Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Whited00r 5.1 (iOS 5 σε iPhone 3G)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/01/2012 - 01:07

Ερωτηση: Στο site του Whited00r λεει στις οδηγιες εγκαταστασης οτι αν βαλεις το Unlocker χρειαζεται ενα patch για τα Push Notifications. Μηπως ξερετε πως το λενε?

PushFix
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   jimakoylis

jimakoylis

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2012 - 01:12

ειναι κολπο που αλλαζερισ το minium os versioν κατι τετοιο εχει το μειον της ασυμβατοιτητασ και γιαυτο ξανα γυρναω σε ιοσ4

#48   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/01/2012 - 01:13

ειναι κολπο που αλλαζερισ το minium os versioν κατι τετοιο εχει το μειον της ασυμβατοιτητασ και γιαυτο ξανα γυρναω σε ιοσ4

E? :huh:
Whatsapp doc?

#49   jimakoylis

jimakoylis

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2012 - 18:40

συνηστω! μην την περασετε μολις την εβαλα δν λειτουργουσε το sleep button το cydia κολουσε και επρεπε να το κανω restore το σημα για πεταμα κατακολουσε το browser καλυτερα 4.2.1

#50   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 07/02/2012 - 21:10

Οδηγια προς newbies στο whitedoor σαν εμενα

Κατεβαζουμε iReb
παταμε τη συσκευη μας
Ακολουθουμε οδηγιες για να μας βαλει σε PWNED DFU mode
ανοιγουμε itunes και περναμε το ipsw του whitedoor με Shift+Restore

Ειναι πολυ ωραίο, αξιζει να τα βάλετε

#51   iosuser

iosuser

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2012 - 12:19

εμενα διχνει συνεχεια ενα G διπλα ακριβως απο το σημα της wind απο sbs εχω κλειστα 3g/data αλλα το G παραμενει! το εχει και καποιος αλλος? παρολα αυτα το σαφαρι δεν ανοιγει σελιδες!

#52   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/02/2012 - 12:20

εμενα διχνει συνεχεια ενα G διπλα ακριβως απο το σημα της wind απο sbs εχω κλειστα 3g/data αλλα το G παραμενει! το εχει και καποιος αλλος? παρολα αυτα το σαφαρι δεν ανοιγει σελιδες!


Αν είναι κλειστά τα δεδομένα δεν θα ανοίξει το safari (εκτός αν είσαι σε wifi)
Whatsapp doc?

#53   iosuser

iosuser

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2012 - 12:28

ναι αλλα αυτο το ατιμο G τι ρολο βαραει? ειναι κανα κουκουρουκο εικονιδιο που περισεψε και το βαλανε εκει στην custom ipsw? η λες να τραβαει κανα σκαλωμα το κινητο και να το ενφανιζει παντα ειτε ειναι ανοιχτα ειτε οχι (3g/data)?

#54   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/02/2012 - 13:01

ναι αλλα αυτο το ατιμο G τι ρολο βαραει? ειναι κανα κουκουρουκο εικονιδιο που περισεψε και το βαλανε εκει στην custom ipsw? η λες να τραβαει κανα σκαλωμα το κινητο και να το ενφανιζει παντα ειτε ειναι ανοιχτα ειτε οχι (3g/data)?


Μάλλον Κουκουρούκου είναι γιατί και γω το βλέπω στο 2G μου ενώ τα data είναι κλειστά.
Whatsapp doc?

#55   ninos22

ninos22

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2012 - 19:34

Φοβερή έκδοση για 3G, και λειτουργεικά και εμφανισιακά..Την έχω δοκιμάσει και δεν είχα κανένα πρόβλημα/κόλλημα. Το μόνο που λείπει και μπαίνει πολύ εύκολα ειναι τα Push Notifications. Μπράβο στην ομάδα whited00r.

#56   arismegane

arismegane

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/06/2012 - 15:04

εβαλα την τελευταια εκδοση ενω γινεται κανονικα η εγκατασταση δεν εμφανιζεται το εικονιδιο του Cydia....

ακυρο παιδια εμφανιστηκε..με respring.. και τωρα με το INSTALOUS πως το περναω την παλια εκδοση?

#57   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 04/07/2012 - 12:23

εγω το εβγαλα το whitedoor και πηγα στην κανονικη 3.1.3 χωρις jailbreak το κινητο ειναι παλι γρηγορο και η μπαταρια κραταει παραπανω!!!δεν χρησιμοποιω το 3G σαν βασικο κινητο αλλα αμα καμια φορα αλλαξω συσκευη ειναι πολυ πιο ευχαριστο στην χρηση .. και αυτα που σου παρειχε δεν τα χρησιμοποιουσα..το multitasking ηταν τραγικο τα folders και το wallpaper ηταν το μονο που χρησιμποιουσα

#58   mazdademio628

mazdademio628

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/08/2012 - 16:07

και απο εμένα μία ερώτηση. εγω που δεν θέλω να χάσω επαφες και μυνηματα κλπ κλπ πως θα γινει? μπορειτε να με βοηθησετε σας παρακαλω?εχω το iPhone 2G unlocked απο Αμερική. Περιμένω απάντηση. Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Τελευταία επεξεργασία από: mazdademio628, 23/08/2012 - 16:08


#59   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 23/08/2012 - 16:10

και απο εμένα μία ερώτηση. εγω που δεν θέλω να χάσω επαφες και μυνηματα κλπ κλπ πως θα γινει? μπορειτε να με βοηθησετε σας παρακαλω?


Μέσω του i-FunBox, μπες στο iPhone στην διαδρομή var/mobile/Library/ και για τις επαφές κράτησε τα αρχεία AddressBook.sqlitedb και AddressBookImages.sqlitedb από τον φάκελο AddressBook. Για τα μηνύματα κράτησε το sms.db από τον φάκελο SMS. Έτσι δεν θα τα χάσεις.


Βέβαια, τις επαφές τις κρατάς και μέσω του iTunes-Outlook.

#60   mazdademio628

mazdademio628

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/08/2012 - 16:15

Μέσω του i-FunBox, μπες στο iPhone στην διαδρομή var/mobile/Library/ και για τις επαφές κράτησε τα αρχεία AddressBook.sqlitedb και AddressBookImages.sqlitedb από τον φάκελο AddressBook. Για τα μηνύματα κράτησε το sms.db από τον φάκελο SMS. Έτσι δεν θα τα χάσεις.


Βέβαια, τις επαφές τις κρατάς και μέσω του iTunes-Outlook.



ωραια μεχρι εδω. εγω είμαι ολίγον τι (μην πω και παραπανω άσχετος). μεσω του itunes πως? δεν έχω κατλάβει καθόλου την όλη διαδικασία εγκαταστασης του. δηλαδη. με το δικό μου μυαλό όπως το καταλαβα. κάνω restore κανονικα στο κινητο μου, μετεπειτα περνάεει το back up στο 2G μου και μετα εγkαθηστω το whited00r. Αν καταλαβα καλα. σωστα? Αν δεν καταλαβα σωστα πολυ ευχαριστώς να με βοηθησεις. Ευχαριστω εκ των πρωτέρων

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες