Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προσθήκη Virtual Memory στο iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
104 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/09/2009 - 14:56

Μάλιστα!!! Ευχαριστώ Θανάση!!! Δεν το έχω και πολύ φορτωμένο... Μόνο αυτά που χρειάζομαι και νομίζω το προγραμματάκι αυτό δεν μου χρειάζεται.

Με το συντομο πέρασμα μου απο το 3g διαπίστωσα οτι η περιορισμενη μνημη που διαθέτει, κανει αποτετρεπτικές πολλες ισως "περιτές" απο τις εφαρμογές Cydia.
Winterboard και ολα τα σχετικα με themes, ismartDialer,iblack list, καποια προγραμματάκια που εμφανιζουν την φωτο καθε επαφής και γενικα οτι τρεχει στο παρασκηνιο, κρατάνε αρκετά απο τα λιγοστα MB και με την παραμικρη χρηση η μνημη πεφτει ακομα πιο γρηγορα.
Οσο το ειχα ημουν μονιμως με το SBSettings ανοικτό για να καθαριζω την μνημη.
Πλεον με το 3Gs, αφαιρεσα την εμφανιση της διαθεσθμης μνημης γιατι μου ειχε δημιουργησει αγχος απο την εποχη του 3g.
Μου φαινεται θα κανω το ιδιο και στο ποσοστό μπαταρίας :lol: να μην το βλεπω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/09/2009 - 16:00

τελικά έχει διαφορά με το iPhoneVM. Είχα δοκιμάσει να τρέξω το παιχνίδι RC HELI το οποίο κολλούσε υπερβολικά χωρίς να μπορώ να παίξω καθόλου. Τώρα με παίζει τέλεια χωρίς κανένα κόλλημα. Θα δοκιμάσω και κανένα παιχνίδι για το 3GS να δω.

#48   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/09/2009 - 19:59

Έχω φτάσει τόσο το μέγιστο, παραπάνω δεν κατάφερα να πάω. Υπόψη ότι έχω απενεργοποιήσει τα περιττά service που αναφέρονται εδώ

Συνημμένα αρχεία



#49   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2009 - 20:19

Έχω φτάσει τόσο το μέγιστο, παραπάνω δεν κατάφερα να πάω. Υπόψη ότι έχω απενεργοποιήσει τα περιττά service που αναφέρονται εδώ

τον πάροχο πως τον πέρασες?ότι και να δοκίμασα για cosmote δεν δουλεύει?είσαι στην 3.1 ?

#50   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:07

Καμιά παρενέργεια τελικά; Εγώ έχω 40-45 mb ram οπότε θα με εξυπηρετούσε να το κανα αυτό αλλά δε θέλω να χω άλλα προβλήματα.

#51   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/10/2009 - 00:33

τον πάροχο πως τον πέρασες?ότι και να δοκίμασα για cosmote δεν δουλεύει?είσαι στην 3.1 ?


Από το FTP4U κατέβασα το Greek Logos και μετά κατέβασα το LogoFix από το Ripdev repo (apt.ripdev.com)


Καμιά παρενέργεια τελικά; Εγώ έχω 40-45 mb ram οπότε θα με εξυπηρετούσε να το κανα αυτό αλλά δε θέλω να χω άλλα προβλήματα.



Εγώ μέχρι τώρα καμιά παρενέργεια, το κινητό καθυστερεί λίγο στην επανεκκίνηση αλλά δε με πειράζει, στα παιχνίδια είναι μια χαρά. Δοκίμασα και το παιχνίδι Gangster (σαν το GTA στο PC) και ενώ πριν έκανε κολλήματα τώρα παίζει τέλεια.

Ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για να μετρήσουμε τα FPS σε κάποιο video να δούμε συγκρητικά?

#52   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/10/2009 - 08:27

Ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για να μετρήσουμε τα FPS σε κάποιο video να δούμε συγκρητικά?


FPS counter? Σε λίγο θα βγάλουν και 3DMARK για iPhone.

#53   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 01/10/2009 - 10:31

βγήκε update σήμερα με βάση το repo στο cydia!

#54   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/10/2009 - 10:38

Από χθες το απόγευμα είχε βγει, χθες στις 12:00 έβαλα το πρόγραμμα και στις 7:00 το απόγευμα είχε βγει το update. :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: kostas-k, 01/10/2009 - 10:38


#55   nightwatch

nightwatch

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2009 - 14:54

Δοκίμασε μέσα από SBSettings -> Processes -> Free Up Memory...



πως ακριβως το κανω αυτο....????κανω σλαιντ το sbsettings....αλλα δεν βλεπω καπου processes....

βοηθεια αν γινεται ευχαριστω!!!

#56   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2009 - 17:56

πως ακριβως το κανω αυτο....????κανω σλαιντ το sbsettings....αλλα δεν βλεπω καπου processes....

βοηθεια αν γινεται ευχαριστω!!!

Είναι ένα toggle το οποίο σου επιτρέπει να βλέπεις ποιές εφαρμογές εκτελούνται και έχει ένα κουμπί για καθαρισμό της μνήμης. Πρέπει να το εγκαταστήσεις και να το ενεργοποιήσεις από τις ιδιότητες του SBS...

#57   ste

ste

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2009 - 23:58

Τελικά μετά από αρκετό διάβασμα στο θέμα του xsellize κι εδώ αποφάσισα να το βάλω από το ρεπο!
Τα αποτελέσματα ανάμικτα....Δηλ. η μνήμη μετά το reboot και free memory ανέβηκε μεν στα 78 μετά το κιν σαν να lagαρει οπότε η μνήμη πέφτει γύρω στα 69 και επανέρχεται στα φυσιολογικά του!Από εκεί και πέρα φαίνεται να είναι όλα κανονικά!
Δοκίμασα να παίξω το rc heli που πριν δεν έπαιζε με τίποτα....τώρα αν και ψιλοάργησε να φορτώσει μετά έπαιξε τέλεια!
Αυτιά προς το παρόν....θα συνεχιστεί η παρατήρηση!! :P

#58   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/10/2009 - 08:32

Ας πω και γω την άποψη για μέχρι στιγμής. Με το που το έβαλα η μνήμη πήγε γύρω στο 78mb αλλά μετά έπεσε και βρίσκεται σταθερά 55-57mb δηλαδή γύρω στα 8-9 mb παραπάνω από ότι είχα πριν. Δε διαπίστωσα πρόβλημα υπερθέρμανσης και η μπαταρία μου μετά από 12 ώρες (αναμονής βέβαια) δεν έπεσε καθόλου. Μέχρι στιγμής λοιπόν όλα πάνε καλά. Αύριο τα νεότερα.

#59   Jimaaras

Jimaaras

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2009 - 08:37

Δηλαδή δουλεύει κανονικά?

#60   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/10/2009 - 09:46

Μια χαρά δουλεύει μέχρι τώρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες