ και 12MP και πάλι μόνο για την κάμερα τους ΔΕΝ έχω λόγια να πω ιδίως το Pixon12 & i8910 ήτανε φοβερά, ΑΛΛΑ μέχρις εκεί! Το 2G & το 3G (δεν λέω για το 3GS που είχα πάρει γιατί εκεί δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης) σε λογισμικό και σε εφαρμογές δεν μπορούσαν ούτε στα τρελά τους όνειρα. Τώρα στο 4 και 4S ότι και να πω θα είναι λίγο και από θέμα εικόνας και Βίντεο.

μιλησα μονο για την καμερα κ οχι για την εμπειρια χρησης. Κι επειδη ΜΟΝΟ σε αυτη αναφερθηκα, του Ν95 ηταν καλυτερη κι απο του 2g κι απο του 3g κι απο του 3gs. Και σε εσωτερικο χωρο, καλυτερη κι απο του 4 χωρις φλας. Γιατι δε βγαζει θορυβο οπως βγαζει του 4.

Υποψιν ολα τα παραπανω κινητα, εκτος του 2g, τα εχω στην κατοχη μου εν λειτουργια. :)


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 15/01/2012 - 11:04

Δεν μου έχει βγάλει ποτέ το 4αρη θόρυβο πλέων δεν έχω κανένα από το ποιό πάνω Samsung η Nokia. Μπορεί από θέμα φωτογραφίας να μην τα πήγαιναν καλά τα παλαιότερα iPhone σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά προσέφεραν χίλια δυο άλλα καλούδια που δεν πρόσφεραν εκείνα ;)

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#48   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 15/01/2012 - 11:33

Δεν μου έχει βγάλει ποτέ το 4αρη θόρυβο πλέων δεν έχω κανένα από το ποιό πάνω Samsung η Nokia. Μπορεί από θέμα φωτογραφίας να μην τα πήγαιναν καλά τα παλαιότερα iPhone σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά προσέφεραν χίλια δυο άλλα καλούδια που δεν πρόσφεραν εκείνα ;)

σιγουρα σε αυτο συμφωνω απολυτα μαζι σου! Η μερα με τη νυχτα ηταν το Ν95 με το 2g.. Ομως η καμερα, υστερει ακομα. Στο 4s, δεν ξερω δεν κρινω ακουω ομως πολυ καλα σχολια κ χαιρομαι δεοντος..

Τραβα φωτο μες στο σπιτι χωρις φλας μερα μεσημερι κ κανε ζουμ! Θα δεις θορυβο ενω δεν "πρεπει".. ;)


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

#49   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 15/01/2012 - 11:39

αχμ θα με κάνεις να πάω να δανείστο το Ν95 του φίλου μου να κάνω τέστ πρωινιάτικα :lol: όχι και τπτ άλλο φάγαμε καλό ξνύχτι εχθές

Πάντως για το 4S εκεί ΔΕΝ το συζητώ, είναι σε άλλο επίπεδο.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#50   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/01/2012 - 11:40

Λίiiiγο offtopic και ίσως γίνω και λίγο δυσάρεστος αλλά δε μπορώ να το αφήσω ασχολίαστο...
Με έκπληξη παρατηρώ πολύ υψηλής δημοτικότητας μέλη του φόρουμ ,τα οποία σε άλλο τόπικ ένθερμα αποδοκιμάζουν τη χρήση πειρατικών εφαρμογών επικαλούμενοι τα κλασσικά επιχειρήματα: έσκασες τόσα να πάρεις iphone και δε μπορείς να σκάσεις τόσα να πάρεις app ή αποδοκιμάζουν τη χρήση του wifi του γείτονα, εδώ να προτείνουν modifications εξίσου και ίσως και πιο παρανομα σε βαθμό που αγγίζει την υποκρισία ή την άγνοια.
Για την ακρίβεια όσοι χρησιμοποιείτε και προτείνετε τη χρήση του whited00r αυτό που κάνετε είναι να ενθαρρύνετε την παράνομη αναδιανομή κώδικα της apple.Οι τύποι παίρνουν το original fw το modaρουν και το μοιράζουν.Τόσο απλά.
Υπάρχει λόγος που η dev team σου δίνει τη δυνατότητα να φτιάξεις στο pc σου to custom fw (pwnage tool) και δε το διαμοιράζει.....Μάλιστα είναι ακόμα χειρότερο να το κάνετε ενώ υπάρχουν νόμιμοι τρόποι να πετύχετε αντίστοιχα αποτελέσματα.
(Για να μην παρεξηγηθώ..προσωπικά δεν το αποδοκιμάζω αναγκαστικά.. :P )
Οπότε φιλική συμβουλή: πριν κάνετε κυριγμα check your facts. ;)


Γιατί, βάλανε μέσα στο μονταρισμένο firmware καμια σπασμένη εφαρμογή; Σιγα μη συγκρινουμε τα πειρατικά με αυτό. Αμα ειναι ετσι και το ΝΟ_ΒΒ custom θαπρεπε να απαγορευεται. Γιατι και αυτό modification ειναι.

Επειδή βαλανε μέσα μερικά features της ιος 4 στην 3.1.3 τι παει να πει;

Διατίθεται ΔΩΡΕΑΝ οχι πειρατικα. Αλλιως θα ελεγα "αγοραστε το απο το ταδε σαιτ , αξιζει τα λεφτα του".

Αν κρινουν οι μοντς οτι ειναι πειρατικο το υλικό ας μας το πουν να μην το προτεινουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 15/01/2012 - 11:43

Whatsapp doc?

#51   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 15/01/2012 - 12:02

Γιατί, βάλανε μέσα στο μονταρισμένο firmware καμια σπασμένη εφαρμογή; Σιγα μη συγκρινουμε τα πειρατικά με αυτό. Αμα ειναι ετσι και το ΝΟ_ΒΒ custom θαπρεπε να απαγορευεται. Γιατι και αυτό modification ειναι.

Επειδή βαλανε μέσα μερικά features της ιος 4 στην 3.1.3 τι παει να πει;

Διατίθεται ΔΩΡΕΑΝ οχι πειρατικα. Αλλιως θα ελεγα "αγοραστε το απο το ταδε σαιτ , αξιζει τα λεφτα του".

Αν κρινουν οι μοντς οτι ειναι πειρατικο το υλικό ας μας το πουν να μην το προτεινουμε.


To no bb fw το Φτιάχνει στον Η/Υ σου το pwnage tool ή το sn0wbreeze. Κατεβάζεις το original fw(που έτσι κ αλλιώς διατίθεται δωρεάν απο την apple)και το τροποποιείς μόνος/η σου για δική σου χρήση!Δε το διαμοιράζεις.
Η dev team ΔΕΝ χρησιμοποιεί στα tools της κώδικα της apple ούτε τον ξαναδιανέμει.
Οχι μόνο συγκρινεται αλλά είναι ο ορισμός της πειρατείας!Είναι σαν να κατεβάζεις απο κάπου κάποια έκδοση των WindowsVIsta με προεγκατεστημένα features/προγράμματα των 7... Δεν ξέρω απο που αλλά σίγουρα δε θα κατέβαζες κάτι τέτοιο απο τη Microsoft........ ;)
To αν κάτι είναι πειρατικό ή όχι προφανώς δεν έχει να κάνει με το αν είναι δωρεάν ή όχι!και τα torrents τζάμπα είναι...
Εχουν πάρει τον κώδικα της apple τονέχουν τροποποιήσει του έχουν δώσει ένα άλλο όνομα και το μοιράζουν.
Είναι σαν να παίρνω μια ταινία να την κάνω rip να βάζω υπότιλους να τη διαμοιράζω και να βαυκαλίζομαι οτι αυτό που κάνω δεν είναι πειρατεία...
Είτε σ αρέσει είτε όχι...: You are one of us..! :P χιχι!

#52   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/01/2012 - 13:11

To no bb fw το Φτιάχνει στον Η/Υ σου το pwnage tool ή το sn0wbreeze. Κατεβάζεις το original fw(που έτσι κ αλλιώς διατίθεται δωρεάν απο την apple)και το τροποποιείς μόνος/η σου για δική σου χρήση!Δε το διαμοιράζεις.
Η dev team ΔΕΝ χρησιμοποιεί στα tools της κώδικα της apple ούτε τον ξαναδιανέμει.
Οχι μόνο συγκρινεται αλλά είναι ο ορισμός της πειρατείας!Είναι σαν να κατεβάζεις απο κάπου κάποια έκδοση των WindowsVIsta με προεγκατεστημένα features/προγράμματα των 7... Δεν ξέρω απο που αλλά σίγουρα δε θα κατέβαζες κάτι τέτοιο απο τη Microsoft........ ;)
To αν κάτι είναι πειρατικό ή όχι προφανώς δεν έχει να κάνει με το αν είναι δωρεάν ή όχι!και τα torrents τζάμπα είναι...
Εχουν πάρει τον κώδικα της apple τονέχουν τροποποιήσει του έχουν δώσει ένα άλλο όνομα και το μοιράζουν.
Είναι σαν να παίρνω μια ταινία να την κάνω rip να βάζω υπότιλους να τη διαμοιράζω και να βαυκαλίζομαι οτι αυτό που κάνω δεν είναι πειρατεία...
Είτε σ αρέσει είτε όχι...: You are one of us..! :P χιχι!



Eγώ σου είπα. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Γιατί αν είναι έτσι, τότε όλα τα tweaks για jailbreak που κυκλοφορούν (που στην ουσία κάνουν tweaking της apple τις εφαρμογές (πχ fullscreen safari, safari download manager, attachments for emails κλπ) τότε όλα αυτά θα έπρεπε να είναι παράνομα.

Και οχι, αν με το you are one of us εννοείς να προσπαθώ να σπάσω το wifi του γείτονα ή να μην αγοράζω εφαρμογές, οχι δεν είμαι.
Whatsapp doc?

#53   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 15/01/2012 - 13:29

Αχούυυυ..Τα tweaks που κατεβάζεις απο το Cydia είναι κώδικας γραμμένος απο developer ο οποίος δεν έχει μέσα κώδικα της Apple!!
ο κώδικας της Apple Βρίσκεται μέσα στο κινητό σου! και όταν μπεί το tweak τον τροποποιεί ΕΠΙΤΟΠΟΥ!Δεν υπάρχει περίπτωση διαμοιρασμού copyrighted κώδικα σε αυτή την περίπτωση!Είναι πλέον νόμιμο να τροποποιείς τον κώδικα του κινητού σου ή να γράφεις κώδικα που να τροποποεί τα κινητά άλλων!Δεν μπορείς όμως να μοιράζεις copyrighetd κώδικα σε άλλους!Το jailbreak και τα tweaks είναι λοιπόν νόμιμα ΟΣΟ δεν χρησιμοποιούν κώδικα tης apple!Αλλά ελάχιστη σχέση έχει το jailbreak με το whited00r...
Σκέψου το πχ με τις ταινίες που έφερα πιο πάνω και θα καταλάβεις.
Ανόμοια?Ποιο όμοια πεθαίνεις!!Αρνείσαι να καταλάβεις αυτά που σου λέω νομίζω...Τέσπα επειδή μάλλον εμένα δε με εμπιστεύεσαι δες τι έχει να πεί και ο comex γιαυτό...google it...
Αλλά όσο έχεις iphone 2g με whited00r εγώ θα σε χαιρετάω έτσι...

YARRRRR ;) :P :lol:

Συνημμένα αρχεία



#54   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2012 - 13:32

Αυτό σε τέτοια άριστη κατάσταση που είναι πωλείται άνετα 150 ευρώ πιστεύω αλλά εμένα δεν θα μου πήγαινε η καρδιά να το δώσω αν το είχα!

Όχι 700€ μπορει να το δώσει!!!!δεν την παλεύει ο κόσμος καθόλου όμως.το 4ς πόσο πιάνει δηλαδή 800 καινούριο 1800 μεταχειρισμένο;;χαχα τι θα ακούσουμε ακόμα;ο άλλος χθες πουλάγε 3G 8gb 160€!!!!

#55   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2012 - 14:15

Αχούυυυ..Τα tweaks που κατεβάζεις απο το Cydia είναι κώδικας γραμμένος απο developer ο οποίος δεν έχει μέσα κώδικα της Apple!!
ο κώδικας της Apple Βρίσκεται μέσα στο κινητό σου! και όταν μπεί το tweak τον τροποποιεί ΕΠΙΤΟΠΟΥ!Δεν υπάρχει περίπτωση διαμοιρασμού copyrighted κώδικα σε αυτή την περίπτωση!Είναι πλέον νόμιμο να τροποποιείς τον κώδικα του κινητού σου ή να γράφεις κώδικα που να τροποποεί τα κινητά άλλων!Δεν μπορείς όμως να μοιράζεις copyrighetd κώδικα σε άλλους!Το jailbreak και τα tweaks είναι λοιπόν νόμιμα ΟΣΟ δεν χρησιμοποιούν κώδικα tης apple!Αλλά ελάχιστη σχέση έχει το jailbreak με το whited00r...
Σκέψου το πχ με τις ταινίες που έφερα πιο πάνω και θα καταλάβεις.
Ανόμοια?Ποιο όμοια πεθαίνεις!!Αρνείσαι να καταλάβεις αυτά που σου λέω νομίζω...Τέσπα επειδή μάλλον εμένα δε με εμπιστεύεσαι δες τι έχει να πεί και ο comex γιαυτό...google it...
Αλλά όσο έχεις iphone 2g με whited00r εγώ θα σε χαιρετάω έτσι...

YARRRRR ;) :P :lol:

@Sjonjon.. εχεις απολυτο δικιο σε ο,τι αναφερεις..

εμεις που δεν εχουμε γνωσεις περι κωδικα το θεωρουμε ως εργαλειο .. γλυτωνοντας την ολη διαδικασια του jailbreak και unlock της συσκευης.. που καναμε παλιοτερα .. κι επειδη δεν κανουμε κατι παραπανω (βλεπω ενσωματωση cracked apps) δεν το θεωρουμε παρανομο.. που απο οτι φαινεται απο τα λεγομενα σου.. τελικα ειναι... :(

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 15/01/2012 - 14:16


#56   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/01/2012 - 14:23

Kαλως. Τοψαξα λιγο και ναι καταλαβαινω τι λες και οκ, δεκτό (διαφορά ομως οτι εγω δεν εδωσα καποια πληροφορια εν γνωσει μου οτι ειναι πειρατικο ενω οι αλλοι με τα ινσταλλους κλπ ξερουν).

Απο κει και περα, οπως μου λετε και μενα πολλες φορες να εχω λιγο καλυτερο τροπο, ισχυει και για σενα αυτο, γιατι με επιασες απο τα μουτρα στο πρωτο ποστ σου αντι να κατσεις με πιο ωραιο τροπο (που το χουμε κανει πια καραμελα εδω μεσα) να μου πεις ολα αυτα που επεξηγεις εντελως ειρωνικα.
Αυτά.
Whatsapp doc?

#57   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 15/01/2012 - 14:33

ok μεσυγχωρείς γιαυτό!Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα!Μάλλον προσπάθεια για λίγο καλοπροαίρετο/χιουμοριστικό trolling ήταν παρά για ειρωνία.. :P
Σορρυ μου χει μείνει απο αλλού αυτή η τάση.. :rolleyes:

yarrrr :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: sjonjon, 15/01/2012 - 14:34


#58   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/01/2012 - 15:13

ok μεσυγχωρείς γιαυτό!Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα!Μάλλον προσπάθεια για λίγο καλοπροαίρετο/χιουμοριστικό trolling ήταν παρά για ειρωνία.. :P
Σορρυ μου χει μείνει απο αλλού αυτή η τάση.. :rolleyes:

yarrrr :lol:

κανενα θεμα :) παντως ευχαριστώ γιατι μαθαμε και 2 πραγματα παραπανω!!
Whatsapp doc?

#59   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/01/2012 - 15:28

όπως και να το κάνουμε πάντως το 2G είναι απλά πανέμορφο και με το whited00r τρέχει κανονικότατα
Προσωπικά τα 2ΜΡ του και του 3G εμένα μου ήταν πάντοτε υπεραρκετά :)

#60   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 15/01/2012 - 15:31

Ο sjonjon έχει απόλυτο δίκιο!
Χάρηκα που διάβασα αυτές τις απόψεις :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες