Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Blackra1n Πρόβλημα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Goldenleg

Goldenleg

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2009 - 12:41

Και ναι κατάφερα να δημιουργήσω το ποιο ηλίθιο πρόβλημα στο iphone3g μου.. Και με το ηλίθιος αναφέρομαι σε μένα βεβαίως..

που λέτε σήμερα το πρωί χαρούμενος που είδα ότι βγήκε το blackra1n στην κυκλοφορία το κατέβασα και σύνδεσα το κινητό m στον υπολογιστη για να το κανω restore και update στην 3.1.2 (το ειχα αφήσει στην 3.0).

Οπως ειναι συνδεδεμενο λοιπον το κινητο στον υπολογιστη και ενω εχω ανοιξει το itunes για να κανω την διαδικασια τρωει κολλημα το pc και κανω missclick στο κουμπι του blackra1n που λεει make it rain. φυσικα το κινητο μπαινει αμεσως σε recovery mode και μενει εκει. τωρα δε το αναγνωριζει ουτε το pc ουτε το itunes ουτε το blackra1n.

το εψαξα λιγο και απο οτι ειδα στο blog του geohot μονο αλλοι δυο χρηστες παγκοσμια το εχουν παθει...
και ενω το κινητο μου δεν ειναι αυτη τη στιγμη restored την εχω πατησει ασχημα γιατι βεβαίως δεν εχω εγγυηση.. και το βλεπω να μη φτιαχνεται το προβλημα..
Α και ενα αλλο μικρουλι... το κουμπι για κλειδωμα ξεκλειδωμα ανοιγμα κλεισιμο του κινητου δε πολυ νιωθει πια... :-)

Η αληθεια ειναι οτι το μονο που θελω αυτη τη στιγμη ειναι να το κανω καπως restore και να το στειλω βουρ για σερβις! Εχει κανεις καμια ιδεα? ολες οι ιδεες αποδεκτες.. :( :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2009 - 13:03

κι εγω το ιδιο το επαθα σημερα ελεος!!! κι ψαχνω να βρω λυση .. Το μονο που νωμιζω ειναι να το στειλω σε σερβις.. το κινητο μ ειναι 3Gs 32gb αγορασμενο απο το ebay.com οποτε
Οποτε ελπιζω να βρουμε καποια λυση αλλιως θα το στειλω σε σερβις ..

#3   Goldenleg

Goldenleg

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2009 - 13:08

κι εγω το ιδιο το επαθα σημερα ελεος!!! κι ψαχνω να βρω λυση .. Το μονο που νωμιζω ειναι να το στειλω σε σερβις.. το κινητο μ ειναι 3Gs 32gb αγορασμενο απο το ebay.com οποτε
Οποτε ελπιζω να βρουμε καποια λυση αλλιως θα το στειλω σε σερβις ..


Και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι ισως να το στείλω και να μη μπορούν να βρούν καν ότι έχει JB γιατί δεν συνδέεται καν σε υπολογιστή.. αλλά αν εχουν τρόπο να το συνδέσουν αντίο εγγύηση..

#4   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2009 - 13:13

κι εγω το ιδιο το επαθα σημερα ελεος!!! κι ψαχνω να βρω λυση .. Το μονο που νωμιζω ειναι να το στειλω σε σερβις.. το κινητο μ ειναι 3Gs 32gb αγορασμενο απο το ebay.com οποτε
Οποτε ελπιζω να βρουμε καποια λυση αλλιως θα το στειλω σε σερβις ..



Εσυ φιλε μου προσαπθησες να τρεξει το tool του Geo και στο εκανε αυτο ?


Και ναι κατάφερα να δημιουργήσω το ποιο ηλίθιο πρόβλημα στο iphone3g μου.. Και με το ηλίθιος αναφέρομαι σε μένα βεβαίως..

που λέτε σήμερα το πρωί χαρούμενος που είδα ότι βγήκε το blackra1n στην κυκλοφορία το κατέβασα και σύνδεσα το κινητό m στον υπολογιστη για να το κανω restore και update στην 3.1.2 (το ειχα αφήσει στην 3.0).

Οπως ειναι συνδεδεμενο λοιπον το κινητο στον υπολογιστη και ενω εχω ανοιξει το itunes για να κανω την διαδικασια τρωει κολλημα το pc και κανω missclick στο κουμπι του blackra1n που λεει make it rain. φυσικα το κινητο μπαινει αμεσως σε recovery mode και μενει εκει. τωρα δε το αναγνωριζει ουτε το pc ουτε το itunes ουτε το blackra1n.

το εψαξα λιγο και απο οτι ειδα στο blog του geohot μονο αλλοι δυο χρηστες παγκοσμια το εχουν παθει...
και ενω το κινητο μου δεν ειναι αυτη τη στιγμη restored την εχω πατησει ασχημα γιατι βεβαίως δεν εχω εγγυηση.. και το βλεπω να μη φτιαχνεται το προβλημα..
Α και ενα αλλο μικρουλι... το κουμπι για κλειδωμα ξεκλειδωμα ανοιγμα κλεισιμο του κινητου δε πολυ νιωθει πια... :-)

Η αληθεια ειναι οτι το μονο που θελω αυτη τη στιγμη ειναι να το κανω καπως restore και να το στειλω βουρ για σερβις! Εχει κανεις καμια ιδεα? ολες οι ιδεες αποδεκτες..





Συνδεσε το στον υπολογιστη σου και κρατησε για 10sec power&home μαζι μεχρι να κανει reboot και να εμφανηστει ξανα το μηλο της apple μολις εμφανιστει αφηνεις το power και συνεχιζεις να κρατας το home μεχρι να σε ενημερωσει το itunes οτι εχει μπει σε restore mode.

ezgif_com_crop_2.gif


#5   Goldenleg

Goldenleg

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2009 - 13:27

Συνδεσε το στον υπολογιστη σου και κρατησε για 10sec power&home μαζι μεχρι να κανει reboot και να εμφανηστει ξανα το μηλο της apple μολις εμφανιστει αφηνεις το power και συνεχιζεις να κρατας το home μεχρι να σε ενημερωσει το itunes οτι εχει μπει σε restore mode.


Ωραίος αλλα ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει τη συσκευή. Ούτε το itunes δηλαδη

#6   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2009 - 13:30

κανωντας αυτο που σου προειπα θα στο αναγνωρισει λογικα.

ezgif_com_crop_2.gif


#7   Goldenleg

Goldenleg

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2009 - 13:35

κανωντας αυτο που σου προειπα θα στο αναγνωρισει λογικα.

οκ ευχαριστω θα το προσπαθησω.. μαλλον θα μου παρει πολυ γιατι οπως σας ειπα δε πολυνιωθει το Sleep button.
Ευχαριστω!

#8   noodles1980

noodles1980

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2009 - 15:03

εγώ πήγα να κάνω jb με 3.1 αλλά μου κόλλησε και δεν ανοίγει καθόλου τώρα το iphone, πάω να το κάνω restore την 3.1.2 μου το αναγνωρίζει το itunes αλλά δεν ανοίγει η οθόνη καΘόλου.....βοηθήστε παιδιά plzzzzzzz να στε καλά

#9   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2009 - 16:09

σε dfu δοκιμασατε να το περασετε?η κανατε απλα restore?

#10   Goldenleg

Goldenleg

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2009 - 00:10

σε dfu δοκιμασατε να το περασετε?η κανατε απλα restore?


μήπως υπάρχει κανενας αλλος τροπος να το βαλω σε DFU mode που να μην περιλαμβανει το Power button.. ακομα προσπαθω να το βαλω απο το πρωι αλλα εχει χαλασει το κουμπι...-.-

#11   TIGI

TIGI

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/10/2009 - 00:28

Εσυ φιλε μου προσαπθησες να τρεξει το tool του Geo και στο εκανε αυτο ?







Συνδεσε το στον υπολογιστη σου και κρατησε για 10sec power&home μαζι μεχρι να κανει reboot και να εμφανηστει ξανα το μηλο της apple μολις εμφανιστει αφηνεις το power και συνεχιζεις να κρατας το home μεχρι να σε ενημερωσει το itunes οτι εχει μπει σε restore mode.

αυτο εκανα και ανοιγει και μενει κολλημενο στην οθονη με το μηλο δεν το αναγνωριζει το itunes!help pls δεν εχω κινητο!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες