Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Πρόβλημα με τηλεφωνικό κατάλογο + Caller ID


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sakismit

sakismit

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2008 - 09:54

Γεια χαρα σε ολους.
Ειμαι καινουριος στο forum, καινουριος χρηστης του iphone αλλα παλιος χρηστης του itouch  ;)

Αφου εκανα πρωτα ενα καλο search χωρις να βρω απαντηση σε αυτο που αντιμετωπιζω, ειπα να μοιραστω το προβλημα μου μαζι σας  ;D

Εκανα export ολο το phonebook μου απο το παλιο Sony Ericsson S500i και μεσω του MobilEdit 3 (που πλεον υποστηριζει κανονικα και το iphone) το εκανα Import στο iPhone. (ξερω οτι μπορει καποιος να μου πει γιατι να μην το κανω μεσω itunes και outlook αλλα τα συχαινομαι και τα 2 αυτα προγραμματα και δεν θελω να μου ανακατεψουν τις ηδη υπαρχουσες επαφες που εχω στο outlook)
Ολα πηγαν αψογα χωρις να μου καταστρεψει πολλαπλες εγγραφες, email κλπ κλπ.
Τα προβληματα που μου προεκυψαν ομως ειναι τα παρακατω:
1) αν και εχω εγκατεστημενο το σωστο πληκτρολογιο, η ταξινομιση ειναι οτι να'ναι. (βεβαια, δεν καιγομαι κι'ολας για την ταξινομιση αλλα λεμε τωρα)
2) οταν ομως με καλουν, δεν μου εμφανιζει το ονομα αυτου που με καλει, παρ'ολο που εχω βαλει το αναλογο fix και παρ'ολο που ο αριθμος ειναι ιδιος με την αντιστοιχη καταχωρηση.
Αν ομως παω και κανω προσθηκη του αριθμου σε υπαρχουσα επαφη, τοτε μου το εμφανιζει κανονικα  ???
Και επισης, μολις το κανω αυτο, τοτε στρωνει και η ταξινομιση σιγα σιγα.
Δηλαδη η καταχωριση "Σοφια" βρισκεται χυμα στο root του τηλεφωνικου καταλογου αλλα μολις παω και προσθεσω κατι στην επαφη, τοτε την σορταρει κανονικα και την παει στο γραμμα "Σ".

Μπορει κανεις να καταλαβει τι γινεται;
Ελπιζω να τα ειπα αρκετα αναλυτικα.

Ευχαριστω πολυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/11/2008 - 10:02

Λογικά έχει σχέση με το import που έκανες. iTunes is the way

#3   sakismit

sakismit

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2008 - 10:44

Ειχες απολυτο δικιο.
Εκανα την καρδια μου πετρα και τα εβαλα στο Microsoft Outlook και μετα τα εκανα sync μεσω itunes στο τηλεφωνο και ηρθαν ολα στην μορφη που επρεπε να ειναι.
Ολα σορταρισμενα κανονικα και πλεον δουλευει και η αναγνωριση κλησης και μου εμφανιζει το ονομα της καταχωρισης.

Thank you very much, dude.  :D

Respect!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες